Alarm Przeciwpożarowy

Próbny alarm przeciwpożarowy

W trosce o poprawę bezpieczeństwa nasze przedszkolaki i wszyscy pracownicy uczestniczyli 05 października 2018r. w próbnym alarmie nadzorowanym przez strażaków z KPP Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Celem akcji było nabycie przez dzieci umiejętności właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia, utrwalenie zasad bezpieczeństwa i praktyczna ewakuacja osób przebywających w budynku.

Dzieci niczego się nie spodziewały, aż tu nagle, około godziny 10.00 rozległ się sygnał alarmowy straży pożarnej, co jak wszyscy wiemy oznacza alarm i jest wskazaniem do natychmiastowej ewakuacji. Panie nauczycielki niezwłocznie wyprowadziły poszczególne grupy z przedszkola , kierując się trasami wskazanymi na planie ewakuacji. Po wyjściu na podwórko, panie nauczycielki jeszcze raz sprawdziły obecność. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie . W próbnej ewakuacji wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci z 6 grup przedszkolnych oraz cały personel placówki.

Efekt ćwiczeń to oswajanie dzieci i pracowników przedszkola z sytuacją, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy i pracy.