Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘2-GAPCIE – grupa 4latki’ Category

Urodziny w grupie Gapciów

Urodziny to szczególny dzień w życiu każdego przedszkolaka. Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną ale wiele radości sprawia im to kiedy mogą przeżywać to wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. W naszej grupie swoje magiczne 5 lat skończyły: Maja, Pola, Ala, Kasia, Julia K., Hela i Hania O. Dużo radości, uśmiechu oraz wielu przyjaciół życzyliśmy naszym solenizantkom! Oczywiście było tradycyjne Sto lat, buziaki, uściski i słodki poczęstunek:)

Pożegnanie 6-latków przez 5-latki

„Do widzenia chłopcy,
dziewczynki żegnajcie,
o naszym przedszkolu
nie zapominajcie.
A gdy minie roczek,
na miłej zabawie,
spotkamy się znowu,
tam w szkolnej ławie.

Bo i my za roczek
do szkoły pójdziemy,
tylko w tym przedszkolu
trochę podrośniemy.”

Dnia 22 czerwca zgodnie z tradycją naszego przedszkola, dzieci z grup Gaci i Mędrków pożegnały swoich starszych kolegów odchodzących do szkoły. Były wierszyki, piosenki oraz prezenty – zakładki do książek oraz słodkie smakołyki:) Powodzenia w szkole!

Wyjście do Pracowni Ceramicznej – Grupa Gapcie

Dzieci z grupy GAPCI w poniedziałek 18 czerwca ponownie odwiedziły pracownię ceramiczną w celu pomalowania swoich wcześniej wykonanych dzieł (motyli i smoków).
Jak można zauważyć, dzieci z wielkim zaangażowaniem ozdabiały różnymi wzorami i kolorami swoje wytwory.

Gapcie na plaży

Dzieci z grupy GAPCI korzystała z uroków słonecznej pogody na plaży. Bawiły się w małych grupach. Tworząc z piasku różne budowle według własnych pomysłów. Dzieci poprzez zabawę piaskiem miały możliwość poznania jego właściwości.

Tydzień ze sztuką Grupa Gapcie

Zajęcia te odbyły się w ostatnim tygodniu maja z kontynuacją w czerwcu. Zostały zorganizowane z myślą o dzieciach pod hasłem „W świecie sztuki” ora „Moje hobby, moje pasje” z myślą oswajania ich ze sztuką od najmłodszych lat i kształtowania u nich pewnych cech osobowości rozwijających się u przyszłego wrażliwego odbiorcy sztuki w plastyce, jak również rozwijania inwencji twórczych u dzieci.
Głównym celem jaki przyświecał to kształtowanie wrażliwości osobowości twórczych, rozbudzenie zainteresowań artystycznych, a także danie każdemu dziecku szansę na rozwój, samorealizację i podmiotowe traktowanie, bo przecież każdy z nas ma określony potencjał twórczy.
Dzieci jak widać na zdjęciach z wielkim zapałam tworzyły swoje dzieła plastyczne, pobudzając przy tym swoją wyobraźnię i pomysłowość. Bardzo lubią farby i nie tylko, kreda też okazała się atrakcyjnym narzędziem do rysowania oraz powierzchnia, na której rysowały nie musiała być z papieru.
Dzieciom taka forma zabawy ze sztuką bardzo się podobała, była atrakcyjna. Mogą wtedy wykazać się swoimi możliwościami i umiejętnościami tworzenia według własnej wizji i własnego pomysłu.
Na koniec dzieci świetnie bawiły się korzystając bezpiecznie ze sprzętu terenowego na podwórku przedszkolnym.

Wyjście do Pracowni Ceramicznej – Grupa Gapcie

Dzieci były zachwycone, że mogły samodzielnie ulepić motylka lub smoka według wyboru na podstawie wzoru. Dzięki temu poznały właściwości gliny. Poznały też sposób wypalania gliny. Wszystkie dzieła wykonane przez dzieci niestety musiały zostawić w pracowni do wypalenia.
Jeszcze tam wrócimy. Następna wizyta będzie 18 czerwca, wtedy to dzieci będą malowały swoje wytwory.

Wiosna na łące u Gapciów

Nasi wychowankowie na zajęciach w trakcie aktywności przyrodniczej poznały mieszkańców łąki oraz kwiaty tam rosnące. Poznały też etapy rozwoju motyla. Na plastyce wykonały kwiaty i motyle według instrukcji.

Przedszkolna Spartakiada

Grupa Gapci dnia 08 maja reprezentowała nasze przedszkole w XII Spartakiadzie Przedszkolnej. Organizatorem tego wydarzenia było Przedszkole Miejskie nr 1. Celem spotkania było zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej i czynnego wypoczynku. W konkurencjach sportowych wzięło udział 8 przedszkoli, które reprezentowane były przez 10-cio osobowe zespoły. Otwarcia dokonała pani Dyrektor, która zachęciła uczestników do zdrowej rywalizacji. Drużyny rywalizowały w czterech konkurencjach: rzut woreczkiem do celu, przejście po równoważni, skoki na piłce i przejście pod tunelem z przełożeniem szarfy. Miedzy konkurencjami mogliśmy podziwiać układy taneczne małych cheerleaderek. Wszystkie drużyny dzielnie walczyły, a ich zaangażowanie zostało nagrodzone gromkimi brawami publiczności. Tego dnia nie było przegranych. Każda z drużyn zdobyła taką samą ilość punktów:) Każdy uczestnik otrzymał nagrodę, a przedszkole dyplom i puchar. Dzieci wspaniale się bawiły wśród zagrzewających ich do walki okrzyków w prawdziwie sportowej atmosferze.