Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘6-MĘDRKI – grupa 6latki parter’ Category

POŻEGNANIE 6-LATKÓW GRUPA MĘDRKÓW

W tym roku dzieci z grupy Mędrków rozpocznie kolejny etap w życiu – edukację szkolną. Z tej okazji została przygotowana akademia pożegnalna. Szczególnymi gośćmi tego dnia byli rodzice naszych 6-latków.Uroczystość rozpoczęła się od zatańczenia poloneza. Następnie dzieci dla tak miłej widowni przedstawiły montaż słowno- muzyczny składający się z wierszy, piosenek i tańców.

Rodzice ze wzruszeniem oglądali swoje dzieci, wiedząc ,że to ich ostatni dzień w przedszkolu.

Po części artystycznej pani dyrektor wręczyła 6-latkom dyplomy ukończenia przedszkola, książki oraz upominki. W dalszej części naszej uroczystości pani dyrektor podziękowała rodzicom za szczególne zaangażowanie w prace przedszkola oraz nauczycielom za ich ogromny trud włożony w edukację podopiecznych.

Po tej oficjalnej części przyszedł czas na wspólne biesiadowanie i wspominanie lat spędzonych w przedszkolu.

Na zakończenie ze wzruszeniem w sercach złożyliśmy naszym wychowankom życzenia słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz samych sukcesów w różnych dziedzinach życia szkolnego.

Pasje naszych rodziców

            W tym tygodniu gościliśmy tatę naszego kolegi Tymona. Pasją pana Damiana jest bieganie. W ilu biegach uczestniczył trudno zliczyć. Sądząc po ilości medali, które przybyły z panem Damianem w bardzo wielu  zwłaszcza, że to nie wszystkie trofea jakie zdobył. Dowiedzieliśmy się, że cenna zawartość kuferka jest własnością…. Tymona, bo to dla syna zdobywa je pan Damian. Widzieliśmy medale z różnych stron Polski i świata, za biegi na krótszych  i dłuższych dystansach  ( maraton 42km). Najdalszym zakątkiem z jakiego przybył medal za udział w triathlonie był Singapur. Pan Damian szykuje się do kolejnej daaalekiej wyprawy –  do samej Australi.  My wszyscy zostaliśmy zachęceni do dopingowania biegaczom i podejmowania aktywności fizycznej.  Gratulujemy takiej pasji i życzymy dalszych sukcesów.

Do szkoły czas.

            To, że czas nie stoi w miejscu wiemy już nie od dziś. Daltonowski zegar mówi nam o tym prawie od roku. Czas na zabawę mija wyjątkowo szybko, tym szybciej im lepsza jest zabawa. Jesteśmy coraz starsi i przyszedł czas na rozstanie się z przedszkolem. Czy jesteśmy gotowi podjąć nowe wyzwania i obowiązki? Myślimy, że tak. Potrafimy już całkiem dobrze  liczyć,  czytać  i rozwiązywać przeróżne zadania. Sprawdziliśmy to na zajęciu –” Na wsi – czyli łamigłówki dla  dziecięcej mądrej główki.” Z wszystkimi zadaniami poradziliśmy sobie znakomicie. Sami zobaczcie.

Z wizytą w szkole

            Byliśmy w Szkole Podstawowej nr 4 a także w Gimnazjum nr 1, które od przyszłego roku stanie się szkołą wielu z nas. Przyszedł także czas na kolejną  – Szkołę Podstawową nr 3 w Kołobrzegu. Odwiedziliśmy ją w ubiegłą środę. Tak  – musimy jak najlepiej przygotować się do opuszczenia już na zawsze (niestety) przedszkola. Takie wizyty są dla nas bardzo ważne – wiemy jak wygląda miejsce do którego trafimy po wakacjach i przekonujemy się, że nie jest wcale straszne. Pomagają nam w tym nasze ukochane panie a dla wielu z nas „ciocie” z przedszkola. I tak kolejny raz mieliśmy okazję zobaczyć różne pomieszczenia w szkole a także poczuć się uczniami zasiadając w ławkach szkolnych i rozwiązując zadania. Już wkrótce będzie to nasza nowa rzeczywistość.

Nasze osiągnięcia

         Tym razem piszemy, żeby się pochwalić. Nasza koleżanka Zuzia przyniosła do przedszkola dyplomy, medale i puchary. Tak, tak. Ona potrafi aktywnie spędzać czas i wraz z rodziną brała udział w biegach.  Trzeciego czerwca odbył się 13 WEEKEND POLSKA BIEGA i właśnie stąd ma te medale. Zuzanna dzielnie wywalczyła III miejsce dla siebie a II dla naszego przedszkola.  Dyplom i puchar mogliśmy wszyscy podziwiać na przedszkolnej  uroczystości „Balu kwiatów”. Gratulujemy Zuziu sukcesów i dziękujemy za godne reprezentowanie naszego przedszkola.

PARK  DINOZAURÓW GRUPA MĘDRKI

W dniu 01.06.2017r. dzieci z grupy Mędrków wybrały się na wycieczkę do  Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie k. Kamienia Pomorskiego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru ścieżką edukacyjną, wiodącą poprzez poszczególne okresy geologiczne, gdzie uczniowie oprócz oglądania wielkich modeli dinozaurów mieli możliwość poznania wielu ciekawostek dotyczących czasów prehistorycznych.

W obrębie Bałtyckiego Parku Dinozaurów znajduje się również Park Safari na terenie którego mogliśmy zobaczyć rzadkie gatunki zwierząt, jak choćby pochodzący z Australii biały kangur Walabia Bennetta, jelenie mandżurskie, alpaki, lamy, strusie Emu, owce, kozy kameruńskie, muflony oraz świnki wietnamskie.  Jednak najwięcej emocji i uśmiechu dostarczyła dzieciom możliwość aktywnej zabawy parku linowym oraz w krainie dmuchańców. Niewątpliwie ciekawą atrakcją była również przejażdżka

Dino-pociągniem

Po harcach na placach  zabaw w pełnym słońcu ( dziękujemy za trzymanie kciuków za pogodę, która wspaniale nam dopisała)   nadszedł czas  na powrotu do przedszkola. Dzieci po tak wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu spały jak aniołki w autokarze śniąc z całą pewnością o dalszych zabawach w tym wspaniałym pełnym przygód miejscu

Z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej

29 maja dzieci z grupy Apsików oraz Mędrków wybrały się na bardzo ciekawą, wycieczkę do Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Po przybyciu przedszkolaków na miejsce, serdecznym uśmiechem przywitali nas strzegący naszego bezpieczeństwa strażacy – Pan starszy ogniomistrz Daniel, Pan młodszy ogniomistrz Adrian oraz Pan starszy sekcyjny Łukasz, którzy chętnie opowiadali dzieciom o swojej pracy, która jest pracą bardzo niebezpieczną i odpowiedzialną.

Celem naszej wycieczki było poznanie pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Dzieci mogły również doskonalić, pogłębiać i zdobywać nową wiedzę o otaczającym nas świecie. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy strażaków, zobaczyć zjazd alarmowy strażaków po ześlizgu, oglądały różnorodne wozy strażackie oraz poznały wyposażenie i sprzęt służący do udzielenia pomocy w przypadku pożarów, wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Niebywałą atrakcją dla starszaków był udział w lekcji, w specjalnie przygotowanej ku temu sali edukacyjnej „Ognik”. Pan Łukasz wytłumaczył dzieciom jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla, jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego, jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Dzieci dowiedziały się również o zagrożeniach sezonowych takich jak wypalanie traw czy jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Dzieci w sali „Ognik” mogły zobaczyć na własne oczy jak rozprzestrzenia się dym w realnych warunkach pożaru, jak działają czujki czadu i dymu, nauczyły się także jak prawidłowo wezwać służby ratownicze. Duże wrażenie wywarło na nas główne stanowiska dowodzenia, w którym to odbierane są telefony informujące o różnych wypadkach i pożarach.

Spotkanie to uświadomiło dzieciom, jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka.

Za miłe spotkanie i serdeczne przyjęcie dziękujemy kołobrzeskim strażakom.

QUIZ  EKOLOGICZNY

21 kwietnia 2017r. dzieci z grupy –  „Mędrków” i „Apsików” uczestniczyły w quizie ekologicznym.

Celem quizu było kształtowanie postaw proekologicznych wobec Ziemi i świata przyrody, utrwalenie umiejętności prawidłowego segregowania odpadów, oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych.

Dzieci w czasie trwania konkursu musiały wymienić kwiaty chronione, segregować śmieci do odpowiednich pojemników, pogrupować zwierzęta żyjące w lasach, dżungli i w krainie wiecznego lodu, wymienić dobre i złe zachowania wobec przyrody, a także wykazać się logicznym myśleniem i dużą spostrzegawczością odgadując zagadki słowne i wzrokowe.

Na zakończenie Quizu Ekologicznego każda z drużyn otrzymała dyplom i książki o przyrodzie.

Gratulujemy wszystkim Przedszkolakom!!!

Podczas trwania Quizu Ekologicznego pozostałe grupy przedszkolne oglądały bajki ekologiczne : „Drugie życie butelki Petulki”, „Przygody Misia Krzysia” i „Felka rady jak segregować odpady” w celu kształtowania postaw ekologicznych.