XII MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI TEATRALNEJ

26 lutego 2013 r. dzieci z kołobrzeskich przedszkoli wzięły udział w XII Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Twórczości Artystycznej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg Janusza Gromka pod nazwą „ Zdrowie naszym skarbem” organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 2 im. Wandy Chotomskiej.

Przegląd teatralny odbył się w Regionalnym Centrum Kultury, adresowany był dla najmłodszego pokolenia dzieci od 3 do 6 lat.

Był to już XII Międzyprzedszkolny Przegląd Twórczości Artystycznej, który miał na celu:

• ukazanie podstawowych wiadomości dotyczących elementarnych zasad profilaktyki zdrowotnej, kształtowanie postawy prozdrowotnej

• zaprezentowanie przez dzieci umiejętności tanecznych, wokalnych i aktorskich

• prezentowanie swojej placówki podczas występu

• rozwijanie zdolności twórczych

• integracja środowiska lokalnego

Treścią tegorocznego konkursu były montaże słowno – muzyczne, inscenizacje wierszy, scenki teatralne i przedstawienia teatralno – muzyczne.

Na dużej scenie wystąpiły przedszkolaki z dziewięciu placówek.

PROGRAM PRZEGLĄDU 2013

1. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci pięcioletnie z Przedszkola nr 10, które pod czujnym okiem Pani Marzeny Mleczko zaprezentowały montaż słowno – muzyczny pt. „Jedz owoce i warzywa, będziesz zdrowy jak ryba”.

2. „Jarzynowa rozmowa” to tytuł montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez dzieci pięcio i sześcioletnie z Przedszkola Miejskiego nr 1. Dzieciom przewodniczyły Panie Renata Pasieka, Karolina Gwiazda i Marta Żemojtel.

3. Kolejnymi wykonawcami były dzieci pięcio i sześcioletnie z Przedszkola „Rodzinnego Mądrowscy”, które pod kierunkiem Pani Anny Janczak – Prugar pokazały scenkę teatralną pt. „Mikroby”.

4. Inscenizację wiersza pt. „Czystość to zdrowie” zaprezentowały dzieci sześcioletnie z Przedszkola nr 7. Dzieci przygotowała Pani Elżbieta Jas

5. Następnymi wykonawcami były dzieci sześcioletnie z Przedszkola nr 8 pod opieką Pani Żanety Tomczak – Piekiełko i Pana Daniela Miszke zaprezentowały przedstawienie teatralno – muzyczne pt. „Katar”.

6. Inscenizację pt. „Czystość to zdrowie” zaprezentowały dzieci z Przedszkola nr 3. Dzieci przygotowała Pani Regina Kaźmierska i Elżbieta Litwinionek

7. Dzieci z Przedszkola nr 6 pod kierunkiem Pani Małgorzaty Chomiakiewicz i Marzeny Bohdan przygotowały inscenizację pt. „Chory kotek”

8. Pani Linda Hubner wraz z dziećmi z Prywatnego Przedszkola „Różany Dworek” zaprezentowały się w przedstawieniu inscenizacji pt. „Choroba misia”

9. Jako ostatnie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola nr 2 w przedstawieniu teatralno – muzycznym baśń antynikotynowa pt. „ Dwie Krainy” . Dzieci przygotowały Pani Renata Wers i Kamila Łękowska

Każda forma przedstawienia była bardzo ciekawa i wzbudzała duże zainteresowanie wśród widzów. Widać było ogromny wkład dzieci i zaangażowanie nauczycielek. Zaproszeni goście i przedszkolaki z zainteresowaniem oglądali wszystkie występy.

W czasie trwania uroczystości następowało integrowanie najmłodszego pokolenia poprzez sztukę, dzieci miały możliwość popisania się swoimi talentami aktorskimi, możliwościami wokalnymi jak i tanecznymi.

Wszyscy uczestnicy po występach zostali obdarowani gromkimi brawami a na koniec uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody w formie książki o tematyce zdrowotnej oraz słodkim poczęstunku.