Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘3-WESOŁKI – grupa 4-5latki’ Category

Dzień Babci i Dziadka w grupie Wesołków

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście.
Grupa WESOŁKÓW dnia 24 stycznia zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły oraz zaprezentowały swoje zdolności aktorskie w przedstawieniu baśni „Szewczyk Dratewka”.
W przygotowanych programach artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku. Następnie wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki. W dalszej części uroczystości niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne radości i dumy.
Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

Spotkanie przy choince w grupie Wesołków

18 grudnia do przedszkola zaprosiliśmy naszych Kochanych Rodziców. Podczas spotkania rodzice mogli zobaczyć, w jaki sposób realizujemy elementy planu daltońskiego w naszej grupie. Wykazywaliśmy się swoją wiedzę na temat obchodów święta Bożego Narodzenia i swoimi umiejętnościami w czytaniu oraz umiejętnościami wokalno – ruchowymi przy piosence „Kolęda na dzwonkach” autorstwa W. Chotomskiej. Przy nastrojach kolęd dzieci wspólnie z rodzicami przystąpili do przygotowania ozdób na choinkę w barwach biało-czerwonych, które nawiązywały do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski.
Na koniec spotkania dzieci ozdobiły choinkę wykonanymi ozdobami. Teraz efekty pięknie udekorowanej choinki można podziwiać na co dzień w sali WSOŁKÓW, a także na zdjęciach umieszczonych na stronie przedszkolnej.
Takie spotkania zawsze zostawiają miłe przeżycia i wspomnienia.
Bardzo dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas w tak ciepłej i miłej atmosferze.

Andrzejki z rodzicami grupa Wesołki

Każda uroczystość przedszkolna jest dobrą okazją do nawiązywania bliższych kontaktów z rodzicami, powierzonych naszej opiece dzieci. Również taką okazją stało się spotkanie integracyjne rodziców, dzieci i nauczycielek z okazji Andrzejek pt. „W Krainie Czarów i Wróżb”.
Celem tego przedsięwzięcia było poznanie ludowych zwyczajów i obrzędów związanych ze świętem andrzejkowym, uwrażliwienie na piękno tradycji i jej podtrzymywanie oraz integracja najbliższego otoczenia dziecka (przedszkole i rodzina).
W listopadowe popołudnie zorganizowałam dla dzieci i ich rodzin spotkanie andrzejkowe. Zanim jednak przyszli nasi goście przygotowałam salę oraz szereg wróżb i zabaw dla wszystkich uczestników naszego spotkania. Panował w niej półmrok, oświetlona różnorodnymi lampkami, które dawały dodatkowy efekt tajemniczego nastroju. Ciemna tkanina przyozdobiona była w złote, srebrne klucze oraz różne buciki, gwiazdki i świeczki wycięte z papieru.
Rodzice wraz z dziećmi przyszli na spotkanie andrzejkowe w różnorodnych przebraniach, co zapowiedziało już wspaniałą i wesołą zabawę. Gdy wszyscy już zajęli miejsca wróżka wyjaśniła przyczynę, dla której się spotkaliśmy: Następnie przeniosła wszystkich uczestników do „Krainy czarów i wróżb”, przy znanej dzieciom piosence „Karuzela” tam na uczestników zabawy czekało wiele niespodzianek z wróżbami.
Szybko mijał miło spędzany czas, ale czym byłyby ,,Andrzejki” bez lania wosku? Nie zabrakło więc na naszym spotkaniu miski z wodą i roztopionego wosku, tradycyjnego klucza. Każdy miał okazję dochować tradycji lejąc wosk.
Między wróżbami dzieci wspólnie z rodzicami mogli poczęstować się słodkościami, o które zadbali rodzice. Na koniec spotkania dzieci wybrali sobie muffinkę z wróżbą, którą sami przygotowali na spotkanie andrzejkowe. Wszyscy byli zadowoleni i miły nastrój zakończyliśmy tańcem przy magicznej i nastrojowej kuli z muzyką.

Andrzejki w grupie Wesołków

30.listopada 2018 roku w piątek odbyła się jeszcze raz ze wszystkimi obecnymi dziećmi w naszej grupie zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: przepowiadaliśmy przyszłość za pomocą „Kręgu przyszłości”, „Magicznych kubeczków; „Tajemniczego woreczka” ,„Sekretny atrament”.
Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.

Pieczenie Mufinek w grupie Wesołków

W listopadzie dzień przed spotkaniem andrzejkowym postanowiliśmy z dziećmi, że przygotujemy babeczki – muf finki, które będą dodatkową smaczną atrakcją do wróżb andrzejkowych organizowanych w naszej grupie.
Zaczęło się od przygotowań: mycie rąk, zapoznania z produktami, sposobem wykonania i wielkiego pieczenia babeczek. Dzieci z pomocą pani odmierzyły produkty i samodzielnie przystąpiły do mieszania tych składników oraz nakładały ciasto do papierowych foremek . Babeczki upieczone i wystudzone zostały polukrowane .
Była to nie tylko wspaniała zabawa w cukierników ale i cenna lekcja zawodu.
A dla wytchnienia oraz zadowolenia podniebienia dzieci miały okazję skosztować słodkości w celu sprawdzenia efektów smakowych swoich wypieków. Natomiast pozostałe muf finki odłożyliśmy na spotkanie andrzejkowe.
Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do robienia babeczek, sprawiło im to wiele radości i zadowolenia.

Popołudnie Wesołków

Widać jak dzieci wykorzystują kącik aktywności, które bardzo lubią i dzięki którym rozwijają swoje różne umiejętności dobierając się w małe grupy

Wycieczka do biblioteki grupa Wesołki

W piątek 26 października dzieci z grupy 6 – latków uczestniczyły w spotkaniu z Panią bibliotekarką zorganizowanym w Bibliotece Dziecięcej w Kołobrzegu. Wychowankowie zapoznały się z pomieszczeniami biblioteki, literaturą dziecięcą oraz potrzebą odwiedzania biblioteki, dowiedziały się o sposobie wypożyczania książek. Dzieci chętnie słuchały czytanej bajki przez panią bibliotekarkę pt. „Powrót wilka”. Poprawnie wypowiadały się na temat wysłuchanej treści bajki. Na koniec spotkania Pani bibliotekarka zaprosiła wszystkich uczestników do pracy plastycznej – kolorowania Wilka bohatera wysłuchanej bajki.
Dzieci po drodze dzieliły się swoimi wrażeniami, były bardzo zachwycone tym spotkaniem i obiecały, że wrócą tam ze swoimi rodzicami.

Dzień Dyni w grupie Wesołków

W piątek 26 października wspólnie dzieci z rodzicami uczestniczyły w popołudniowym spotkaniu, podczas którego poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia rodzice wraz z dziećmi przynieśli do przedszkola dynie. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił dzieci wiedzę na ich temat.
Na samym wstępie dzieci wykazały się zdolnością w samodzielnym układaniu z liter hasła pt. „Dzień Dyni”. Doskonale potrafiły wymienić różne potrawy, które można wykonać z użyciem tego „pomarańczowego” warzywa. Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, dyniowe zawody. Mieliśmy też okazję zrobić sobie zdjęcie przy fotobudce dyniowej.
Wiele radości sprawiła dzieciom i rodzicom wspólna zabaw plastyczna przy zdobieniu własnej Dyni, którą teraz możemy podziwiać na wystawie w korytarzu oraz na zdjęciach.
Pod koniec spotkania dzieci poczęstowały się pyszną babeczką przygotowaną przez Panią Renatę mamę Hani. Nie zabrakło także słodkiej niespodzianki w postaci „dyniowych lizaków”. Nasze spotkanie uwieczniliśmy wspólnym grupowym zdjęciem..
Ten dzień był pełen wrażeń i radości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie oraz za wspólną miłą i wesołą zabawę z dziećmi i z nami.