Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘3-WESOŁKI – grupa 4-5latki’ Category

Któtra godzina?

Która godzina? Za ile wychodzimy? O której jest obiad? To jedne z często zadawanych pytań przez dzieci. Dla Wesołków już długo, bo we wrześniu zdzwoni pierwszy dzwonek, dlatego aby żadne z dzieci nie spóźniło się do szkoły,  rozpoczęliśmy naukę odczytywania godzin na zegarze, jak to się zaczęło, zobaczcie sami 🙂

Marcowe zajęcia z rodzicami w grupie Wesołków

Marcowe zajęcia otwarte w grupie Wesołków uważamy za udane! Kilka świątecznych zabaw, świąteczne zagadki i nowinki oraz kodowanie na dywanie były tylko rozgrzewką przed głównym zadaniem dla dzieci i ich rodziców. W tym roku za cel postawiliśmy sobie wykonanie wielkanocnych jajeczek, które dekorowaliśmy cukrem i kolorowymi brokatami. Efekt końcowy był zadowalający.

Na rodziców czekała również niespodzianka, gdyż w tym dniu grupę Wesołków odwiedziły żółciutkie, milutkie, urocze kurczaczki.

W tej rodzinnej i świątecznej atmosferze spędziliśmy kolejne udane popołudnie.

Dziękujemy Wam za obecność, za pomoc w organizacji i jak zawsze zapraszamy na kolejne zajęciaJ

 

II Bałtycki Najazd Gwiazd w Koszalinie

To już druga edycja regionalnego konkursu  pod hasłem „Bałtycki Najazd Gwiazd”, która odbyła się w minioną sobotę 24.03.2018r. w Koszalinie w Teatrze Muza. Na zaproszenie zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 34 z Koszalina, przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kołobrzegu zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne w piosence zespołu Europe „The Final Countdown”. Dzieci z całego regionu zaprezentowały inscenizacje do znanych i lubianych utworów muzycznych, tych współczesnych a także hitów z lat 60-90. Na scenie zobaczyć można było m.in. Sarsę, Christine Aguilera, Cher oraz wiele innych światowych i polskich gwiazd. Konkurs organizowany jest po to aby dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania aby mogły pokazać swoje talenty. W konkursie wzięło udział 15 przedszkoli z naszego regionu. II edycja „Bałtyckiego Najazdu Gwiazd” odbyła się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Prezydenta Miasta Koszalin, OMEP oraz Polskie Stowarzyszenie Dalton. Na konkursie nie mogło zabraknąć Prezes Polskiego Stowarzyszenia Dalton Pani Katarzyny Dryjas oraz Pani Anny Wróbel Prezes Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, które przygotowywały, szkoliły  kadrę pedagogiczną z placówek, które ubiegają się o miano placówek daltońskich. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę organizatorów za zaproszenie oraz możliwość prezentacji swoich umiejętności na tak wielkiej scenie. Do zobaczenia za rok!:)

Wielkanocna niespodzianka u Wesołków

28.03.2018r. tuż przed świętami,  w grupie Wesołów pojawili się wyjątkowi goście – małe, śliczne, żółciutkie, urocze kurczaczki, które wprowadziły w zachwyt wszystkie dzieci, a także pracowników. Dzieci mogły obejrzeć zwierzątka z bliska,  potrzymać przez chwilę na rękach. Dzieci mogły obserwować kurczaczki przez cały swój pobyt w przedszkolu, opiekowały się nimi wzorowo.  Było to dla wszystkich bardzo miłe przeżycie.

Bohater tygodnia u Wesołków- Olwia

Imię Oliwia łacińskie ma pochodzenie
niektórzy normandzkie dają mu korzenie
„kochająca pokój” oznaczać może
lub „armia elfów” w jednej osobie
łagodna, pogodna przyjaciół ma wielu
ambitna zawsze dotrze do celu.

 Kolejnym bohaterem tygodnia w grupie Wesołków był Oliwia, która odwiedziła nas ze swoją mamą. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o Oliwii wielu rzeczy, mama Olwiki zorganizowała dla dzieci Quiz z wiedzy o Oliwce, okazało się, że dzieci znają świetnie swoją koleżankę.  

Mogliśmy obejrzeć zdjęcia z najważniejszych wydarzeń w życiu Olwiki. Nasza koleżanka przygotowała wspólnie ze swoją mamą, ciasteczka z wróżbą dla dzieci, mamy nadzieję że wróżby wszystkim się spełnią. Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas i gorąco pozdrawiamy naszych gości.

Zapraszamy do galerii!

Wiosna zawitała do Wesołków

Nadejście wiosny to doskonała okazja do poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do hodowli i rozwoju roślin.

Wykorzystując ten fakt wychowawcy „Wesołków” przeprowadzili zajęcia z sadzenia roślin oraz ich hodowli. Dzieci miały okazję zapoznania się z fakturą, zapachem, kolorem nasion i cebulek kwiatowych oraz możliwość zasadzenia własnoręcznie i wyhodowania swojej roślinki. Dzieci posiały nasiona rzeżuchy, rzodkiewki oraz bratków. Następnie przez kilka dni doglądały roślin, podlewały je i obserwowały, jak kiełkują i rosną. Efekty swojej pracy, notowaliśmy w „Karcie hodowcy roślin”. Nasza sala przybrała od razu wiosennego klimatu.

21 marca Pani Wiosna zaprosiła nas do wspólnej zabawy, kryjąc dla nas listy z mapami i zagadkami. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami od Pani Wiosny a następnie wspólnie udaliśmy się na poszukiwanie oznaków nowej pory roku, aby upewnić się czy na pewno do nas zawitała.

Na zakończenie pierwszego wiosennego tygodnia dzieci samodzielnie przygotowały przepyszny deser budyniowo- dżdżownic owy. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę naszych rodziców za zaangażowanie i przyniesienie na zajęcia niezbędnych do ich realizacji produktów.

Wesołki

Bohater tygodnia: Lena

Bohater tygodnia: Lena

Miło nam było spędzić piątkowe popołudnie z bohaterem tygodnia- Lenką i jej mamą Agnieszką. Mama Lenki z pełnym wyposażeniem przybyła aby wspólnie ze swoją córką opowiedzieć nam o najważniejszych chwilach z życia Lenki.

Mieliśmy okazję zobaczyć zdjęcia ze wspólnych wyjazdów, spędzania wolnego czasu oraz zainteresowań Lenki. Były również ciekawe nagrania. Po prezentacji nastąpiła długo wyczekiwania chwila, niespodzianka w postaci zabaw muzyczno- ruchowych po angielsku. Pani Agnieszka przygotowała również dla nas kolejną niespodziankę: balony i słodki poczęstunek. Dziękujemy bardzo za ogromne zaangażowanie i spędzony wspólnie miło czas.

Bohater tygodnia: Zuzia

Spójrz, jak szybko czas ucieka. Datę goni data.
Nasza Zuzia zaraz skończy okrągłe siedem lata.
Nadal śliczna z niej dziewczynka, buzię ma z reklamy.
W swym uśmiechu kryje piękno i taty i mamy.
Do przedszkola chętnie chodzi, wcale nie marudzi,
Nawet wtedy, gdy ją zegar dźwięcznym głosem budzi.

W drugim tygodniu marca bohaterem tygodnia została Zuzia E. W czwartkowe popołudnie zaprezentowała się wraz ze swoją mamą. Albumy, wspomnienia, zdjęcia, opowieści , mogliśmy lepiej poznać Zuzię. W ramach akcji czytelniczej mama Zuzi przeczytała nam bajkę o Plastusiu i przygotowała dla nas słodki poczęstunek. Dziękujemy za miło spędzony czas.

Kolejny bohaterem tygodnia w naszej grupie została Oliwia.