Puentylizm lub pointylizm – kropkować, punktować

Inspiracją kolejnych kwietniowych zajęć koła plastycznego było nasze piękne miasto. Postanowiliśmy uwiecznić jedną z najbardziej charakterystycznych kołobrzeskich budowli, a mianowicie pobliski „Pomnik Zaślubin”, który często podziwiamy podczas codziennych spacerów.

Szkic statuy malowaliśmy za pomocą nowopoznanej techniki zwanej puentylizmem (pointylizm). Technika polega na budowaniu kompozycji obrazu poprzez zapełnianie gęsto rozmieszczonymi, różnobarwnymi punktami i kreskami kładzionymi na kartkę lub płótno czubkiem pędzla. W naszych rękach znalazło się inne narzędzie – patyczki higieniczne, które znacznie uprościły nam trudną technikę impresjonistyczną.

Dzieci doskonale bawiły się stępując swoje obrazy. Pracę swoich sprawnych rączek, trafnie porównały do działania maszyny do szycia. Maszyna = praca … i o to chodzi … bez pracy nie ma kołaczy. Pod przykrywką dobrej zabawy kryje się wszechstronny rozwój przez duże R!!!

Bawcie się więc co dnia, a Wasze Dzieci będą szczęśliwymi dziećmi szczęśliwych i dumnych Rodziców!!!