Dbamy o nasze zdrowie

Mędrki przez dwa tygodnie listopada zajmowały się szeroko pojętym tematem zdrowia i człowieka. Dzieci dowiedziały się czym jest Piramida Żywieniowa oraz utrwaliły nazwy produktów należących do każdego piętra piramidy. W związku z tym, ze ruch stanowi najważniejsze piętro piramidy, dzieci miały okazję do wielu dyskusji na temat wpływu aktywności fizycznej na nasze zdrowie.

Rozmawiając o higienie, zgłębiliśmy temat bakterii i wirusów, bezpośrednio związanych z chorobami przedszkolaków. Poznaliśmy sposoby walki z zarazkami, poszerzyliśmy wiedzę na temat środków higienicznych potrzebnych do dbania o zdrowie. Zwieńczeniem tygodnia było utrwalenie numeru alarmowego 112. Rozmawialiśmy także o pracy lekarzy, przygotowany dla dzieci kącik lekarski dał wszystkim dzieciom możliwość wcielenia się w rolę lekarza, pielęgniarki i pacjenta.

Na zaproszenie mamy Karolci odwiedziliśmy aptekę, w której pracuje Pani Ania. Celem wizyty  było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty .Podczas wizyty  dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska.  Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pierwsza część apteki to ekspedycja – to tu pacjent spotyka się z farmaceutą. Druga część to receptura w tej części pracownicy apteki wykonują lekarstwa. Mogliśmy zobaczyć moździerz, w którym dzieci przygotowały sobie kremy.  Pani farmaceutka podczas miłej pogadanki   przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz , że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi , uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania. Na koniec wizyty dzieci otrzymały upominki! Serdecznie dziękujemy Pani Ani oraz wszystkim pracownikom Apteki „DOZ”  za poświęconą nam uwagę, czas  i ciekawe przedstawienie tematu!