Quiz matematyczny w grupie starszaków

Kwiecień rozpoczął się Quizem Matematycznym, który odbył się w grupach starszych. W rolach uczestników quizu znalazły się dzieci uczęszczające na kółko matematyczne. Zostały utworzone dwa zespoły po trzy osoby plus pomocnik. Początek naszego konkursu rozpoczął się od zadania, w którym należało poprawnie ułożyć działanie matematyczne do podanych obrazków. Następna konkurencja wymagała spostrzegawczości oraz znajomości figur geometrycznych. Zawodnicy musieli z kilku elementów ułożyć całość czyli prostokąt, kwadrat lub trójkąt. Na quizie znalazło się wiele konkurencji, które były ułożone w oparciu o program E. Gruszczyk-Kolczyńskiej i E. Zielińskiej- „Dziecięca matematyka”. W  naszym quizie znalazły swoje zastosowanie klamerki, patyczki, a nawet gąsienica ponumerowano oczywiścieJ Quiz wygrały obydwie drużyny otrzymując po tyle samo punktów. Publiczność wiwatowała, biła brawa i dopingowała uczestników, atmosfera była wspaniała, każdy się świetnie bawił. Nagrody i dyplomy zostały wręczone naszym dzielnym matematykom, którzy z uśmiechami na buziach powędrowali do swych grup.