Kolejne  zajęcia u Nieśmiałków  z zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wycieczek, spacerów i wyjazdów.

Wypoczynek – wypoczynkiem ale bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego tez w dalszym ciągu uczymy  nasze dzieci  i utrwalamy  w formie  zabawy  zasady bezpieczeństwa latem.

Włączyliśmy się do Ogólnopolskiej Kampanii miesięcznika Bliżej przedszkola  nt. ”Bezpieczne wakacje” , celem dostarczenia i utrwalenia u naszych  podopiecznych wystarczającej wiedzy dotyczącej ich  wypoczynku latem, by bezpiecznie wróciły  do naszego przedszkola we wrześniu.

Zajęcia przebiegały bardzo dynamicznie zahaczając o najważniejsze wątki bezpiecznego wypoczynku.

Nieśmiałki  „podróżowały ” różnymi środkami transportu: samolot, samochód, pociąg,  auto, w różne strony kraju i świata przy dźwiękach muzyki i różnych odgłosach, które musiały odgadnąć.

Dzieci  wysłuchały wiersza o odpowiednim zachowaniu się w różnych miejscach letniego  wypoczynku, układały napis BEZPIECZNE WAKACJE  i dopasowywały  kod  oraz przyporządkowywały    przedmioty służące  zachowaniu bezpieczeństwa do danego miejsca ukazanego na fotografii.

Podsumowaniem zajęć był quiz w którym  dzieci miały  możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy, za który  otrzymały  emblematy  bezpiecznego przedszkolaka na znak , że potrafią zadbać o siebie podczas tegorocznych  wakacji.