Zajęcia piernikowe Gapciów

Z okazji Mikołajek oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wybraliśmy się na piernikowe warsztaty do centrum szkoleń Klimatex – Centrum Wyposażenia Gastronomii w Kołobrzegu. Spotkaliśmy się by poczuć świąteczny nastrój robiąc przepyszne Świąteczne Pierniczki
Cała podróż rozpoczęła się od przejazdu autobusem miejskim. Dzieci jechały wesołe i bardzo ciekawe zajęć. Gdy dotarliśmy na miejsce to czekał już na dzieci Pan Adam Jaremko, który przygotował i poprowadził zajęcia piernikowe. Z pomocą pana Adama praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Pan Adam przygotował dla dzieci fartuchy oraz ciasto piernikowe. Po przebraniu się w fartuchy dzieci stanęły do swoich miejsc pracy. Tam czekał na nich wałek, mąka oraz gotowe ciasto. Uśmiechnięte dzieci samodzielnie wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Obłok mąki latał w powietrzu, buzie umazane na biało a dzieci mogły poczuć się małymi cukiernikami. Gdy ciasteczka się piekły Pan Adam zaprosił dzieci do siebie i krok po kroku wyjaśnił jak powstaje lukier oraz jak zrobić, aby lukier był różnego koloru. Dzieci wraz z Panem Adamem przygotowali słodkie i kolorowe lukry do swoich ciasteczek. Nie obeszło się bez wkładania i oblizywania paluszków od lukru. Po ostygnięciu pierników dzieci dekorowały je różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało. Na sali unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.
Na sam koniec zajęć Pan Adam wraz z nauczycielkami rozdał dzieciom kartonowe pudełka wypełnione przepięknymi piernikami, które ozdobią choinkę i świąteczny stół.
Serdecznie dziękujemy Centrum Szkoleń Klimatex – Centrum Wyposażenia Gastronomii za tak wspaniałą pierniczkową zabawę! Specjalne podziękowania dla pana Adama Jaremko za wprowadzenie dzieci w świąteczny bożonarodzeniowy nastrój oraz za przygotowanie poczęstunku dla pociech oraz Pani Marcie mamie Piotrusia, Pani Honoracie mamie Wiktora i Pani Karolinie mamie Antka za przygotowanie i pomoc w wycieczce do Klimatexu!!!!!!

Była to niesamowita, wesoła i zabawna lekcja, która na długo pozostanie w naszych wspomnieniach i pamięci!!!!