Wizyta Przedszkolaków u Prezydenta Miasta Kołobrzeg

26 września 2018 roku w Urzędzie Miasta Kołobrzeg gościła grupa dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kołobrzegu. Przedszkolaki chciały poznać prezydenta miasta oraz dowiedzieć się, czym zajmuje się na co dzień.
Przedszkolaki z grupy Gapcie z Przedszkola Nr 2 były gośćmi prezydenta Janusza Gromka, który zaprosił je na spotkanie do sali konferencyjnej. Tam dzieci miały okazję dowiedzieć się między innymi, czym na co dzień zajmuje się prezydent, co lubi robić w wolnym czasie i czy sam także chodził do przedszkola. Nie obyło się, rzecz jasna, bez rozmów na temat zwierzaków domowych, ulubionych owoców, ciekawych zajęć w przedszkolu, marzeń oraz kilkudziesięciu pytań natury prywatnej ze strony dzieci.
Mali goście interesowali się wszystkim, co znajduje się w sali konferencyjnej. Nie zabrakło także chętnych do opowiadania o sobie. Na zakończenie nasz Prezydent poproszony przez dzieci przeczytał jeden z wierszy naszej patronki Wandy Chotomskiej pt. „Dzieci Pana Astronoma” o Słońcu i tym samym życząc przedszkolakom samych słonecznych i wesołych dni Dzieci ponadto zostały poczęstowane słodyczami i dalej ruszyły w drogę do Wydziału Ochrony Środowiska, gdzie sprawdziły swoją wiedzę na temat segregacji śmieci. Ale to już inna historia.