Bransoletka z makaronu

zrobimy za chwileczkę.

Igiełka makaronu

nawlecze na niteczkę.

Koralik jeden, potem dwa.

Już praca wre, zabawa trwa. …

Z makaronu można stworzyć wspaniałą biżuterię – wystarczy tylko pomalować każdy makaronik osobno na dowolne kolory. Dzieci mogą pomalować je palcami, pędzelkiem, zafarbować bibułą lub tak jak my, użyć flamastrów. lm więcej kolorów wykorzystają, tym weselsze będzie ich dzieło. Mali projektanci nietypowej biżuterii dowiedzieli się, że z makaronu można stworzyć wspaniałe ozdoby. Wystarczy tylko pomalować każdy makaronik na dowolne kolory, a później nawlec makaron na kolorową tasiemkę. Korale przedszkolaków są bardzo kolorowe i radosne. Biżuteria wakacyjna gotowa!

Nawlekanie korali lub makaronu na sznurek wspaniale kształtuje motorykę precyzyjną dziecka, koncentrację oraz myślenie. Zabawa w nawlekanie jest bardzo ważną aktywnością kształtującą koordynację, precyzję oraz sprawne funkcjonowanie spostrzegania wzrokowego. Stały wzrost sprawności w tym zakresie pozwala dziecku na zdobywanie wrażeń czuciowych i wzrokowych, a w późniejszym wieku na sprawne wykorzystywanie ręki jako najważniejszego narzędzia.