Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘Ogłoszenia’ Category

INFORMACJA O ZAJĘCIACH SPORTOWYCH

INFORMACJA O ZAJĘCIACH SPORTOWYCH

Drodzy Rodzice

W dniu dzisiejszym tj. 12.09.2018r.

odbyły się zajęcia ruchome z firmą „Przedszkoliada.pl”

dla wszystkich dzieci z przedszkola, prowadzone przez Pana Michała.

Informacja i zdjęcia umieszczone będą na stronie internetowej

przedszkola: pm2kg.pl

Zapraszamy Rodziców i dzieci do zapisów na zajęcia dodatkowe,

które odbywać się będą 1 x w tygodniu za kwotę 36 zł miesięcznie,

bez względu na obecność.

Chętnych Rodziców prosimy, aby deklarowali chęć uczestnictwa

na listach u nauczycieli w grupach do dnia 21.09.2018r.

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa i Narodowe Czytanie

ZDD – PROGRAM

Rekrutacja do przedszkoli / oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych, na rok szkolny 2018/2019

16 marca 2018 r. rozpoczyna się  rekrutacja dzieci na rok szkolny 2018/2019 do wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych  ( Nr 5, 6, 8, 9)  prowadzonych przez Gminę Miasto Kołobrzeg.

Nabór będzie prowadzony wyłącznie z wykorzystaniem systemu elektronicznego poprzez serwis www.kolobrzeg.przedszkola.vnabor.pl

Jego celem jest usprawnienie organizacji procesu rekrutacji dzieci w wieku przedszkolnym, dostęp do danych o wolnych miejscach     w placówkach.

Zapraszamy rodziców na wskazaną stronę, na której zostanie zamieszczona oferta edukacyjna publicznych przedszkoli i szkół od 14.03.2018 r. , godz. 14.00

Jednocześnie informujemy, że obecnie jest możliwość zapoznania się z harmonogramem rekrutacji oraz  kryteriami przyjęć do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach, na stronie miasta – kolobrzeg.pl, w zakładce Edukacja

WAŻNE!

  1. Zgłaszanie kandydatów przez rodziców/opiekunów prawnych do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole trwać będzie  do 3 kwietnia 2018 r., do godz. 15.00.
  2. Rodzice/opiekunowie prawni we wniosku zgłoszeniowym wskazują trzy preferowane placówki edukacji przedszkolnej do przyjęcia ich dziecka.
  3. Wniosek o przyjęcie dziecka, po wygenerowaniu go z systemu należy złożyć tylko w placówce I wyboru!
  4. Potwierdzeniem pochodzenia kandydata z rodziny wielodzietnej, o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem,  jest wybór w/w kryteriów przy wypełnianiu wniosku o przyjęcie kandydata do przedszkola/oddziału. Wybór kryteriów jest tożsamy z oświadczeniem rodziców/ opiekunów prawnych o ich spełnieniu.
  5. Rodzice są zobowiązani potwierdzić wolę przyjęcia w placówce zakwalifikowania. Jej brak jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w placówce, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Dopiero po potwierdzeniu woli przez rodzica zmienia się status kandydata z „ zakwalifikowanego”  na „ przyjętego”. 

 

 

Prezydent Miasta Kołobrzeg

Janusz Gromek

Drodzy Rodzice

Pragniemy poinformować, że uzyskaliśmy dofinansowanie na kwotę

6350,00 zł ze Środków Gminy Miasta Kołobrzeg Rozdz.85154 –  Przeciwdziałanie Alkoholizmowi na rok 2018.

Przystępujemy do realizacji programu „Czytanie pod chmurką”

 

Bohater tygodnia – Tomasz

17 listopada zakończył się tydzień kolejnego Bohatera, którym był Tomasz. Nasz kolega zaprezentował swoje ulubione zabawki, klocki, a także instrument muzyczny – harmonijkę, na której uwielbia grać. Dowiedzieliśmy się, że nasz kolega ma starszą siostrę Darię, z którą uwielbia wykonywać różne akrobacje na kanapie:). Tomek jest miłośnikiem klocków Lego, z których tworzy piękne budowle. Tomasz zabrał Gapcia na imprezę urodzinową naszego kolegi na której był pewien magik, całe szczęście, że to nie naszego Gapcia przemieniono w królika:). Mama Tomka uzupełniła nam nieco informacje o naszym Bohaterze i wspólnie pooglądaliśmy zdjęcia. W ramach akcji czytelniczej Pani Aneta przeczytała nam bajkę: „Calineczka”. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję naszego projektu i miłe odwiedziny. Następnym Bohaterem Tygodnia i opiekunem Gapcia została – Julia Petri !

Mikołajki

MIKOŁAJKI !!!!

Spraw by dzieci z domu dziecka w Białogardzie

Mogły cieszyć się mikołajkowymi prezentami.

Zachęcamy do przynoszenia:

 

Artykułów szkolnych

Słodyczy

Środków higienicznych oraz spożywczych

 

Akcja trwa do 15 grudnia

Dziękujemy !

Dobro powraca!

 

 

 

 

KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY

W poniedziałek 20 listopada odbył się w naszym przedszkolu Koncert umuzykalniający. Przyjechali muzycy z Filharmonii Koszalińskiej, którzy od wielu lat towarzyszą nam w odkrywaniu i poznawaniu świata dźwięków. Koncert zatytułowany

był „Pory roku w nutach” (śpiew, klarnet/saksofon, keyboard) Muzycy przedstawili piosenki o czterech porach roku: O słońcu, deszczu i śniegu, o kolorach lata, jesieni i  odgłosach natury. Koncertów słuchają wszystkie grupy przedszkolne, oczywiście ubrane w strój galowy.