Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘5-APSIKI – grupa 6latki’ Category

Na wsi

W piątek, Apsiki mogły poczuć się jak na wsi. A to wszystko dzięki najbliższym Wiktorii – dziadkowi Bolkowi i mamie Gabrysi, którzy nie szczędząc swojej uprzejmości i wysiłku stworzyli namiastkę wsi w naszej przedszkolnej sali. Była kwoka z malutkimi kurczątkami, która wywołała wiele emocji wśród dzieci, dwa młode gołębie i gromadka milusińskich królików. O ile ptactwu dzieci się z ciekawością przyglądały to króliczki wywołały prawdziwe poruszenie zwłaszcza, że można je było dotykać, głaskać i karmić. Panu Bolesławowi i pani Gabrysi jeszcze raz gorąco dziękujemy za wspaniałą lekcję przyrody.

 

 

Ciekawa przyroda w grupie Apsików

Apsiki na zajęciach przyrodniczych spotkała nie lada niespodzianka. W zwykłym słoiku przybyli niezwykli goście Kukuś i Limonka – dwie gąsieniczki znalezione w ziemi na działce. I choć stworzonka były maleńkie radość z ich oglądania była wielka. I ogromną odegrały rolę – dzieci zobaczyły jak wygląda, jak się porusza, co zjada jedna z postaci motyla. I o wiele łatwiej mogły przyswoić wiedzę dotyczącą cyklu rozwojowego tego pięknego owada. Na zdjęciach prezentujemy nasze bliskie spotkania z gąsieniczkami.

Wiosenny ogródek u Apsików.

W czwartek nasze Apsiki powitały pierwszy dzień wiosny a w piątek już ostro wzięły się do roboty w ogrodzie – takim domowym, na parapecie. Najpierw – wiedza w pigułce tzn. pytania Po co sadzić rośliny?, Jak to zrobić ? Jakie warunki należy spełnić by uzyskać plon? oraz dyskusje, obrazki, instrukcje, film edukacyjny. A później już tylko działanie w zespołach. Sami zobaczcie jak pracowały średniaki siejąc rzeżuchę oraz sadząc cebulę, fasolę i cebulki kwiatowe.

 

Wiosenny ogródek w grupie Apsików

W czwartek nasze Apsiki powitały pierwszy dzień wiosny a w piątek już ostro wzięły się do roboty w ogrodzie – takim domowym, na parapecie. Najpierw – wiedza w pigułce tzn. pytania Po co sadzić rośliny?, Jak to zrobić ? Jakie warunki należy spełnić by uzyskać plon? oraz dyskusje, obrazki, instrukcje, film edukacyjny. A później już tylko działanie w zespołach. Sami zobaczcie jak pracowały średniaki siejąc rzeżuchę oraz sadząc cebulę, fasolę i cebulki kwiatowe.

Spotkanie z dietetykiem u Apsików

Wraz z nastaniem wiosny przybyła do naszej grupy mama Maksa, pani Aleksandra, która jest dietetykiem czyli krótko mówiąc specjalistką od zdrowego żywienia. Dowiedzieliśmy się jak dużą rolę ma to co zjemy na nasze samopoczucie i zdrowie. Prześledziliśmy piramidę zdrowego żywienia i już wiemy jak ważne są warzywa, nabiał w naszej diecie. I co najważniejsze – ruch, bez którego my maluchy nie potrafimy żyć. A więc mamo i tato – codzienie spacer, najlepiej na plac zabaw, piłka, rower czy hulajnoga! I nie zapominajmy o zachęcaniu swoich pociech do zdrowego odzywiania się i ograniczeniu słodyczy w diecie. Powodzenia!

 

Tłusty czwartek w grupie Apsików

PĄCZEK TU PĄCZEK TAM
PĄCZKÓW U NAS CAŁY KRAM
GDY APSIKI JE ZJADAJĄ TO I DOBRY HUMOR MAJĄ

Nasze przedszkole preferuje tylko zdrowe jedzenie, jednak w dniu „TŁUSTEGO CZWARTKU” – tradycji stało się zadość! Mieliśmy możliwość degustacji pączków oraz chrustów ,,swojskiej roboty”, które przygotowali dla nas nasi rodzice. Chodź niestety trudno się doszukać w pączku wyjątkowych wartości odżywczych kochamy go wszyscy niezmiennie od dawien dawna. Jak mówi stary przesąd: w tłusty czwartek każdy musi obowiązkowo zjeść przynajmniej jednego pączka a wtedy będzie miał szczęście przez cały rok. A dla pewności warto zjeść dwa a nawet trzy aby szczęście nas tak szybko nie opuszczało.
Oczywiście tego dnia nie zabrakło gier, zabaw, zagadek filmowo–pączkowych oraz ciekawostek historycznych o krągłych pysznościach.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji pysznego poczęstunku.
Było naprawdę słodko!!!

Dzień Babci i Dziadka w grupie Apsików

22 stycznia w gr. Apsików świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. W pięknych przebraniach z tamtych lat dzieci wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Podczas koncertu życzeń nie zabrakło wierszy, piosenek oraz układów tanecznych. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po przedstawieniu obył się słodki poczęstunek. W jego organizacji pomogli rodzice dzieci przygotowując wspaniałe ciasta. Dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom upominki wykonane specjalnie dla Nich. To był wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy.

Dzień Pizzy w grupie Apsików

Wielu z nas dałoby się nieraz pokroić za kawałek pizzy, nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego święta. Wymyślona we Włoszech potrawa kochana jest na całym świecie za swoją prostotę, smak i możliwość tworzenia niezliczonych kombinacji. W roku 2019 Międzynarodowy Dzień Pizzy wypadł w sobotę 9 lutego. Również Apsiki nie mogły pominąć tego święta. W poniedziałek 11 lutego pod okiem mistrzów pizzy Rafała i Małgosi rodziców Dominika nasza sala zamieniła się we włoską pizzernie. Nasi mali kucharze świetnie się spisywali pracując w daltońskich parach- ugniatali ciasto, smarowali je sosem pomidorowym sypali serem i układali ulubione składniki. Gdy nasza pizza się piekła my podziwialiśmy kulinarne sztuczki pana Rafała. Było fascynująco. A gdy pizza była gotowa pozostało tylko rozkoszować się jej smakiem. Pycha!