Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘2-GAPCIE – grupa 4latki’ Category

Dzień  Dziecka  w  Parku  Rozrywki  „POMERANIA”.

 

W dniu 01 czerwca 2017r., dzieci z grupy Śpiochów i Gapcie, radośnie spędziły czas w „Pomerania Fun Park” w Pyszce. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.

Dzieci i Panie przywitała maskotka parku „Pomeranek”, oraz panie animatorki. Niezwykłą atrakcją dla dzieci były karuzele, ciuchcia, plac zabaw ze sprzętami terenowymi, oraz liczne zjeżdżalnie i labirynty itp. Ogromną frajda na dzieciach zrobiła hala, w której czekała wielka konstrukcja składająca się z labiryntów, zjeżdżalni, statku „Pirata”, licznych pajęczyn, ścianki wspinaczkowej  i basenu z piłeczkami. Radość i uśmiech na twarzach szczęśliwych dzieci, można było zobaczyć podczas naszego pobytu w „Pomerania Fun Park”. Na pożegnanie każdy otrzymał sok i balonik. Nasz radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do naszego Przedszkola nie mogą się już doczekać kolejnej wycieczki.

„EUROPEJSKI  TYDZIEŃ  SPORTU”

W maju obchodzony jest ,,Europejski  tydzień sportu”, którego celem jest między innymi promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu. Nasze przedszkole już po raz kolejny włączyło się do tej akcji, w tym celu zorganizowaliśmy szereg działań promujących aktywność ruchową. Poprzez te działania chcemy zachęcić zarówno dzieci jak i rodziców do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Nasze działania rozpoczęliśmy 26.05.2017 organizując dzieciom szereg konkurencji sportowych: Tor przeszkód, Zabawy z gazetami, Zabawy tropiące, Ćwiczenia na ścieżce zdrowia, Zabawy na plaży, Zabawy z wyk. pojazdów: rowery, hulajnogi, Zabawy z chustą animacyjną i wiele innych.

Zajęcia odbywały się w  parku nadmorskim wyk. „ścieżkę zdrowia”, na plaży i na placu przedszkolnym.

Również Dzień Dziecka obchodzony był na sportowo. Dzieci młodsze „Śpiochy” i „Gapcie” pojechały do  „Pomerania Fun Park” w Pyszce gdzie dzieci kształtowały umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijały i doskonaliły sprawność ruchową, zręczność oraz orientację przestrzenną uczestnicząc w grach i zabawach sportowych.

Dzieci przez kilka dni poznały różne formy aktywności ruchowej, mamy nadzieję, że swoimi działaniami zachęciliśmy dzieci jak i rodziców do podejmowania jak najczęściej aktywności ruchowej

DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE GAPCIÓW

Dnia 26.05.2017 roku odbyła się w naszej grupie uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci na ten szczególny dzień przygotowały wraz ze swoimi paniami  przedstawienie pt. „Biedroniowa niespodzianka” W dniu uroczystości wszystkie dzieci ubrane w stroje biedronek, pojawiły się na scenie przed swoimi rodzicami. Przedstawienie wypadło wspaniale, dzieci pięknie zaprezentowały się przed najbliższymi, wykazując się swoimi zdolnościami recytując swoje kwestie i śpiewając piosenki oraz tańcząc, a  nam  wychowawcom dostarczyło wiele satysfakcji z dobrze wykonanego zadania. Natomiast rodziców wprawiło w dumę ze swoich pociech oraz dostarczyło im  wielu momentów do wzruszeń. 

Dzieci oprócz wspaniałego występu miały  dla rodziców własnoręcznie wykonane niespodzianki w postaci książeczek i laurek. Wszystkie przygotowania odbywały się w ścisłej tajemnicy przed najbliższymi i to sprawiło tak wiele radości rodzicom dzieci. Uroczystości nie było końca, gdyż goście wraz ze swoimi pociechami oglądali prezentację multimedialną na temat swoich rodziców oraz konsumowali słodki poczęstunek, który przygotowały mamusie dla dzieci w ramach podziękowania za wspaniały występ. Dziękujemy za liczne przybycie, uściski, ciepłe słowa podziękowania no i oczywiście zapraszamy za rok. !

„WIELKANOCNY ZAJĄCZEK” W GRUPIE GAPCIÓW – SPOTKANIE POPOŁUDNIOWE Z RODZICAMI

 

13 kwietnia w grupie GAPCIÓW odbyło się popołudniowe spotkanie z rodzicami. Na dzieci czekała niespodzianka w formie koszyczka wielkanocnego od zajączka, w którym pozostawił zadania do wykonania. Dzieci więc musiały wykazać się wiedzą na temat tradycji Świąt Wielkanocnych, umiejętnością układania obrazka pisanki i zajączka z czterech części, znajomością kolorów oraz zwinnością podczas przenoszenia jajek do koszyczka. Nie zabrakło także wesołej zabawy przy piosence „Święta tuż, tuż” . Następnie dzieci wspólnie z rodzicami przystąpili do zadań plastycznych tworząc „Wielkanocne pisanki”  według własnych pomysłów.  Wykonanie pisanek sprawiło dzieciom i rodzicom wiele satysfakcji i zadowolenia z końcowych efektów. Pod koniec okazało się, że zajączek zostawił jeszcze jedną niespodziankę dla dzieci. Dzieci musiały szukać prezentu po śladach jajek, które pogubił po drodze zajączek z kurkami. Poszukiwania zakończyły się sukcesem i wielką radością, kiedy okazało się, co znajdowało się w środku prezentu.

Podsumowaniem spotkania było podziękowanie dla wszystkich uczestników i życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych od zajączka pozostawione na karcie świątecznej.

Dziękujemy rodzicom i zapraszamy za rok!

GRUPA GAPCIÓW POZNAŁA POCHODZENIE RÓŻNYCH JAJEK

Na zajęciach w kwietniu z aktywności przyrodniczej wychowankowie z grupy GAPCIÓW poznały różne  jajka, które pochodziły od kury, przepiórki i strusia. Dzieci naocznie mogły ocenić ich wielkość, kształt, kolor, twardość oraz strukturę.

Przy sprawdzeniu swojej wiedzy dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z doborem jajek do ptactwa i nazwaniem tych ptaków.

ZIELONY OGRÓDEK W SALI „GAPCIÓW” GRUPA 4 – LATKÓW

W naszej sali zagościł „parapetowy zielony ogródek” i nie tylko, ponieważ dzieci ozdobiły kącik przyrody w różne wiosenne kwiaty w doniczkach. Kwiaty te posłużyły nam w trakcie zajęć. Dzieci zasiały rzeżuchę, posadziły cebulkę oraz fasolkę. Ale zanim to nastąpiło, dzieci zapoznały się z etapami wzrostu tulipana na podstawie historyjki obrazkowej „Kwiatek dla mamy”. Dowiedziały się także jakie potrzebne są warunki do prawidłowego wzrostu roślin. Następnie wspólnie obejrzeliśmy nasionka rzeżuchy, fasolę, bulwę cebuli, określaliśmy jej zapach i kształt. Na koniec zajęć dla rozluźnienia i odprężenia była zabawa z improwizacją ruchową przy piosence „W naszym ogródeczku”.

Rzeżucha i szczypiorek będzie pysznie smakował na własnoręcznie wykonanych kanapkach natomiast fasolka posłuży dzieciom do codziennej obserwacji jej etapów wzrostu.

„W KRAINIE ZDROWIA” – ZAJĘCIE POPOŁUDNIOWE W GRUPIE 4 – LATKÓW „GAPCIÓW”

Dnia 27 marca w grupie dzieci 4 – letnich odbyły się zajęcia otwarte po południu w obecności rodziców. Wychowankowie wykazywali się zdobytą wiedzą na temat zdrowego odżywiania.

Nieznajomy gość o imieniu Bąbel rozpoczął zajęcia prosząc dzieci, aby pomogły mu przypomnieć sobie jak należy dbać o zdrowie. Za pomocą czarów Wróżki Niewidki dzieci nagle przeniosły się do „Krainy Zdrowia”, gdzie czekały na nich zadania do wykonania dotyczące zdrowia. Dzieci bez problemu wywiązały się z powierzonych zadań  i pomogły Bąbelkowi odzyskać utraconą wiedzę. Gdyż wiedziały jak zdrowo należy spędzać wolny czas, wiedziały też, które produkty są zdrowe, a które nie. Świetnie poradziły sobie z gimnastyką do piosenki „Gimnastyka to zabawa”. Bez problemu również poradziły sobie z hasłem, które ułożyły według wzoru napisu ZDROWIE. Następnie dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do przygotowania posiłków przy wykorzystaniu zdrowych produktów takich jak: jogurtu, miodu, swojskiego dżemu, owoców, musli, płatków owsianych, gorzkiej czekolady, rożnych orzeszków itp.. Podsumowaniem całego zajęcia była wspólna uczta tego co zostało przygotowane.

Dziękujemy chętnym rodzicom za poświęcony czas. Pozdrawiają dzieci i wychowawcy grupy GAPCIÓW 

ZIELONY DZIEŃ W GRUPIE GAPCIÓW I ŚPIOSZKÓW

W czwartek 23 lutego 2017 roku dzieci przyszły ubrane w zielonym kolorze. W dniu tym dzieci zostały zaproszone do świata przyrody przy piosence „Lotnisko krasnoludków”, by mogły uczyć się, jak ją chronić i szanować. Obejrzały teatrzyk pt. „W KRASNOLANDII – W ZIELONEJ KRAINIE”. Bez problemu rozwiązywały zagadki tematycznie związane z warzywami i owocami wszystkie w kolorze zielonym. Nie zabrakło oczywiście wspólnej i wspaniałej zabawy ruchowej przy piosenkach „Ogórek wąsaty”,  Idzie do nas wiosna”, zabawy z chustą animacyjną i balonami oraz zabaw badawczych z kolorami. Dzieci dowiedziały się, jakie kolory ze sobą należy połączyć, aby powstał kolor zielony. Na koniec dzieci przystąpiły do wykonania żabki zielonej według wcześniejszych wskazówek. Dzień zielony był okazją do utrwalenia koloru zielonego przypisanego do dnia tygodnia w planie daltońskim oraz dlaczego należy dbać o środowisko przyrody. Integracja grup oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej między dziećmi. Dzieci za swoje starania zostały nagrodzone medalem Ekoludka.

Dzień Niebieski w grupie GAPCIÓW

W dniu tym dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze niebieskim. Kapitan odczytał listy uwięzione w butelce, które wyłowił wcześniej z morza. Wspólnie z kapitanem dzieci w strojach marynarzy wyruszyli w Morską podróż na bal z Kapitanem przy piosence „Piraci z Karaibów”. Gdzie czekały na nich zadania do wykonania, aby mogli stać się prawdziwymi marynarzami. Tematem dominującym podczas wspólnej zabawy i podejmowanych działaniach z dziećmi była woda, sposób jej wykorzystania w życiu codziennym oraz poznały z jakich środowisk ona pochodzi: rzeka, jezioro, morze, ocean. Podczas doświadczeń z wodą dzieci dowiedziały się, jakie kolory powstaną przy użyciu koloru niebieskiego po zmieszaniu z kolorem żółtym i czerwonym. Nie zabrakło wesołej zabawy przy piosence „Gdzieś w głębinach morskich fal”. Pod koniec zabawy dzieci zdawały egzamin na dzielnego marynarza, aby zostać „Wilkiem Morskim”. Wykonywały wszystkie czynności według rozkazu kapitana. W dalszej części kolorowały i malowały delfinki kolorem niebieskim. Na koniec załoga marynarzy wyruszyła na wyspę w poszukiwaniu skarbów, które okazały się dla nich nagrodą za ich trud i odwagę. Zabawa była wspaniałą okazją do utrwalenia koloru niebieskiego przynależnego do dnia tygodnia w planie daltońkim oraz zdobyciem wiedzy na temat ważności wody w przyrodzie,  środowisku zwierząt i człowieka. Rej po morzu z kapitanem – Dzień Niebieski i zabawy z wodą na pewno pozostanie w ich pamięci.