Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘3-WESOŁKI – grupa 4-5latki’ Category

Bohater tygodnia Ala w grupie Wesołków

Nasza koleżanka Ala przygotowała wraz z rodzicami wspaniałą prezentację. Są niezwykle aktywną rodziną, która uwielbia spędzać wspólnie czas i upamiętniać wesołe chwile na pięknych fotografiach i filmach, w tym z drona. Mieliśmy okazję je oglądać.
Tata Ali pracuje w wojsku, a jego ogromną pasją jest wojskowe lotnictwo. Opowieści
i prezentowane zdjęcia zaimponowały wszystkim chłopcom oraz zaciekawiły wiele dziewczynek. Największą niespodzianką okazały się jednak pamiątkowe albumy do kolorowania z modelami samolotów.

„Nasze Pasje” w grupie Wesołków

Wesołki już wkrótce żegnają przedszkole, znają się tak dobrze… ale okazało się, że jeszcze wszystkiego o sobie nie wiedzą. Podczas tygodnia poświęconego pasjom i zainteresowaniom dzieci, nasi wychowankowie mieli okazję poznać się jeszcze lepiej.
Podczas tego tygodnia, nauczycielki zgodnie z Koncepcją Planu Daltońskiego oddały prym dzieciom, które w roli ekspertów dzieliły się zainteresowaniami i wiedzą podczas ciekawych prezentacji, do których przygotowały się wspaniale!
Pasji było wiele. Taniec, jazda konna, piłka nożna, tenis, sklejanie modeli, wznoszenie zaawansowanych konstrukcji LEGO, zainteresowania plastyczne, gry na playstation, czy po prostu ulubione zabawki i przytulanki, bo zabawa też może być dziecięcą pasją  Mamy nawet w swoim gronie miłośnika kolekcjonowania okolicznościowych i pięknych naparstków!!!
Wychowawczynie były pod wrażeniem tego, jakie ciekawe zainteresowania prezentują dzieci i sposobu, w jaki przekazywali samodzielnie swoją wiedzę kolegom i koleżankom. Przebrania, atrybuty, zdjęcia oraz dziesiątki przyniesionych z domu ulubionych eksponatów, przedmiotów i zabawek. Odbyły się także pokazy choreografii tanecznych oraz treningi piłkarskie pod okiem naszych „ekspertów” 
Życzymy Wesołkom dalszych sukcesów, aby ich zainteresowania nigdy nie wygasły, wręcz przeciwnie – nadal się rozwijały!
Zapraszamy do galerii!

Bohater tygodnia Konrad w grupie Wesołków

Kolejna wspaniała prezentacja za nami. Tym razem mieliśmy okazję poznać wiele ciekawych faktów z życia Konrada. Podziwialiśmy fotografie z podróży oraz z codziennych wesołych chwil jego rodziny.
Rodzice Konradka przygotowali również bardzo pouczającą opowieść z uwielbianej przez dzieci serii „Kostka i Bruno” o rozpoczęciu nauki w szkole i emocjom, które mogą towarzyszyć tego dnia dzieciom. Zwieńczeniem tej historii było wspólne wykonanie Drzewa Przyjaźni dla wszystkich Wesołków. Wspaniały pomysł!
Nie zabrakło słodkich upominków… 
Dziękujemy za świetną zabawę i zapraszamy do galerii!

Wesołki w pizzerii „King”

12 czerwca 2018r. dzieci z grupy Wesołków udały się na przepyszne II śniadanie do pizzerii, której właścicielami są rodzice naszej koleżanki z grupy Vanesski.

Bardzo serdecznie zostaliśmy powitani przez Panią Karolinę i pracowników pizzerii. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na moment, w którym pizza znajdzie się na stolikach. Wesołki z wielkim smakiem zjadły przygotowaną pizzę i okazały się wielkimi łasuchami.  Z pełnymi brzuszkami, zadowolone wróciły do przedszkola.

Bardzo serdecznie dziękujemy Mamie Vanesski, za zaproszenie oraz poczęstunek.

Wesołki 🙂

Wesołki w pracowni Pani Basi Bałabuch

Wesołki miały szansę uczestniczyć w zajęciach plastyczno-technicznych w pracowni artystycznej u pani Basi Bałabuch. Dzieci z ogromną ochotą przyszły na spotkanie z panią Basią, która szczegółowo, krok po kroku wytłumaczyła przedszkolakom co będą robić. Na tym spotkaniu dzieci wykonały ważki, wykorzystując podczas swojej pracy przedmioty codziennego użytku.

Dzieci dzięki takim zajęciom rozwijają swoje zdolności plastyczne, skupiają się na pracy, poszerzają swoją kreatywność, a przede wszystkim świetnie się bawią. Pani Basi pięknie dziękujemy za wspaniałą przygodęJ

Bohater tygodnia w grupie Wesołków Kornelka

Jak co tydzień w grupie Wesołków wybrany został kolejny bohater – Kornelia. Kornelia uwielbia leniuchować i bardzo kocha zwierzęta- najbardziej koty i psy.  Kornelka od najmłodszych lat spędzała dużo czasu prze lustrem, przymierzając ubrania i buty mamyJ Nasza bohaterka razem  z mamą pokazały nam zdjęcia ze wspólnych wypadów, spędzania wolnego czasu oraz zdjęcia gdy Kornelka była jeszcze mała .  Mama naszej koleżanki przygotował dla nas pouczającą historię z książki, którą wspólnie lubią czytać wieczorami. Był też słodki upominek!

Nie zabrakło również niespodzianki dla dzieci, którą Kornelka wykonała samodzielnie, miłe liściki dla każdego Wesołka. Dziękujemy za odwiedziny i wspólnie spędzony czas.

Zapraszamy na prezentację kolejnego bohatera- Konrada.
 

Tydzień Sztuki w grupie Wesołków

Podobnie jak pozostałe grupy, Wesołki uczestniczyły aktywnie w zorganizowanym
w przedszkolu tygodniu sztuki. Słuchaliśmy utworów muzyki poważnej, malowaliśmy oraz bawiliśmy w teatr – nie tylko ten tradycyjny. Również teatr cieni. Wychowawczynie były pod wrażeniem umiejętności podopiecznych.

Bohater tygodnia Ada w grupie Wesołków

Jak co tydzień w grupie Wesołków wybrany został kolejny bohater – Ada. Ada uwielbia podróże i wspólnie z rodziną zwiedziła już całkiem spory kawałek świata. Ada z mamą pokazały nie tylko zdjęcia z wypraw, ale także przywiezione z nich pamiątki, wśród których znalazły się nawet odłamki skał wulkanicznych. Wywarło to na nas niemałe wrażenie. Oprócz podróży, pasją Ady jest taniec.
Mama naszej koleżanki jest farmaceutą i jako specjalną niespodziankę przygotowała wspólnie z Adą pamiątkowe kremiki o zapachu cytrynowym. Nadchodzi lato i trzeba szczególnie zadbać o skórę  Był także słodki upominek 
Dziękujemy za odwiedziny.