Dzień Pluszowego Misia

W dniu 27 listopada dzieci z naszego przedszkola brały udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowego Misia”, który towarzyszył im przez cały dzień. Przedszkolaki na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, następnie wspólnie ze swoimi maskotkami oglądały przedstawienie pt. „Przygody Kubusia Puchatka” przygotowane przez kółko teatralne. Tego dnia na dzieci czekały liczne zabawy i niespodzianki m.in.: zbieranie misiowych przysmaków w zimowych rękawiczkach, rozwiązywanie  misiowego quizu „Co wiemy o misiach” oraz w degustacji przysmaków w kąciku „Słodkie, małe co nie co”. Sprawdzone zostały także umiejętności manualne poprzez kolorowanie szablonów misia. Spotkaniu towarzyszyły zabawy taneczne z misiami w rytm piosenek „Misie”, „Miś różowy”, „Jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia”. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.