Gapcie poznają życie na wsi

Na początku kwietnia dzieci uczyły się o zwierzętach wiejskich i pracy rolnika. Zajęcia dotyczyły zwierząt z wiejskiej zagrody i pracy rolnika na polu. Wychowankowie dowiedziały się jakie zwierzęta żyją na wsi, jakie wydają odgłosy, jak nazywają się małe zwierzątka i co one nam dają. Poznały znaczenie różnych zwierząt w gospodarstwie wiejskim a przede wszystkim krowy. Miały możliwość poznania sposobu dojenia krowy, jakie produkty uzyskujemy z mleka oraz dowiedziały się w jaki sposób można samodzielnie zrobić masło ze śmietany.
Na koniec tygodnia wychowankowie uczyły się o etapach powstawania chleba „Od ziarenka do bochenka”.
Na zajęciach plastycznych dzieci miały możliwość wykazywania się zdolnościami plastycznymi wykonując różne zwierzęta i zagrodę wiejską. Korzystając z kolorowego papieru, i plasteliny.
Wychowankowie podczas zajęć rozwiązywały rożne zadania i zagadki, bawiły się przy piosence pt. „U nas na podwórku”. Na zajęciach dzieci uczą umiejętności współdziałania w zespołach i parach.