Tydzień Kolorów Daltońkich w grupie Apsików i Śpiochów

Kolory to nieodłączny element naszego otoczenia. Umiejętność rozpoznawania ich, poznawania ich znaczenia jest jednym z elementów wychowania. Nauka kolorów, ich utrwalanie na pierwszym etapie edukacji odbywa się przez zabawę.
W naszym przedszkolu, w grupie Śpiochów i Apsików pierwszy tydzień ferii poświęciliśmy właśnie kolorom. Podczas „kolorowego tygodnia” poszczególnym dniom przypisana była inna barwa:
poniedziałek- czerwona
wtorek– niebieski
środa– pomarańczowa
czwartek– zielony
piątek – to żółty dzień.
Organizując dzieciom spotkanie z kolorami wykorzystałyśmy „kolorowe wierszyki i piosenki”. Rodzice stanęli na wysokości zadania i zadbali, by każdego „kolorowego” dnia ich pociechy były ubrane w odpowiedni kolor. Podczas kolorowych dni dzieci nazywały części swojego ubrania w danym kolorze, szukały go w swoim otoczeniu, gromadziły przedmioty w tym kolorze. Zawsze też wykonywały pracę plastyczną poświęconą danemu kolorowi. Było więc: wydzieranie, malowanie farbami, orgiami, wycinanie, wylepianie. W zabawach dowolnych dzieci także królował kolor danego dnia. W zabawach badawczych łączyły różne barwy otrzymując kolejne. To był udany tydzień dobrej zabawy. Zapraszamy do galerii.