Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘5-APSIKI – grupa 6latki’ Category

Grupa Apsików na ostatnich zajęciach ceramicznych u Pani Basi

Bezpiecznie nad wodą

Zbliżają się wakacje, wszystkie dzieci małe i duże udadzą się na zasłużony wypoczynek, który aby sprawił satysfakcję musi być przede wszystkim bezpieczny. Dlatego też Apsiki spotkały się z ratownikami WOPR- u.

Pani ratownik opowiadała dzieciom o bezpieczeństwie podczas wakacji, a w szczególności nad wodą. W ciekawy sposób zaprezentowała dzieciom pracę służb ratunkowych oraz zadania jakie mają do wykonania oddziały WOPR. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem słuchały i uczestniczyły w zajęciach praktycznych. Pani ratownik zwróciła szczególną uwagę na kąpiele w wodzie, powiedziała o dostępnych miejscach kąpielowych i zasadach zachowania się na kąpieliskach, jak również o tym co należy zrobić gdy ktoś się zgubi. Ciekawą częścią spotkania był pokaz sprzętu ratowniczego oraz przyrządów do ratowania ludzi. Na koniec pani ratownik rozdała dzieciom specjalne opaski – „Bezpieczne Wakacje”. Efektem tych zajęć jest podnoszenie wiedzy dzieci na temat bezpiecznego zachowania się na kąpieliskach, co jest bardzo ważne podczas wakacji. Pracownikom WOPR serdecznie dziękujemy za bardzo pouczające zajęcia !!!

 Apsiki w szkolnej ławce

Grupa Apsików wybrała się na spotkanie z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu. Nauczycielka wraz z uczniami klasy I oprowadziła nas po najważniejszych miejscach budynku szkoły. Mieliśmy okazję zobaczyć gabinet Pani pielęgniarki, świetlicę, gabinet Pana pedagoga, salę komputerową i oczywiście salę klasy I w której odbyła się przykładowa lekcja specjalnie dla naszych przedszkolaków. Dzieci „wypróbowały” jak się siedzi w szkolnych ławkach, jak należy zachowywać się na lekcji, uważnie słuchać poleceń nauczyciela i wykonywać jego polecenia. Było to dla naszych najstarszych przedszkolaków niezwykle cenne doświadczenie, które składa się na przygotowanie ich do nauki w szkole, niweluje strach przed następnym etapem edukacji. Współpraca podjęta przez nas ze szkołą, zaowocuje w przyszłości dobrymi wynikami szkolnymi naszych absolwentów, co jest naszym głównym celem.

Dziękujemy nauczycielom i dzieciom Szkoły Podstawowej Nr 3 za tak miłe przyjęcie przyszłych uczniów.

Lody Apsiki

Grupa Apsików kieruje serdeczne podziękowania w stronę Państwa Więckowskich,

za niezwykle słodkie zaproszenie do Kafeterii.

Było wyjątkowo smacznie, słonecznie i kolorowo.

DZIĘKUJEMY!!!!

Bohater tygodnia – Hania Cz.

9 czerwca zakończył się tydzień kolejnego Bohatera, tym razem była nim Hania. Nasza koleżanka chętnie opowiedziała nam co ciekawego wydarzyło się podczas minionego tygodnia, opowiadała o naszej grupowej maskotce, która spędziła z Hanią miły czas poznając otoczenie i rodzinę naszej koleżanki oraz odwiedzając przepiękne ogrody Hortulus. Oczywiście Trampolinek zostawił tam swój ślad, wpisując się do księgi pamiątkowej. Hania pokazała nam swoje pamiątkowe body, w którym spędziła pełne miłości chwile swojego niemowlęctwa. Mama Hani, Pani Beatka przedstawiła nam naszą koleżankę od pierwszych chwil po narodzeniu, pokazując zdjęcia i krótkie filmiki. Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć jak Hania się złości i dąsa oraz niewątpliwie, po raz kolejny zobaczyliśmy Hanię wesołą i roześmianą „od ucha do ucha”.  Nasza Bohaterka opowiedziała nam również o swoim bracie Stasiu oraz o swojej przyjaciółce, która również jest w naszą koleżanką – Karolinie. Mamusia Hani, podczas wizyty w naszym przedszkolu uzupełniła nieco informacje o naszej Bohaterce i wspólnie obejrzeliśmy mnóstwo pięknych zdjęć. W ramach akcji czytelniczej Pani Beatka przeczytała nam „Scooby Doo  – Strachy w lesie” Bardzo dziękujemy mamie Hani za włączenie się w naszą akcję!  Drogą losowania został wybrany kolejny  „Bohater Tygodnia”, a został nim Igor!!!

Tydzień sportu w naszym przedszkolu – Apsiki i Mędrki

W naszym tygodniu odbył się tydzień sportu, bo jak wiadomo powszechnie „Sport to zdrowie”. Grupy starszaków miały okazję pokazać swoje umiejętności sportowe podczas jeżdżenia na rowerach i hulajnogach. Dzieci wzięły udział w zawodach rowerowych i na hulajnogach, zadaniem naszych sportowców było omijanie słupków i sprawne skręcanie. Nie zabrakło również odważnych przedszkolaków które śmiało ścigały się na ścieżce dla rowerzystów. W trakcie naszego tygodnia sportu grupa Mędrków i grupa Apsików wzięły udział w treningu piłkarskim prowadzonym przez profesjonalnych trenerów pana Rafa i pana Leszka z Akademii Piłkarskie Kotwica Kołobrzeg. Dzieciaki miały świetną zabawę z piłką pod czujnym okiem naszych zaprzyjaźnionych panów trenerów. Zakończeniem treningu były mini rozgrywki piłki nożnej pomiędzy dziewczynkami i chłopcami. Świetna zabawa i uśmiechy od ucha do ucha towarzyszyły nam przez cały czas trening. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę pana Rafa i pana Leszka za poświęcenia dla nas czasu oraz pokazanie, że piłka nożna to ogromna frajda ucząca współpracy między dziećmi, promująca zdrowy tryb życia jak również rozwijająca ukryte talenty piłkarskie- serdecznie polecamy!!!

Bohater tygodnia Zosia

2 czerwca zakończył się czas kolejnej Bohaterki, którą była nasza ukochana Zosia. Zosieńka chętnie opowiedziała nam jak spędziła swój czas z naszą grupową maskotką. Mieli dla siebie niewiele czasu, więc spędzali ze sobą każdą wolną chwilkę.  Zosia wspomniała nam też o swoich domowych przyjaźniach: z psem – Dorą i chomikiem – Kapslem, pokazała także swoją pierwszą szpitalną „bransoletkę” i wyjaśniła wszystkim po co i dlaczego noworodki otrzymują takie opaski na swoją rączkę. Mama Zosi przeczytała nam z pamiątkowej książeczki pt. „Pierwszy Roczek” własnoręczne zapiski dotyczące pierwszych dni życia swojej ukochanej córeczki. Następnie nasza koleżanka wraz z mamą zaprezentowały nam piękne fotografie przedstawiające życie Zosi począwszy od „pieluszki”. Nasza Bohaterka jest niezwykle fotogeniczną dziewczynką, natomiast mama jest niebywale utalentowanym fotografem, co możecie sami zobaczyć. Wszystkie fotografie tworzą niebywałą pamiątkę! Zdjęcia ukazują nam szalone i pełne miłości wspólne, rodzinne chwile podczas wyjazdów, zabaw w basenie, kąpieli pełnych pachnącej piany i wielu innych.

Obejrzeliśmy także „Dziennik z podróży” do Anglii, którą Zosia odwiedziła rok temu. Właśnie wtedy nasza koleżanka leciała po raz pierwszy samolotem i odwiedziła wiele niesamowicie ciekawych miejsc takich jak np. słodka „Fabryka czekolady” z przepyszną słodką fontanną, farmę Stonebridge, więzienie, restaurację – z najgorszą potrawą świata – sercem czarnej kury (tj.  filet kurczaka ).

Pani Gosia, podczas wizyty w naszym przedszkolu uzupełniła nieco informacje o naszej Bohaterce, a w ramach akcji czytelniczej przeczytała nam opowiadanie „Martynka i braciszek”. Bardzo dziękujemy Mamie i Zosi za włączenie się w naszą akcję i miłe spotkanie! Na zakończenie tego sympatycznych odwiedzin, Zosia poczęstowała wszystkich słodką niespodzianką i wylosowała kolejną „Bohaterkę Tygodnia” i przyjaciółkę „Trampolinka” – Hanię Cz.

Park dinozaurów – Apsiki

W dniu 01.06.2017r. dzieci w grupy Apsików wybrały się na wycieczkę do  Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie k. Kamienia Pomorskiego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru ścieżką edukacyjną, wiodącą poprzez poszczególne okresy geologiczne, gdzie uczniowie oprócz oglądania wielkich modeli dinozaurów mieli możliwość poznania wielu ciekawostek dotyczących czasów prehistorycznych.

W obrębie Bałtyckiego Parku Dinozaurów znajduje się również Park Safari na terenie którego mogliśmy zobaczyć rzadkie gatunki zwierząt, jak choćby pochodzący z Australii biały kangur Walabia Bennetta, jelenie mandżurskie, alpaki, lamy, strusie Emu, owce, kozy kameruńskie, muflony oraz świnki wietnamskie..

Jednak najwięcej emocji i uśmiechu dostarczyła dzieciom możliwość aktywnej zabawy parku linowym oraz w krainie dmuchańców. Niewątpliwie ciekawą atrakcją była również przejażdżka

Dino-pociągniem

Po harcach na placach  zabaw w pełnym słońcu ( dziękujemy za trzymanie kciuków za pogodę, która wspaniale nam dopisała)   nadszedł czas  na powrotu do przedszkola. Dzieci po tak wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu spały jak aniołki w autokarze śniąc z całą pewnością o dalszych zabawach w tym wspaniałym pełnym przygód miejscu.