Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Kolorowe dni tygodnia u Śpioszków

Od roku staramy się w naszym przedszkolu wdrożyć Plan Daltoński. Zakłada on naukę samodzielności , odpowiedzialności i współpracy u naszych wychowanków. Po okresie adaptacji również w grupie najmłodszych dzieci zaczęłyśmy wprowadzać elementy planu daltońskiego. Mamy tablicę na której maluszki zaznaczają swoją obecność w przedszkolu. Na kolejnej zaznaczamy te czynności, które aktualnie występują w naszym przedszkolnym dniu np. zabawa czy posiłek. Innym elementem wdrażającym w edukację daltońską jest wprowadzenie kolorów dnia. Z pozoru prosta czynność, w rzeczywistości odgrywa ogromną rolę na początku przedszkolnej przygody malucha. Porządkuje rytm tygodnia, uczy przedszkolaki kolorów, daje poczucie bezpieczeństwa. Dlatego jeden z grudniowych tygodni poświęciliśmy nauce kolorów, którymi oznaczamy kolejne dni tygodnia. W poniedziałek dzieci ubrane na czerwono wcieliły się w postacie z bajki „Królewna śnieżka” i zagrały swoją pierwszą inscenizację. We wtorek królował kolor niebieski. Środa była pomarańczowa. W czwartek mali projektanci ubierali modele w zielone ubrania. W piątek ubrani na żółto z krasnalem w żółtej czapeczce wędrowaliśmy po lesie poznając zwyczaje zwierząt , które przygotowywały się do nadejścia zimy. Organizacja tygodnia daltońskiego wymagała zaangażowania nie tylko ze strony nauczycieli i dzieci, ale również rodziców oraz pracowników niepedagogicznych. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do dalszej współpracy. A oto nasza galeria zdjęć.

 

Comments are closed.