Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘1-ŚPIOSZKI – grupa 3-4latki’ Category

Zajęcia otwarte w grupie Śpioszków

W ubiegłym tygodniu w grupie Śpioszków odbyły się zajęcia popołudniowe, podczas których dzieci z rodzicami stworzyli piękny i naturalny kącik przyrodniczy. Zabawę rozpoczęliśmy od relaksacyjnych masażyków i „zasadziliśmy” na plackach roślinki. Po takim szybkim przygotowaniu wszyscy zabrali się do pracy.

Rękawiczki, ziemia oraz nasionka rozmaitych kwiatów, ziół i owoców poszły w ruch. Musimy przyznać, że dzieci wspólnie z rodzicami wykonały świetną pracę. Było dużo śmiechu, radości i twórczego bałaganu. Teraz pozostaje nam czekać na rezultaty naszych działań i obserwować dzień po dniu, czy jakieś roślinki zaczynają się rozwijać. Jedno jest pewne – w naszej sali już czuć wiosnę! 

Dzieci również chętnie zaprosiły rodziców na zwiedzanie sali, gdzie po paru miesiącach pobytu w przedszkolu czują się już jak ryby w wodzie. Pokazały rodzicom swoje ulubione kąciki i zabawki, a nawet troszkę wspólnie pobawili się na dywanie.

Pięknie dziękujemy rodzicom za profesjonalne przygotowanie, pomoc w organizacji oraz sprzątaniu. Trzymajcie kciuki, aby roślinki z naszego kącika przyrodniczego rosły teraz „jak na drożdżach”.

Spotkanie przy choince w grupie Śpioszków

W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia odbyły się w naszej grupie zajęcia popołudniowe z udziałem rodziców i bliskich dzieci, którzy pomagali przy wspólnym wykonywaniu naturalnych ozdób świątecznych. Wszyscy bardzo się zaangażowali, dzięki czemu praca ta była jedynie przyjemnością i miłym spędzeniem czasu, a pomysł wykonania ozdób z naturalnych, pachnących świętami ozdób choinkowych okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż dzieci chciały wykonać nie jedną, a wiele świątecznych ozdób. Dziękujemy wszystkim rodzicom i babciom za przybycie i pomoc, a rodzicom Gustawa i Ludwika za podarowanie naszej grupie przepięknie ogromnej prawdziwej choinki. Życzymy Wszystkim Wesołych świąt
Świąt radosnych i spokojnych ,
W swoim domu, wśród rodziny .
Serc gorących , ciepłych myśli,
Nawet teraz, w środku zimy.

Żeby „ razem” było częstsze,
Niż „osobno” , w samotności .
Żeby nigdzie nie zabrakło
Dobrych życzeń i miłości .

By dzieciątko narodzone
Przepełniło nas miłością.
I codzienną, tak potrzebną
Zwykłą ludzką życzliwością .
Wychowawcy Śpioszków

Wyjście Śpioszków pod Pomnik Sanitariuszki

Śpioszki wybrały się na wycieczkę pod pomnik Sanitariuszki
W ostatnich dwóch tygodniach mówiliśmy o setnej rocznicy odzyskania niepodległości naszego kraju, poznawaliśmy symbole Polski, uczyliśmy się wierszy, piosenek i Hymnu, wykonywaliśmy różnego rodzaju prace plastyczne o tej tematyce oraz wspominaliśmy tych, którzy poświęcili swoje życie za naszą i waszą wolność. Pomimo tego, że nasze przedszkolaki są jeszcze malutkie potrafiły opowiedzieć o tym, że w ich rodzinie w czasie wojny zginął członek rodziny , dlatego chcieliśmy upamiętnić wszystkich tych, którzy odeszli.
Nie wszyscy wiedzą, że: „Ewelina Nowak – dziewczyna z kołobrzeskiego Pomnika Sanitariuszki, zginęła w czasie walk 13 marca 1945 roku w Kołobrzegu. Została trafiona przez snajpera, kiedy próbowała nieść pomoc kolejnemu rannemu polskiemu żołnierzowi. Była szeregowcem ludowego Wojska Polskiego, sanitariuszką biorącą udział w walkach II wojny światowej. Z inicjatywy żołnierzy 14 Pułku Piechoty, pochowano ją z honorami wojskowymi dwa dni po śmierci. Miała zaledwie 20 lat.”
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji

Pasowanie na Przedszkolaka Grupa Śpiochy

„Pasowanie na przedszkolaka” to dla dzieci, pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu przedszkolaków, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z naszym przedszkolem. Dla dzieci było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyk, śpiewały piosenki, zatańczyły swój pierwszy taniec „Małe czerwone jabłuszko” otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa.
Zanim dzieci złożyły uroczystą przysięgę również rodzice mieli zadanie do wykonania, z którego wywiązali się w 100%. Pani Dyrektor Dorota Warzocha za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”.
Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny, słodki tort. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.
Drogie Śpioszki witamy Was w gronie przedszkolaków Przedszkola Miejskiego nr 2!
Pragniemy również serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

Październikowe nowości daltońskie w grupie Śpioszków

Mamy nowy miesiąc więc i dla nas pojawiły nowe wyzwania. Nasze maluszki zapoznają się z kolorowymi dniami daltońskimi w pierwszym tygodniu nowego miesiąca. Codziennie ubierane są odpowiednio na dany kolor dnia. Biorą udział w zajęciach utrwalających dany kolor, wykonując różnego rodzaju prace plastyczne oraz wyklejając: „Jesienno-daltońskie drzewko” w odpowiednich kolorach. Codziennie pokazujemy i przypominamy dzieciom o zaznaczaniu odpowiedniego koloru kwiatka na suwaku, oraz o wyszukiwaniu i przyczepianiu kwiatka danego koloru na planie dnia. Niektóre Śpioszki zaczynają pamiętać o przesuwaniu kwiatka na odpowiednią czynność dnia nawet bez naszej pomocy.
W tym miesiącu wprowadziłyśmy również „logowanie” się po przyjściu i przy wyjściu na tablicy obecności w naszej sali. Maluszki z ochotą wykonują tę czynność i w większości bez przypominania zawieszają swoje zdjęcie zaraz po wejściu do przedszkola i przy wychodzeniu.
Nasze dzielne Śpioszki miały w tym miesiącu pierwsza styczność z instrukcją daltońską z którą całkiem nieźle sobie poradziły, także będziemy próbowały wykorzystywać od czasu do czasu instrukcję, celem oswojenia dzieci z takim sposobem wykonania pracy.
Jako, że mija nam kolejny miesiąc pobytu w przedszkolu w dalszym ciągu wdrażamy dzieci do coraz większej samodzielności w czynnościach samoobsługowych i porządkowych w naszej grupie: nakrywanie do stołu, sprzątanie kubeczka i talerzyka do wyznaczonego miejsca czy miski, próby łączenia dzieci w pary.

Dzień Chleba w grupie Śpiochów

Śpioszki, jak pozostałe grupy z naszego przedszkola, 16 października aktywnie uczestniczyły w Światowym Dniu Chleba. Pracę rozpoczęliśmy od wyjaśnienia z czego składa się chlebek, skąd bierze się mąka, jak go zrobić, a wreszcie – gdzie można go kupić. Poćwiczyliśmy też w ramach relaksu i zabawy wzajemne masażyki, gdzie jedna osoba z pary zamieniała się w ciasto do wyrobienia chleba. Było przy tym dużo śmiechu.
Kolejna część dnia była bardziej praktyczna. Z prawdziwego zaczynu zrobiliśmy żytni chlebek z nasionami. Dziecięce rączki okazały się jeszcze za małe do mocnego ugniatania ciasta, natomiast mogły pomagać w wielu innych czynnościach jak sypanie mąki, dolewanie wody, rozrabianie drożdży i przyprawianie. 
Odwiedził nas nawet najprawdziwszy kucharz, który na pieczeniu chleba zna się najlepiej! Z cennymi uwagami profesjonalisty wyszedł pyszny chlebek, którego zapach unosił się w całym przedszkolu. Kosztowało nas to sporo pracy, ale było warto. Chlebek smakował pysznie, szczególnie z masełkiem, który panie przygotowały już z pomocą miksera 😉
Zapraszamy do galerii!

Elementy Planu Daltońskiego w grupie Śpiochów

Nasze dzieci dopiero co, rozpoczęły edukację przedszkolną, także wprowadzone elementy Planu Daltońskiego nie są tak oszałamiające jak w starszych grupach, nie mniej jednak mamy już pierwsze sukcesy na swoim koncie. I tak, udało nam się wprowadzić już piosenkę do sprzątania, na którą dzieci reagują prawidłowo. Nasze śpioszki zostały zapoznane z planem dnia widniejącym w sali , co niewątpliwie nam ułatwiło pracę a dzieciom uporządkowało dzień. Dzieci spoglądając na plan dnia wiedzą co będzie się działo i ile jeszcze czynności pozostało do końca ich pobytu w przedszkolu. Mamy kilkoro dzieci, które przesuwają klamerkę na odpowiedni obrazek bez naszej pomocy z czego jesteśmy bardzo dumne. Jak przystało na nauczycieli daltońskich nie jesteśmy osobami, które wyręczają dzieci w różnych czynnościach i tak możemy pochwalić się jeszcze tym, że nasz śpioszki potrafią :
 Samodzielnie odkręcić i nałożyć sobie pastę na szczoteczkę, oczywiście umyć zęby.
 Znają swoje znaczki w łazience i szatni
 Pomagają w nakrywaniu stołów przed posiłkami i po posiłkach
 Pomagają w składaniu leżaków i kocyków i poduszek
 Starają się samodzielnie ubierać i ściągać ubranka
 Korzystają z instrukcji w łazience i toalecie oraz na miarę swoich możliwości:
 respektują zasady ustalone wspólnie w Kodeksie Przedszkolaka.
 Porządkują salę.
Skoro tak nam świetnie idzie, zaczynamy wprowadzanie kolorów daltońskich i „logowania się na tablicy obecności.:) Breloczki i zdjęcia już gotowe.

Pierwsze dni w przedszkolu grupa Śpiochy

Nasza grupa maluszków ma za sobą trzy pierwsze tygodnie pobytu u nas w placówce. Niektóre z naszych śpioszków czują się u nas jak u siebie, a niektóre maluszki niestety potrzebują więcej czasu na zaklimatyzowanie się w nowych warunkach edukacji przedszkolnej. My wychowawczynie starałyśmy się organizować ciekawe, wesołe zabawy dla naszych milusińskich oraz zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa i poczucia bycia częścią grupy. Dzieci poznały lepiej swoich kolegów i koleżanki, panie, poznały zasady obowiązujące w naszej grupie i wspólnie z paniami ustaliły i podpisały odciskiem swojej rączki Kodeks Przedszkolaka. Dzieci brały udział w zabawach na placu zabaw i na polance w parku nadmorskim, uczyły się zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym zakładając na spacer kamizelki odblaskowe, oraz ogólnie pojętego bezpieczeństwa w czasie pobytu w przedszkolu. Mamy nadzieję, że kolejne tygodnie upłyną nam na równie dobrej i wesołej zabawie bez ocierania łez z ślicznych buziek, bo przecież nie ma to jak w przedszkolu, bo w przedszkolu fajnie jest!