Aktualności
Administracja
Media
 • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘Ogłoszenia’ Category

Rekrutacja do przedszkoli / oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych, na rok szkolny 2018/2019

16 marca 2018 r. rozpoczyna się  rekrutacja dzieci na rok szkolny 2018/2019 do wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych  ( Nr 5, 6, 8, 9)  prowadzonych przez Gminę Miasto Kołobrzeg.

Nabór będzie prowadzony wyłącznie z wykorzystaniem systemu elektronicznego poprzez serwis www.kolobrzeg.przedszkola.vnabor.pl

Jego celem jest usprawnienie organizacji procesu rekrutacji dzieci w wieku przedszkolnym, dostęp do danych o wolnych miejscach     w placówkach.

Zapraszamy rodziców na wskazaną stronę, na której zostanie zamieszczona oferta edukacyjna publicznych przedszkoli i szkół od 14.03.2018 r. , godz. 14.00

Jednocześnie informujemy, że obecnie jest możliwość zapoznania się z harmonogramem rekrutacji oraz  kryteriami przyjęć do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach, na stronie miasta – kolobrzeg.pl, w zakładce Edukacja

WAŻNE!

 1. Zgłaszanie kandydatów przez rodziców/opiekunów prawnych do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole trwać będzie  do 3 kwietnia 2018 r., do godz. 15.00.
 2. Rodzice/opiekunowie prawni we wniosku zgłoszeniowym wskazują trzy preferowane placówki edukacji przedszkolnej do przyjęcia ich dziecka.
 3. Wniosek o przyjęcie dziecka, po wygenerowaniu go z systemu należy złożyć tylko w placówce I wyboru!
 4. Potwierdzeniem pochodzenia kandydata z rodziny wielodzietnej, o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem,  jest wybór w/w kryteriów przy wypełnianiu wniosku o przyjęcie kandydata do przedszkola/oddziału. Wybór kryteriów jest tożsamy z oświadczeniem rodziców/ opiekunów prawnych o ich spełnieniu.
 5. Rodzice są zobowiązani potwierdzić wolę przyjęcia w placówce zakwalifikowania. Jej brak jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w placówce, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Dopiero po potwierdzeniu woli przez rodzica zmienia się status kandydata z „ zakwalifikowanego”  na „ przyjętego”. 

 

 

Prezydent Miasta Kołobrzeg

Janusz Gromek

Drodzy Rodzice

Pragniemy poinformować, że uzyskaliśmy dofinansowanie na kwotę

6350,00 zł ze Środków Gminy Miasta Kołobrzeg Rozdz.85154 –  Przeciwdziałanie Alkoholizmowi na rok 2018.

Przystępujemy do realizacji programu „Czytanie pod chmurką”

 

UTRUDNIENIA Z DOJAZDEM DO PRZEDSZKOLA

 

DRODZY RODZICE!!!

 

Z POWODU NASILAJĄCYCH SIĘ W OSTATNICH TYGODNIACH UTRUDNIEŃ Z  DOJAZDEM DO PRZEDSZKOLA W GODZINACH PORANNYCH I POPOŁUDNIOWYCH, DYREKTOR PRZEDSZKOLA INFORMUJE, ŻE  POCZYNIONE ZOSTAŁY STARANIA I ZGODNIE Z  ZAPEWNIENIEM WYDZIAŁU KOMUNALNEGO URZĘDU MIASTA,  WIOSNĄ TEGO ROKU ZOSTANIE PRZEPROWADZONA ZMIANA W ORGANIZACJI I PARKOWANIU NA  ULICY BORZYMOWSKIEGO PRZY PRZEDSZKOLU.

ZMIANY TE WYMAGAJĄ UZGODNIEŃ ZE STAROSTWEM POWIATOWYM ORAZ SPORZĄDZENIEM STOSOWNEGO PROJEKTU.

ZA POWYŻSZE TRUDNOŚCI PRZEPRASZAMY I PROSIMY O WYROZUMIAŁOŚĆ ORAZ WZAJEMNĄ ŻYCZLIWOŚĆ  😉 

Dyrektor  Przedszkola :  Dorota Warzocha

Bohater tygodnia – Tomasz

17 listopada zakończył się tydzień kolejnego Bohatera, którym był Tomasz. Nasz kolega zaprezentował swoje ulubione zabawki, klocki, a także instrument muzyczny – harmonijkę, na której uwielbia grać. Dowiedzieliśmy się, że nasz kolega ma starszą siostrę Darię, z którą uwielbia wykonywać różne akrobacje na kanapie:). Tomek jest miłośnikiem klocków Lego, z których tworzy piękne budowle. Tomasz zabrał Gapcia na imprezę urodzinową naszego kolegi na której był pewien magik, całe szczęście, że to nie naszego Gapcia przemieniono w królika:). Mama Tomka uzupełniła nam nieco informacje o naszym Bohaterze i wspólnie pooglądaliśmy zdjęcia. W ramach akcji czytelniczej Pani Aneta przeczytała nam bajkę: „Calineczka”. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję naszego projektu i miłe odwiedziny. Następnym Bohaterem Tygodnia i opiekunem Gapcia została – Julia Petri !

Mikołajki

MIKOŁAJKI !!!!

Spraw by dzieci z domu dziecka w Białogardzie

Mogły cieszyć się mikołajkowymi prezentami.

Zachęcamy do przynoszenia:

 

Artykułów szkolnych

Słodyczy

Środków higienicznych oraz spożywczych

 

Akcja trwa do 15 grudnia

Dziękujemy !

Dobro powraca!

 

 

 

 

KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY

W poniedziałek 20 listopada odbył się w naszym przedszkolu Koncert umuzykalniający. Przyjechali muzycy z Filharmonii Koszalińskiej, którzy od wielu lat towarzyszą nam w odkrywaniu i poznawaniu świata dźwięków. Koncert zatytułowany

był „Pory roku w nutach” (śpiew, klarnet/saksofon, keyboard) Muzycy przedstawili piosenki o czterech porach roku: O słońcu, deszczu i śniegu, o kolorach lata, jesieni i  odgłosach natury. Koncertów słuchają wszystkie grupy przedszkolne, oczywiście ubrane w strój galowy.

Piknik rodzinny z okazji dnia dziecka – 01.06.2016

Czas trwania – 15.00 – 17.00

Dochód z pikniku przeznaczony jest na zakup sprzętu na plac zabaw

W przedszkolu z dziećmi nie wylogowanymi zostaje Krystyna Z. i Sylwia T.

Niezbędne sprzęty:

 • sprzęt nagłaśniający,
 • płyty CD
 • aparat fotograficzny
 • sztuczne włosy, stojak odzieżowy na włosy, 2 krzesełka, pojemnik na pieniążki
 • farby do malowania twarzy, wzorniki, 4/6 krzesełka, pojemnik na pieniążki
 • zjeżdżalnia, hula – hop, piłki, pachołki, koła itp.
 • Szablony tatuaży, farby do tatuażu, 4 krzesełka, pojemnik na pieniążki
 • Maszyna do popcornu, ziarna kukurydzy, torebki na popcorn, 2 krzesełka, pojemnik na pieniążki
 • Tacki, kubeczki, miseczki, sztućce, mieszadełka, cukier, mleko, kawa, sok, ciasta, sałatki, bigos, kiełbasa, chleb, musztarda, keczup, stoły, krzesła 4x, pojemnik na pieniążki

Przebieg;

 1. Powitanie przez Panią Dyrektor
 2. Zabawy taneczno – muzyczne (15.00 – 15.20 Kamila i Karolina) Trening pod okiem wykwalifikowanego trenera Akademii Piłkarskiej KOTWICA (15.20-15.40 trener)
 3. Zaproszenie do punktów:
 • Straż Pożarna, radiowóz policyjny, gazik (15.40 – 16.10) – (dopilnowanie oglądających – Krystyna, Monia) – auta na wjeździe do Gryfu (p. Klukaczewski), blokada drogi – (pachołki ma PSP)
 • Zdjęcia i pomoc / dopilnowanie (Monika)
 • Zaplatanie warkoczyków 5zł (Beata Czubik, Marzena)
 • Malowanie twarzy 5zł (Aneta, Renata W., Karolina)
 • Zabawy sportowe (Edyta, Ala)
 • Tatuaże szablonowe 5zł (Kamila, Aga)
 • Popcorn 3zł (Iza, Krystyna)
 • Wata cukrowa (właściciel maszyny)
 • Punkty z gastronomią (ciasta 3/2/1,5zł, kiełbasa 5zł, bigos 5zł, kawa 3zł, sok 0zł) – Bogusia, Ania B., Aga S., Ania M., Ala Sz., Irenka, Ania G., Sylwia T.

 

Dnia 14.06.2016 roku na terenie naszego przedszkola odbył się „Dzień z twórczością Wandy Chotomskiej”, która jest naszą patronką.

Dzień połączony był  z  siódmą rocznicą  nadania imienia Pani Wandy Chotomskiej  naszej placówce.  Dyrektor, pracownicy i dzieci  cieszą się, że mają  tak wspaniałą pisarkę za patrona,  która pisze nie tylko wiersze, ale także prozy, fraszki, teksty sceniczne oraz teksty do piosenek w radosny, optymistyczny i trafiający do czytelnika sposób.  Przedsięwzięcie to  zgromadziło liczne grono dzieci, które obejrzały prezentację multimedialną z wizyty W. Chotomskiej w naszym przedszkolu na uroczystości nadania jej imienia naszej palcówce oraz  przygotowały krótki  program artystyczny.   Dzieci z kółka teatralnego  przedstawiły improwizacje wierszy i tekstów  pisarki: „Kurczę Blade”, „Spacer z psem” i „Motyl”. Natomiast  dzieci z grupy 4-latków zaśpiewały   piosenkę „Pies na medal” oraz zatańczyły wspólnie z pozostałymi uczestnikami spotkania „Kapelusz pełen marzeń”  autorstwa W. Chotomskiej.

Tego dnia na terenie przedszkola odbyła się również   wystawa prac plastycznych przygotowana przez dzieci z grupy 5 i 6 latków  nt. „Portret patronki” i„Inspiracje plastyczne” utworami W. Chotomskiej.  Najmłodsi wychowankowie wraz ze swoimi paniami i rodzicami przygotowali „Kram z  twórczością W. Chotomskiej”, na którym prezentowane były książeczki jej autorstwa, którą dzieci znają i kochają z codziennego czytania na dywanie w przedszkolu  jak również z własnych domów. W wieku przedszkolnym wartość książek odgrywa  wielką rolę w rozwoju dziecka. Utwory naszej patronki  mogą  stanowić  punkt wyjścia do wspólnych działań poznawczych rozbudzających zainteresowania przedszkolaka. Dziecko w pewnym momencie dostrzega, że oprócz własnego, bliskiego otoczenia – domu, ulicy, przedszkola – istnieje inny świat, o którym można dowiedzieć się właśnie z książek.

https://youtu.be/m_ZoWXuJErw link do filmiku o nadaniu imienia W. Chotomskiej w naszym Przedszkolu