Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘3-WESOŁKI – grupa 4-5latki’ Category

Wesołki i Nieśmiałki żegnają starszaki.

 

Do widzenia chłopcy,
dziewczynki żegnajcie,
o naszym przedszkolu
nie zapominajcie.
A gdy minie roczek,
na miłej zabawie,
spotkamy się znowu,
tam w szkolnej ławie. 
Bo i my za roczek
do szkoły pójdziemy,
tylko w tym przedszkolu
trochę podrośniemy.
Do widzenia wam starszacy 
Bądźcie w szkole grzeczni, mili 
I pamiętajcie abyście wstydu nam nie zrobili 
Niech wam w szkole jak w przedszkolu 
Słodko płyną chwile 
Bo już za rok gdy my podrośniemy 
Za wami do szkoły pobiegniemy

Czytanie u Wesołków

W trakcie trwania „Ogólnopolskiego tygodnia czytania dzieciom” Klejny raz mieliśmy ogromną przyjemność gościć mamy, tym razem po raz kolejny mamę Kornelki oraz mamę Bartka . Mama Kornelki przygotowała dla dzieci pouczająca historię z książki „Bajki wychowajki”, natomiast mama Bartka przygotowała dla nas przygody „Pioruna”. Dzieci z wielką radością i ciekawością wysłuchały tych pouczających i zabawnych  historii. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i ogromne zaangażowanie naszych mam

CZYTANIE NA DYWANIE U WESOŁKÓW

            Kolejny raz mieliśmy ogromną przyjemność gościć jedną z mam, tym razem p. Izę mamę Piotrusia oraz posłuchać niesamowitej historii w opowiadaniu pt. „Krótkowzroczna żyrafa”. Pani Iza świetnie się przygotowała przynosząc ze sobą ciekawe atrybuty związane
z treścią bajki. Dzieci z wielką radością i ciekawością wysłuchały tej pouczającej historii.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i czekamy na kolejnych chętnych rodziców!

Zapraszamy do galerii!

Święto Mamy i Taty w grupie Wesołków

Święto Mamy i Taty w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo uroczyście. W licznym gronie rodziców naszych przedszkolaków zgromadzonych na występy dzieci. Grupa Wesołków zaprezentowała inscenizację słowno-muzyczną „Kolorowe kredki”. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Występy nie były łatwe, ale przedszkolaki świetnie sobie poradziły. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca.  

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU U WESOŁKÓW

            Podobnie jak pozostałe grupy przedszkolne, Wesołki także uczestniczyły
w obchodach Europejskiego Tygodnia Sportu. Dla dzieci aktywność ruchowa jest jedną
z ulubionych form spędzania czasu. Podczas organizowanych zabaw i ćwiczeń nie tylko doskonalą i rozwijają sprawność fizyczną, ale także uczą się współpracy i współzawodnictwa.

Podczas ubiegłego tygodnia Wesołki uczestniczyły w zorganizowanych zabawach ruchowych organizacyjno – porządkowych, zabawach tropiących, licznych torach przeszkód, gimnastyce na świeżym powietrzu, a na zakończenie odbyły się zabawy ruchowe z wykorzystaniem pojazdów takich jak rowery i hulajnogi.

W międzyczasie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka w Parku Dinozaurów, gdzie ruchu i różnych form aktywności fizycznej nie brakowało…

Zapraszamy do galerii!

Bałtycki Park Dinozaurów

W dniu 01.06.2017r. dzieci w grupy Wesołków wybrały się na wycieczkę do  Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie k. Kamienia Pomorskiego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru ścieżką edukacyjną, wiodącą poprzez poszczególne okresy geologiczne, gdzie uczniowie oprócz oglądania wielkich modeli dinozaurów mieli możliwość poznania wielu ciekawostek dotyczących czasów prehistorycznych.

W obrębie Bałtyckiego Parku Dinozaurów znajduje się również Park Safari na terenie którego mogliśmy zobaczyć rzadkie gatunki zwierząt, jak choćby pochodzący z Australii biały kangur Walabia Bennetta, jelenie mandżurskie, alpaki, lamy, strusie Emu, owce, kozy kameruńskie, muflony oraz świnki wietnamskie..

Jednak najwięcej emocji i uśmiechu dostarczyła dzieciom możliwość aktywnej zabawy parku linowym oraz w krainie dmuchańców. Niewątpliwie ciekawą atrakcją była również przejażdżka

Dino-pociągniemJ

Po harcach na placach  zabaw w pełnym słońcu ( dziękujemy za trzymanie kciuków za pogodę, która wspaniale nam dopisała)   nadszedł czas  na powrotu do przedszkola. Dzieci po tak wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu spały jak aniołki w autokarze śniąc z całą pewnością o dalszych zabawach w tym wspaniałym pełnym przygód miejscu.

I ty możesz zostać aktorem- zabawy w teatr u Wesołków

Wiadomo nie od dziś, że dziecko od najmłodszych lat lubi wcielać się w różne postaci. Dzieci bardzo lubią zabawy w sklep, dom czy lekarza. Podczas tych właśnie zabaw , całkiem nieświadomie stają się małymi aktorami. Zabawa polegająca na odgrywaniu ról zaspokaja w dziecku wewnętrzną potrzebę przyjmowania roli dorosłego człowieka. Zabawy teatralne wywierają bardzo duży wpływ na postawę moralności, wyostrzenie zmysłów obserwacji, kształtowanie osobowości czy też rozładowują nagromadzone emocje u dzieci. Tak wczesny kontakt ze sztuką zachęca przedszkolaków do własnej twórczości. Dlatego też grupie Wesołków cały zeszły tydzień poświęcony był hasłu: teatr- bawimy się w teatr.

Podczas aktywności plastycznej dzieci przygotowały wspólnie scenografię na białym kawałku materiału, używając farb i swojej wyobraźni JDzieci przygotowały: zoo, zamek i łąkę.

Kolejny dzień był wielkim wydarzeniem, na które zostały zaproszone dzieci z sąsiedniej grupy Nieśmiałków. Dzieci z grupy Wesołków wcieliły się w rolę aktorów i odegrały przedstawienia. Nagrodzone gromkimi brawami i uśmiechami dzieci poczuły się jak prawdziwi aktorzy. Ogromne gratulacje dla naszych młodych aktorów!

„NAKRĘĆ SIĘ NA PIERWSZĄ POMOC!”

            Grupa Wesołków pragnie się pochwalić zdobyciem wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie fotograficzno – filmowym „Nakręć się na pierwszą pomoc” organizowanym przez Przedszkole nr 35 we Wrocławiu pod patronatem czasopisma Bliżej Przedszkola.

Przygotowaliśmy fotograficzny pokaz slajdów pt. „Niebezpieczne zabawy zimowe” przedstawiający formę udzielenia pierwszej pomocy, z jaką poradzić sobie mogą dzieci w wieku przedszkolnym.

Wyniki konkursu:

 I miejsce: Niepubliczne Przedszkole w Ługach Wielkich, opiekun: Marlena Mistewicz
II miejsce: Przedszkole „Wesołe Jabłuszko” w Samborcu, opiekun: Elżbieta Gil
III miejsce: Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim, nadesłana przez: Annę Sworek

Wyróżnienie:
•    Przedszkole Niepubliczne „Smerfuś” w Busku Zdrój
•    Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
•    NPJ Mundo Marino
•    Przedszkole nr 2 w Kołobrzegu
•    Sportowo-Taneczne Niepubliczne Przedszkole Śmieszek.

Zdobycie wyróżnienia spośród tak licznej konkurencji jest dla nas dużym sukcesem, zwłaszcza że temat konkursu porusza niezwykle ważne kwestie.

Zapraszamy do obejrzenia naszej foto – opowieści z udziałem Ali, Kornelki oraz Oliwki J