Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘3-WESOŁKI – grupa 4-5latki’ Category

Wycieczka do biblioteki grupa Wesołki

W piątek 26 października dzieci z grupy 6 – latków uczestniczyły w spotkaniu z Panią bibliotekarką zorganizowanym w Bibliotece Dziecięcej w Kołobrzegu. Wychowankowie zapoznały się z pomieszczeniami biblioteki, literaturą dziecięcą oraz potrzebą odwiedzania biblioteki, dowiedziały się o sposobie wypożyczania książek. Dzieci chętnie słuchały czytanej bajki przez panią bibliotekarkę pt. „Powrót wilka”. Poprawnie wypowiadały się na temat wysłuchanej treści bajki. Na koniec spotkania Pani bibliotekarka zaprosiła wszystkich uczestników do pracy plastycznej – kolorowania Wilka bohatera wysłuchanej bajki.
Dzieci po drodze dzieliły się swoimi wrażeniami, były bardzo zachwycone tym spotkaniem i obiecały, że wrócą tam ze swoimi rodzicami.

Dzień Dyni w grupie Wesołków

W piątek 26 października wspólnie dzieci z rodzicami uczestniczyły w popołudniowym spotkaniu, podczas którego poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia rodzice wraz z dziećmi przynieśli do przedszkola dynie. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił dzieci wiedzę na ich temat.
Na samym wstępie dzieci wykazały się zdolnością w samodzielnym układaniu z liter hasła pt. „Dzień Dyni”. Doskonale potrafiły wymienić różne potrawy, które można wykonać z użyciem tego „pomarańczowego” warzywa. Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, dyniowe zawody. Mieliśmy też okazję zrobić sobie zdjęcie przy fotobudce dyniowej.
Wiele radości sprawiła dzieciom i rodzicom wspólna zabaw plastyczna przy zdobieniu własnej Dyni, którą teraz możemy podziwiać na wystawie w korytarzu oraz na zdjęciach.
Pod koniec spotkania dzieci poczęstowały się pyszną babeczką przygotowaną przez Panią Renatę mamę Hani. Nie zabrakło także słodkiej niespodzianki w postaci „dyniowych lizaków”. Nasze spotkanie uwieczniliśmy wspólnym grupowym zdjęciem..
Ten dzień był pełen wrażeń i radości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie oraz za wspólną miłą i wesołą zabawę z dziećmi i z nami.

Urodziny w grupie Wesołków

W październiku 2018 roku w grupie 6 – latków WESOŁKÓW świętowaliśmy urodziny Juli P…Na wyznaczonym miejscu w sali jubilatka zasiadła na krzesełku, jak na tronie. Jest to symbol, że tego dnia są najważniejsi i stają się królem lub królową. Wszystkie dzieci z grupy stojąc w kole odśpiewały piosenkę urodzinową pt. „Dzisiaj są twoje urodziny” oraz „Sto lat”, a następnie każdy z osobna złożył życzenia. Julia w ramach podziękowania za życzenia poczęstowała dzieci słodkimi łakociami (wyjątkowo tego dnia).
Tego dnia w grupie panowała miła i radosna atmosfera, a Julia poczuła się wyjątkowa, życzenia i piosenki, które złożyły i zaśpiewały dzieci z panią sprawiły Juli wiele przyjemności i radości.
Celem obchodów urodzin w naszym przedszkolu jest budzenie szacunku dla każdego, podkreślenie, że jest tą wyjątkową osobą oraz sprawianie przyjemności koleżankom i kolegom mających w danym dniu urodziny.

Dzień Żółty w grupie Wesołków

Piątek dzień żółty w przedszkolu, W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola jogurty, banany i cytrynę w celu zrobienia koktajlu. W trakcie zajęć dydaktycznych wzbogaciły wiedzę na temat wartości i właściwości odżywczych oraz walorów smakowych nabiału – jogurtu naturalnego oraz banana i cytryny. Dowiedziały się, że nie trzeba dodawać cukru do koktajlu, gdyż cukier znajduje się w owocach. Poznały urządzenie potrzebne do zrobienia koktajlu blander no i oczywiście utrwaliły wcześniej zdobytą wiedzę na temat bezpiecznych zasad korzystania z urządzeń elektrycznych tylko w obecności dorosłych.
Dzieci z wielkim zapałem samodzielnie w obecności nauczyciela blendowały owoce z dodatkiem jogurtu, wcześniej próbowały, jak smakuje. Po zrobieniu koktajlu owocowego dzieci chętnie spożywały go przy drugim śniadaniu.
Żółty dzień też okazał się zdrowo spędzonym dniem w miłej i wesołej atmosferze .

Dzień Zielony w grupie Wesołków

W tym dniu dzieci przyszły ubrane na zielono a tematem przewodnim był ogórek zielony. Wychowankowie mieli okazję zapoznać się z pojęciem fermentacji i dwoma smakami ogórka: kiszonego i korniszona. Przy poznaniu walorów smakowych dzieci wykorzystały swoje zmysły węchu i smaku aby zapoznać się z różnicą zapachu i smaku tych ogórków oraz wzroku aby porównać różnicę w kolorze. Dzieci dowiedziały się, że ogórek kiszony jest zdrowszy od ogórka konserwowego. Sami również wybrali ogórka kiszonego, który bardzo im smakował a dowodem tego była dokładka przy próbie smakowej. Następnie dzieci przystąpiły do wykonania pracy plastycznej na temat „Ogórek kiszony”. Dzieci bardzo chętnie przystąpiła do wykonania swoich prac. Podsumowaniem zielonego dnia była zabawa przy piosence „Ogórek zielony”.

Dzień Niebieski w grupie Wesołków

Wtorek dzień niebieski w przedszkolu. Dzieci przyszły w tym dniu ubrani na niebiesko. Postanowiliśmy więc, że po południu pobawimy się z wodą. Dzieci dzięki temu poznały właściwości fizyczne wody.
Dzieci na wstępie próbowały i określały smak, zapach i kolor. Następnie z dużym zainteresowaniem obserwowały prezentowane doświadczenia z wodą ciepłą i zimną przez Kasię jako pomocną dłoń. Dzieci mogły sprawdzić, w której wodzie szybciej rozpuści się cukier. Następnie przekonały się, że zmielona kawa nie rozpuści się całkowicie w wodzie.
Kolejne doświadczenie dotyczyło barwienia wody z użyciem przewodniego koloru a był nim kolor niebieski. To dzieci wcześniej proponowały, który kolory trzeba połączyć z niebieskim aby uzyskać właściwy kolor –zielony, fioletowy.
Dzieci też utrwaliły wiedzę na temat krążenia wody w przyrodzie. Podczas różnych zabaw przedszkolacy dowiedzieli się, jak ogromne znaczenie ma woda w przyrodzie.
Doświadczenia też przyczyniły się do podjęcia działań związanych z oszczędzaniem wody nie tylko w przedszkolu, ale i w domu. Doświadczenia miały zachęcić dzieci i ich domowników do oszczędnego gospodarowania wodą poprzez zwracanie uwagi na umiejętne wykorzystanie jej podczas mycia naczyń, mycia zębów czy kąpieli.
Zabawy z wodą bardzo podobały się wszystkim małym odkrywcom. Zachęcamy dzieci i rodziców do organizowania podobnych zabaw w domu!

Dzień Chleba w grupie Wesołków

16 października dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Światowy Dzień Chleba.
Dzieci poznały produkty potrzebne do pieczenia chleba oraz sposób robienia ciasta na zakwasie. Zapachy pieczonego chleba roznosiły się po całym przedszkolu, zachęcały do jego spożywania.
Nasze dzieci miały okazję samodzielnie przygotować produkty do wyrobienia ciasta oraz obserwować jego wypiek. Wąchały, próbowały, dotykały, drożdże, zakwas i wyrobione już ciasto. Końcowy efekt wypieku w smaku okazał się zaskakujący. Dzieci były ogromnie dumne z powstałych wypieków, które mogły skosztować na drugi dzień podczas pierwszego śniadania. Chleb w opinii dzieci był smaczny , pachnący, świeży i kruchy.
Wychowankowie podczas zajęć edukacyjnych na podstawie ilustracji i historyjki obrazkowej „Od ziarenka do bochenka” poznały cały proces powstawania polskiego chleba.

Wesołe zabawy ruchowe w grupie Wesołków

Grupa wesołków podczas zabaw ruchowych z elementami konkurencji, przy użyciu sprzętu sportowego korzystała z dogodnych warunków październikowej pogody W aktywnej i radosnej atmosferze spędzały czas na świeżym powietrzu w parku.
Jest to jena z wielu ulubionych form spędzania czasu w przedszkolu. Dzieci bardzo lubią taki rodzaj zabawy ruchowej, sprawia im to wiele radości i chętnie biorą w niej udział.