QUIZ  EKOLOGICZNY

21 kwietnia 2017r. dzieci z grupy –  „Mędrków” i „Apsików” uczestniczyły w quizie ekologicznym.

Celem quizu było kształtowanie postaw proekologicznych wobec Ziemi i świata przyrody, utrwalenie umiejętności prawidłowego segregowania odpadów, oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych.

Dzieci w czasie trwania konkursu musiały wymienić kwiaty chronione, segregować śmieci do odpowiednich pojemników, pogrupować zwierzęta żyjące w lasach, dżungli i w krainie wiecznego lodu, wymienić dobre i złe zachowania wobec przyrody, a także wykazać się logicznym myśleniem i dużą spostrzegawczością odgadując zagadki słowne i wzrokowe.

Na zakończenie Quizu Ekologicznego każda z drużyn otrzymała dyplom i książki o przyrodzie.

Gratulujemy wszystkim Przedszkolakom!!!

Podczas trwania Quizu Ekologicznego pozostałe grupy przedszkolne oglądały bajki ekologiczne : „Drugie życie butelki Petulki”, „Przygody Misia Krzysia” i „Felka rady jak segregować odpady” w celu kształtowania postaw ekologicznych.