Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘5-APSIKI – grupa 6latki’ Category

Zajęcia otwarte z rodzicami w grupie Apsików

13.06.2018r. odbyło się zajęcie otwarte w grupie „Apsików” pt. „Dzieci Świata”. Celem zajęć było kształtowanie szacunku i życzliwości do dzieci z różnych stron świata, wzbogacanie wiadomości na temat życia ludzi na różnych kontynentach, usprawnianie aparatu artykulacyjnego, rozwijanie umiejętności wypowiadanie się na dany temat, doskonalenie koordynacji wzrokowo- ruchowej i sprawności rąk i integracja rodziców z przedszkolem.
Rodzice mogli przekonać się jak dobrze radzą sobie ich pociechy z rozwiązywaniem trudnych zadań. Dzieci zaprezentowały się tańcząc, śpiewając, a także rozwiązując różne zadania postawione przez nauczyciela. Potrafiły określić cechy charakterystyczne dla danego regionu świata. Rozwijały sprawność manualną i umiejętność łączenia ze sobą różnych obrazków wykonując wspólnie z rodzicami plakat o danym „Mieszkańcu świata”. Dzieci aktywnie i chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach.

„Moje Hobby” w grupie Apsików

,,Każdy człowiek jest wyjątkowy”- aby to naocznie przedstawić w grupie Apsików powstał projekt pt. ,,Moje pasje, moje hobby”. Zadaniem dzieci było przygotowanie krótkiej prezentacji, w której przedstawiały się i opowiadały o swoich zainteresowaniach. Niejednokrotnie dzieciaki przynosiły swoje kolekcje (albo ich niewielkie fragmenty), rzeczy, które kojarzyły się z danym talentem czy hobby. Nasi milusińscy nie tylko ćwiczyli umiejętność wypowiadania się na dany temat ale przede wszystkim przełamywały swoją nieśmiałość podczas wystąpienia przed całą grupą. Z wszystkich jesteśmy bardzo dumni! Jesteście wyjątkowi!

Tydzień Sportu u Apsików

„W zdrowym ciele zdrowy duch” – o tym wiedzą wszystkie przedszkolaki, dlatego promują zdrowy styl życia poprzez różne formy aktywności ruchowej. Dzieci brały udział w przygotowanych dla nich zabawach, grach i zawodach sportowych. Promując tym samym zdrowy styl życia.

Apsiki na Dzikim Zachodzie

W dniu 4 czerwca dzieci z grupy Apsików miały okazję wczuć się w scenerię dzikiego zachodu w miasteczku rozrywki „Dziki Zachód” w Kołobrzegu . Na miejscu powitały nas pięknie ubrane Kowbojki i Kowboje, którzy byli jednocześnie naszymi przewodnikami. Pobyt zaczęliśmy od zwiedzania miasteczka. Mogliśmy zobaczyć jak dawniej wyglądało życie na Dzikim Zachodzie, porozmawiać z kowbojami. Widzieliśmy indiańskie tipi i strzelnicę,.
Nikt nie nudzili się ani trochę. Przedszkolaki z uśmiechem i wypiekami na buziach uczestniczyły w zabawach. Próbowaliśmy swych sił podczas strzelania z łuku. Zwiedzaliśmy małe Zoo. Spodobały nam się milutkie króliki, małe kózki, lamy i inne zwierzęta.
Każdy z nas miał możliwość przejażdżki koniem i bryczką. Dodatkową atrakcją były jazda na gokartach, kładach , oraz przejażdżka na westernowej karuzeli. Chwilę odpoczynku wykorzystaliśmy na posiłek – pyszne bułeczki, soki owocowe i banany. Były także prawdziwe pokazy kaskaderskie, które zrobiły nad dzieciach duże wrażenie a na końcu wszyscy opadliśmy z sił prosto do Ciuchci, która zawiozła nas prosto do Przedszkola na obiad. A teraz już czekamy na następną taką wyprawę, bo my się niczego nie boimy!

Dzień Mamy i Taty w grupie Apsików

Dzieci w pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny – inscenizacje , wiersze, piosenki, tańce i życzenia dla kochanych rodziców. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Występy nie były łatwe, ale przedszkolaki świetnie sobie poradziły. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca.

Apsikowi artyści

Rozbudzanie zainteresowania teatrem, odkrywania w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania dziecko do samodzielnej twórczości i działania. Dziecko przedszkolne wykazuje naturalną dla swojego wieku i etapu rozwoju potrzebę ekspresji twórczej.

Dlatego też grupa Apsików w ramach tygodnia „W świecie sztuki” miała okazję wyzwolić w sobie prawdziwego aktora przebierając się w różne kostiumy i malarza tworzącego najwspanialsze dzieła malarskie. Zapraszamy do galerii.

 

 

Doświadczenia i eksperymenty z rodzicami w grupie Apsików

Cele ogólne:
• Rozwijanie zainteresowań technicznych i przyrodniczych.
• Poszerzenie zasobu wiadomości dotyczących świata przyrody i techniki.
• Wzbogacenie słownika dziecięcego o nowe pojęcia.
• Budowanie więzi społecznych na płaszczyźnie grupy, przedszkola

Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. Rozwijając umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego, porównywania i uogólniania przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych przedszkolaka. I chociaż niektóre eksperymenty wydają się trudne, bo związane z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki a wiedza i umiejętności zdobywane we wczesnym dzieciństwie staną się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji.

Na tych zajęciach główną rolę odgrywali rodzice wraz z dziećmi, którzy przygotowali i przeprowadzili bardzo ciekawe i interesujące doświadczenia.

Gorące podziękowania dla rodziców za wspaniałe przygotowanie się do zajęć
Brawo !!!!!! Brawo!!!!!!! Brawo!!!!!!

Urodziny w grupie Apsików

Urodziny w grupie Apsików

W pierwszym wagonie olbrzymie słonie.
Dalej żyrafy… lisy… niedźwiedzie…
Na samym końcu pyszny tort jedzie…
Zające z miną uśmiechniętą wołają:
Dziś jest Twoje święto”

Urodziny w przedszkolu to szczególny dzień dla dziecka. Świętowanie urodzin wśród kolegów i koleżanek to wielka radość i niezapomniane chwile. Tym razem szczególne święto miała nasza koleżanka Julia. Po wspólnym odśpiewaniu tradycyjnego „ Sto Lat”, solenizantka Julia poczęstowała kolegów i koleżanki pięknymi i pysznymi babeczkami.
Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!!!!