Dnia 14.06.2016 roku na terenie naszego przedszkola odbył się „Dzień z twórczością Wandy Chotomskiej”, która jest naszą patronką.

Dzień połączony był  z  siódmą rocznicą  nadania imienia Pani Wandy Chotomskiej  naszej placówce.  Dyrektor, pracownicy i dzieci  cieszą się, że mają  tak wspaniałą pisarkę za patrona,  która pisze nie tylko wiersze, ale także prozy, fraszki, teksty sceniczne oraz teksty do piosenek w radosny, optymistyczny i trafiający do czytelnika sposób.  Przedsięwzięcie to  zgromadziło liczne grono dzieci, które obejrzały prezentację multimedialną z wizyty W. Chotomskiej w naszym przedszkolu na uroczystości nadania jej imienia naszej palcówce oraz  przygotowały krótki  program artystyczny.   Dzieci z kółka teatralnego  przedstawiły improwizacje wierszy i tekstów  pisarki: „Kurczę Blade”, „Spacer z psem” i „Motyl”. Natomiast  dzieci z grupy 4-latków zaśpiewały   piosenkę „Pies na medal” oraz zatańczyły wspólnie z pozostałymi uczestnikami spotkania „Kapelusz pełen marzeń”  autorstwa W. Chotomskiej.

Tego dnia na terenie przedszkola odbyła się również   wystawa prac plastycznych przygotowana przez dzieci z grupy 5 i 6 latków  nt. „Portret patronki” i„Inspiracje plastyczne” utworami W. Chotomskiej.  Najmłodsi wychowankowie wraz ze swoimi paniami i rodzicami przygotowali „Kram z  twórczością W. Chotomskiej”, na którym prezentowane były książeczki jej autorstwa, którą dzieci znają i kochają z codziennego czytania na dywanie w przedszkolu  jak również z własnych domów. W wieku przedszkolnym wartość książek odgrywa  wielką rolę w rozwoju dziecka. Utwory naszej patronki  mogą  stanowić  punkt wyjścia do wspólnych działań poznawczych rozbudzających zainteresowania przedszkolaka. Dziecko w pewnym momencie dostrzega, że oprócz własnego, bliskiego otoczenia – domu, ulicy, przedszkola – istnieje inny świat, o którym można dowiedzieć się właśnie z książek.

https://youtu.be/m_ZoWXuJErw link do filmiku o nadaniu imienia W. Chotomskiej w naszym Przedszkolu