Świąteczne pierniki u Apsików

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. 15 grudnia dla dzieci z grupy Apsików był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy- wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które włożyliśmy do piecyka elektrycznego. Tu pod czujnym okiem naszej pani Ani pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Nasze pierniki wykorzystane zostaną na spotkaniu z rodzicami, gdzie wspólnie je ozdobimy.