Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘2-GAPCIE – grupa 4latki’ Category

Ozdoby choinkowe w grupie Gapciów

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Grupa Gapci zaprosiła do naszego przedszkola rodziców. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny wyrecytowały wiersz „Prezent dla Świętego Mikołaj” i zaśpiewały kolędę „Nie płacz Jezu”. Występ dzieci wprowadził wszystkich obecnych w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój.
Uwieńczeniem spotkania było wspólne wykonanie, przez rodziców i dzieci, świątecznych ozdób choinkowych. Na stołach przygotowane były różnorodne artykuły plastyczne i papiernicze, które posłużyły do wykonania przepięknych ozdób choinkowych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i czynny udział w zajęciach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Podziękowania kierujemy dla Pani Agnieszki mamy naszego Filipa za przekazanie choinki dla naszej grupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bohater tygodnia w grupie Gapciów

Nic bardziej nie wzmocni poczucia wartości u dziecka jak możliwość pokazania się przed innymi, „zabłyśnięcia” przez kolegami z grupy. Dlatego zaproponowałam rodzicom udział w projekcie edukacyjnym „Bohater tygodnia”. Zaletą projektu jest nabywanie wzorowych zachowań i dawanie przykładu innym.
Kolejno każde dziecko jest bohaterem. W ciągu tego tygodnia bohater jest najważniejszą osobistością grupy, ma możliwość wyróżnić się czymś szczególnym, opowiedzieć o strukturze swojej rodziny, pokazać zdjęcia.
Cele projektu to:
• uświadomienie dziecku, że jest ważne,
• nawiązanie pozytywnych relacji między dziećmi
• tworzenie postaw prospołecznych (dzielenie się swoimi rzeczami, okazywanie uczucia innym),
• współpraca z domem rodzinnym dziecka
Przywileje bohatera:
• przynosi zdjęcia i wywiesza je w kąciku bohatera
• ma prawo stać w pierwszej parze,
• przed każdym posiłkiem życzy dzieciom – smacznego,
• ma prawo wyboru zabawy dla całej grupy
• ma prawo na dywanie siedzieć koło nauczycielki,
• przez cały tydzień jest w centrum uwagi całej grupy.
Do bohatera tygodnia może przyjść z wizytą członek rodziny: może to być mama, tata, dziadek itp. Zaskoczyło nas ogromne zainteresowanie projektem przez rodziców dzieci. Zauważyłyśmy, że udział w tym projekcie spełnia jeszcze jeden ważny cel – daje możliwość i szansę zaprezentowania się rodzicom, możliwość wykazania się pomysłowością przed innymi. Kolejni rodzice już przygotowują dla dzieci ciekawe pomysły na zajęcia.
Zachęcam wszystkie nauczycielki do realizacji tego projektu we własnej placówce. Projekt przynosi wiele korzyści, wzmacnia poczucie wartości dzieci nieśmiałych, buduje dobra samoocenę dzieci poprzez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach i mocnych stronach.

Od grudnia w grupie Gapciów realizowany jest projekt edukacyjny „BOHATER TYGODNIA”. Projekt ten polega na poświęceniu szczególnej uwagi wybranemu dziecku z grupy. W ciągu tego tygodnia nasz bohater jest najważniejszą osobistością grupy, a za pomocą zdjęć i osobistych przedmiotów każdego dnia opowiada coś o sobie.

Głównym celem tego ćwiczenia jest zwrócenie przez dziecko szczególnej uwagi na wszystkich swoich kolegów i koleżanki oraz dostrzeżenie różnorodności grupy.
OTO BOHATERZY MINIONYCH TYGODNI:
Pierwszym Bohaterem w grupie był Michał G., który, przyniósł wiele zdjęć rodzinnych, ulubione zabawki i książki. Chłopiec opowiedział dzieciom o swojej rodzinie, zainteresowaniach i ciekawych wydarzeniach z życia rodzinnego.
Kolejnym Bohaterem-wybranym po losowaniu-została Marcelina. Marcelina wypełniła kącik Bohatera różnymi przedmiotami mówiącymi o jej zainteresowaniach. Dziewczynka bardzo lubi zwierzęta pokazała zdjęcie swojego chomika. Na spotkanie z przedszkolakami przybyła mama Marceliny, która przygotowała dzieciom bardzo ciekawą prezentację pokazując rożne zdjęcia, filmy i ciekawostki z życia dziewczynki.
Na koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek w formie cukierków.

Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Coroczny Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek to wydarzenie o niezwykłej i magicznej świątecznej atmosferze. Zawsze chętnie przyjmujemy zaproszenie od Przedszkola Miejskiego nr 8, by zaprezentować się na scenie Regionalnego Centrum Kultury wraz z innymi przedszkolakami. W tym roku dzieci z grupy Mędrków i Gapci wystąpiły w prezentacji wokalnej utworu „Nie płacz Jezu”.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałe chwile i gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w tym wydarzeniu i zaprezentowały się we wzruszających występach.

Po występach dzieci na wszystkich zgromadzonych czekała niespodzianka. Rodzice z naszego przedszkola zaprezentowali bajkę pt. „Ratujmy święta”, która wszystkich wprowadziła w atmosferę świąt. Naszym aktorom gratulujmy udanego występu!

Zapraszamy do galerii!

Grupa Gapci z wizytą na Poczcie

Przedszkolaki coraz lepiej orientują się w otaczającym je środowisku – warunkuje to zwiedzanie miejsc naszego miasta. W ramach zajęć tematycznych dzieci tym razem wybrały się na pocztę.
Najpierw dzieci obejrzały hol, w którym znajdują się okienka pocztowe, poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy i logo poczty. okienka pocztowe, w których panie sprzedają znaczki, przyjmują paczki oraz wpłaty. Następnie wszyscy udali się do pomieszczenia, w którym przybija się pieczątki datownikiem i sortuje listy, trafiające później do odpowiednich adresatów. W czasie spotkania dzieci mogły samodzielnie wysłać listy i kartki świąteczne do Świętego Mikołaja, który wcześniej „napisały” .
„Przedszkolaki” mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Zwróciły uwagę na kolorystykę ubrania służbowego i znaki rozpoznawcze. Kierownik poczty przybliżył dzieciom znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat. Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, wizyta ta była również okazją do złożenia pracownikom życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Wycieczka okazała się bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń. Teraz na temat pracy Urzędu Pocztowego nasze przedszkolaki wiedzą już prawie wszystko. Na zakończenie wszyscy podziękowali pani oprowadzającej po poczcie za interesujące spotkanie i wręczyli podziękowania.
Serdecznie dziękujemy mamie naszego Nikodema Pani Marcie za zaproszenie i pokazanie pomieszczeń Urzędu Pocztowego.
DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wizyta Świętego Mikołaja w grupie Gapci!!!

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Oczekując upragnionego Gościa dzieci z wielkim zaangażowaniem śpiewały świąteczne piosenki. Przedszkolaki z grupy Gapci nasłuchiwały dźwięku dzwonka, który słychać było już z daleka, a sygnalizował on, że zbliża się Święty Mikołaj. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe i rozpromienione. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu, dobrego humoru i małe rózgi hi hi hi. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał je, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom wręczał długo wyczekiwane prezenty. Wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym przedszkolakom wiele radości.

Zajęcia piernikowe Gapciów

Z okazji Mikołajek oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wybraliśmy się na piernikowe warsztaty do centrum szkoleń Klimatex – Centrum Wyposażenia Gastronomii w Kołobrzegu. Spotkaliśmy się by poczuć świąteczny nastrój robiąc przepyszne Świąteczne Pierniczki
Cała podróż rozpoczęła się od przejazdu autobusem miejskim. Dzieci jechały wesołe i bardzo ciekawe zajęć. Gdy dotarliśmy na miejsce to czekał już na dzieci Pan Adam Jaremko, który przygotował i poprowadził zajęcia piernikowe. Z pomocą pana Adama praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Pan Adam przygotował dla dzieci fartuchy oraz ciasto piernikowe. Po przebraniu się w fartuchy dzieci stanęły do swoich miejsc pracy. Tam czekał na nich wałek, mąka oraz gotowe ciasto. Uśmiechnięte dzieci samodzielnie wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Obłok mąki latał w powietrzu, buzie umazane na biało a dzieci mogły poczuć się małymi cukiernikami. Gdy ciasteczka się piekły Pan Adam zaprosił dzieci do siebie i krok po kroku wyjaśnił jak powstaje lukier oraz jak zrobić, aby lukier był różnego koloru. Dzieci wraz z Panem Adamem przygotowali słodkie i kolorowe lukry do swoich ciasteczek. Nie obeszło się bez wkładania i oblizywania paluszków od lukru. Po ostygnięciu pierników dzieci dekorowały je różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało. Na sali unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.
Na sam koniec zajęć Pan Adam wraz z nauczycielkami rozdał dzieciom kartonowe pudełka wypełnione przepięknymi piernikami, które ozdobią choinkę i świąteczny stół.
Serdecznie dziękujemy Centrum Szkoleń Klimatex – Centrum Wyposażenia Gastronomii za tak wspaniałą pierniczkową zabawę! Specjalne podziękowania dla pana Adama Jaremko za wprowadzenie dzieci w świąteczny bożonarodzeniowy nastrój oraz za przygotowanie poczęstunku dla pociech oraz Pani Marcie mamie Piotrusia, Pani Honoracie mamie Wiktora i Pani Karolinie mamie Antka za przygotowanie i pomoc w wycieczce do Klimatexu!!!!!!

Była to niesamowita, wesoła i zabawna lekcja, która na długo pozostanie w naszych wspomnieniach i pamięci!!!!

Piękna nasza Polska cała grupa Gapcie

Realizując temat „Listopadowe wspomnienia” dzieci z grupy Gapcie urządziły w swojej sali kącik patriotyczny. Umieściły w nim symbole narodowe. Zgromadziły również książki, pocztówki i magnesy związane z ich rodzinnym miastem oraz innymi miastami. Przedszkolaki wykonały także własnoręcznie biało – czerwone flagi, godła oraz makietę naszego kraju, poznały wiele legend i baśni związanych z naszym krajem oraz większych miast polskich, nauczyły się hymnu narodowego, wiersza „Katechizm polskiego dziecka” oraz tańca narodowego krakowiaka, którego zaprezentowały na uroczystych obchodach z okazji „100 – lecia Odzyskania Niepodległości”.

„Zawody naszych rodziców, czyli kim jest mama Marty z grupy Gapciów”

W ramach realizacji tematyki prozdrowotnej w dniu 30.11.2018r. dzieci z grupy Gapciów gościły w przedszkolu panią pielęgniarkę mamę naszej Marty.
Spotkanie z Panią Kasią dotyczyło higienicznego trybu życia, prawidłowego odżywiania się i zapobiegania chorobom. Ponadto dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności, które produkty są zdrowe i niezdrowe dla naszego zdrowia i rozwoju. Pani pielęgniarka zaprezentowała dzieciom rekwizyty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce w codziennej pracy – stetoskop, ciśnieniomierz, termometr, strzykawki, bandaże i wyjaśniła do czego służą. Pani pielęgniarka uświadomiła dzieciom konieczność przyjmowania leków w czasie choroby, zaleconych przez lekarza i podawanych wyłącznie przez rodziców.
Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Nasz gość skrupulatnie się przygotował i w ciekawy dla dzieci sposób przekazał im informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Nauczył również Małych Ratowników zasady udzielania pierwszej pomocy w zakresie sztucznego oddychania, skaleczenia i złamania. Dzieci w praktyczny sposób z wykorzystaniem misiów przyniesionych z domu mogły poćwiczyć resuscytację, a także opatrywanie skaleczeń i złamań. Po tak fachowej opiece można stwierdzić, iż wszystkie misie zostały wyleczone i dalej mogły umilać czas swoimi właścicielom.
Na zakończenie spotkania Mali Ratownicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i odznaki.
Dziękujemy za bardzo miłe spotkanie oraz profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć!!!