Koło  matematyczne

Gry planszowe są świetnym sposobem na wspólne, rodzinne spędzenie czasu io tym chyba każdy wie. Na jednym ze spotkań dzieci rozwijały swoje umiejętności matematyczne bawiąc się przy pomocy gry „Grzybobranie”.

Jest to w sumie prosta klasyczna gra, którą można określić jako wyścig. Rzucamy kostką i kto pierwszy przejdzie z linii startu do mety wygrywa. To czym się odróżnia od zwykłych wyścigów, chińczyków i innych to właśnie przygoda z grzybami. Dzieci uczą się podświadomie, że są grzyby trujące i jadalne. W grze są ich dwa rodzaje: muchomory i borowiki. Co by nie było nudno dodano do gry element przygody. Po drodze są jeszcze różnego rodzaju zadania, oraz kary i nagrody, czyli przenoszenie pionka w przód lub tył.

Zasady gry są proste, nie zbiera się muchomorów, wygrywa ten kto pierwszy na mecie lub/i kto nazbiera najwięcej grzybów. .

Dzieci z koła matematycznego podczas rozgrywania gier planszowych uczą się rywalizacji, liczenia ale też dobrej zabawy i umacniania koleżeńskich więzi.