Śpioszki przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia

Aromatyczne i apetycznie udekorowane pierniczki są jednym z symboli świąt Bożego Narodzenia. W wielu domach pieczenie ciastek o korzennym smaku jest starannie pielęgnowanym zwyczajem. Tradycja przygotowywania pierników na święta wywodzi się z Torunia. Po upieczeniu pysznych, aromatycznych pierników przychodzi pora na ulubiony etap pracy nie tylko dzieci – dekorowanie. Pięknie ozdobione ciasteczka stanowią wspaniałą ozdobę świątecznego stołu i choinki.Także u nas w przedszkolu, w przedświąteczny piątek w grupie Śpioszków odbyło się spotkanie z rodzicami. Przy wtórze kolęd wszyscy z wielkim zapałem przystąpili do dekorowania pierniczków upieczonych przez mamy z naszej grupy. Maluchy miały do dyspozycji wiele kolorowych lukrów, perełek, posypek. Pierniczki wyszły piękne ( część z nich lądowało od razu w małych brzuszkach naszych pociech), a i dzieci nauczyły się dzielić – część swoich ciasteczek pozostawiły aby ozdobić przedszkolną choinkę.