Wielkanoc u Mędrków

I zaraz święta… Grupa Mędrków rozpoczęła temat świąteczny od zbadania i budowy jajka. Wszystkie dzieci samodzielnie badały właściwości jajek. Każdy rozbił jajko, opowiedział co widzi, jakiej to jest konsystencji, co się stanie gdy się zamiesza. Dzieci zachwycone i nauczone budowy jajka poprzez praktyczne działania. Następny krok gotowanie jajek, tworzenie barwników naturalnych, farbowanie jajek i ubieranie w ozdobne koszulki. Pisanki gotowe!!! Grupa Mędrków wybrała się również na szukanie zajączkowych niespodzianek. Dzieci najpierw musiały wykonać szereg zadań przygotowanych przez zajączka. Nagrodą za wykonane ćwiczenia była słodka niespodzianka dla wszystkich dzieci. Grupa Mędrków dzięki uprzejmości Grupy Wesołków mogła zobaczyć i pogłaskać kurczaczki. Wszystkie dzieci z zachwytem i delikatnością podchodziły do naszych żółtych, pierzastych gości. Grupie Wesołków dziękujemy za tak miłe doświadczenie!!!
Każdy zadowolony i dumny ze swojej pisanki wychodził do domu, aby dołożyć swoje jajeczko do domowej święconki.