KOŁO MATEMATYCZNE

Uczestnicy naszego koła matematycznego umieją już liczyć w szerokim zakresie, co pozwala im ustalać równoliczność, wyznaczać sumę i różnicę. Poznali także graficzne odpowiedniki liczb – czyli cyfry. Teraz możemy już jak prawdziwi uczniowie w szkole, wykonywać działania matematyczne w dodawaniu i odejmowaniu na poznanych znakach matematycznych.

Mali matematycy, samodzielnie układają na naszych spotkaniach działania matematyczne z użyciem znaków graficznych liczb.

Wprowadziliśmy również do naszych działań znaki określające równości i nierówności, które również w sposób graficzny pozwalają nam określić, która z ułożonych liczb jest mniejsza, a która większa. Szybko i sprawnie rachujemy również w pamięci, sami wymyślamy ciekawe zadania tekstowe.

Umiejętność zapisywania czynności matematycznych z zastosowaniem różnych symboli, niebywale ułatwi nam funkcjonowanie w klasie pierwszej.

Nabyte wiadomości i umiejętności matematyczne, są bardzo ważne w codziennych sytuacjach i w czekającej nas edukacji matematycznej.