Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘6-MĘDRKI – grupa 6latki parter’ Category

Mędrki uczą się o zwierzętach z wiejskiego podwórka

Przez minione dwa tygodnie rozmawialiśmy na temat zwierząt mieszkających na wsi. Przedszkolaki potrafią już rozpoznać wszystkie zwierzęta hodowlane. Dzieci znają również budowę jajka, zobaczyły co dzieję się ze skorupką jajka, gdy zamoczy się ja w occie.Dzieci doskonaliły również umiejętność współpracy w parze, przygotowując wspólne projekty. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat produktów ekologicznych oraz rozumieją, że praca rolnika jest bardzo ważna oraz że zwierzęta wiejskie nie zasypiają na zimę, jak twierdziły początkowo:) Dzieci z nieskrywaną ciekawością wysłuchały opowieści jak powstaje masło, maślanka, serwatka i twarożek, na dodatek Mędrki mogły spróbować tej trudnej sztuki jaką jest wyrabianie masła. Efekt końcowy wszystkich pysznie zadowolił 🙂

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu zajęć.

Mędrki

Mędrki pomagają zwierzętom zimą

Przedszkolaki z grupy Mędrków podczas zajęć, poznały sposoby pomagania ptakom oraz zwierzętom podczas zimy. 
Nasza przedszkolna stołówka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ptaków. Dzieci chętnie angażują się w takie działania zostając przyjacielami przyrody.

W krainie bajek i baśni- spotkanie z rodzicami w grupie Mędrków

W minioną środę odbyły się zajęcia otwarte w grupie Mędrków, tym razem pod hasłem „W krainie bajek i baśni”.

Zajęcia otwarte są doskonałą okazją poznania własnego dziecka oraz jego przedszkolnych przyjaciół. Mają one na celu pokazanie rodzicom w jaki sposób można połączyć zabawę z nauką, praktycznie wykorzystać umiejętności dzieci, a tym samym dobrze się bawić. Ta forma współpracy z rodzicami jest tradycją naszego przedszkola i cieszy się dużą popularnością.

Dzieci wspólnie z rodzicami rozwiązywały zagadki, wcieliły się w role „Kopciuszka”:przebierały nasiona fasoli i grochu. Dzieci wzięły udział w bajkowych wyścigach oraz sprawdziły swoją wiedzę na temat znanych bajek i baśni.

Zabawa była doskonała i zakończyła się wykonaniem ulubionej postaci bajkowej z drewnianej łyżki.

Oto efekty naszej pracy, zapraszamy do galerii 🙂

Serdecznie dziękujemy Państwu za obecność podczas zajęć!

Jasełka dla Babci i Dziadka w grupie Mędrków

 

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, to właśnie w styczniu są dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu… Tymi dniami są 21 i 22 stycznia, kiedy przypada święto Babci i Dziadka. W naszym przedszkolu zapraszanie babć i dziadków na uroczystości z okazji ich święta, jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka, to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla odwiedzających przedszkole dziadków. To dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.

 W tym roku dzieci z grupy „Mędrkii” zaprezentowały swoim gościom Jasełka. Mali artyści okazali w ten sposób wdzięczność wobec swoich kochanych dziadków za ich miłość, ciepło, oddanie i opiekę. Zgodnie z tradycją na scenie pojawili się Maryja, Józef, pastuszkowie i Trzej Królowie. Wielki udział w sukcesie wspaniałego przedstawienia mieli rodzice, którzy pomogli w przygotowaniach do występu. Niejedna babcia i dziadek ukradkiem ocierali łezkę wzruszenia, wywołaną widokiem przebranych za aniołki i pastuszków wnucząt.

Święto pizzy w grupie Mędrków

Ciekawe czy któryś rodzic wie jakie państwo jest królestwem pizzy, od kogo pochodzi nazwa Margerita oraz jakie były podstawowe składniki pizzy i co symbolizowały ich kolory?

Nasze przedszkolaki już wiedzą. Te ciekawe informacje zdobyliśmy w trakcie świętowania Dnia Pizzy. Dzień 9 lutego ogłoszony został Dniem Pizzy, my świętowaliśmy troszeczkę później ten „smaczny dzień”.Każde z dzieci
skomponowało swoją prawdziwą pizzę, którą po upieczeniu smakowaliśmy. Przy okazji dzieci poznały ciekawą historie tego przysmaku 🙂
Mniam, mniam…. było fantastycznie i smacznie. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie a przede wszystkim Rodzicom Alexa za przygotowanie ciasta do pizzy 🙂

 

Spotkanie z ratownikiem w grupie Mędrków

W ramach programu „Bezpieczny i zdrowy Przedszkolak” gościliśmy w naszej grupie ratowników WOPR. Dzieci miały okazję zobaczyć na fantomie, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy, kogo powiadomić, jeśli się napotka leżącą, nieprzytomną osobę. Ratownicy przestrzegali dzieci przed wchodzeniem do wody z niesprawdzonym sprzętem pływającym, przestrzegali przed wchodzeniem do akwenu, którego się nie zna i pokazywali, co się dzieje, jeśli nie będziemy przestrzegali tych zasad. Dzieci mogły zobaczyć, jak ratuje się osobę wyciągniętą z wody, mogły zobaczyć różnorodne sprzęty do ratowania. Były zabawy ze sprzętem oraz możliwość wcielenia się w role ratownika. Dzieci oprócz zdobywania praktycznych wiadomości i umiejętności bawiły się przy tym doskonale.

Zbliżają się ferie zimowe dlatego przekazane informacje są bardzo istotne dla dzieci.

Dziękujemy Panu Bartoszowi za przekazaną wiedzę oraz Mamie i Tacie Emilki za zaproszenie gościa😊

 

Wycieczka do Fabryki Pluszowych Zabawek „Kolor-Plusz” w Koszalinie

W poniedziałek 14.01.2019r. dzieci z grupie Mędrków wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Zabawek Pluszowych „Kolor – Plusz” w Koszalinie, która od 1998r. produkuje zabawki pluszowe własnej kolekcji. Dzieci zapoznały się z historią powstania zabawek poprzez obejrzenie ciekawych eksponatów ,jedna z pań w ciekawy sposób zaprezentowała kolejne etapy produkcji zabawek pluszowych. Dzieci poznały maszyny do wykonania precyzyjnych i małych elementów zabawek pluszowych .Fabryka tworzy produkty wielkoseryjne i unikatowe gdzie ważny jest każdy detal i jakość pracy wszystkich pań krawcowych, którą dzieci obserwowały podczas wycieczki. Fabryka oferuje zabawki w rozmaitych wielkościach, to tutaj powstają przebrania i ciekawe kostiumy reklamowe. Najbardziej znany to „Mały głód”, którego dzieci spotkały w Fabryce Zabawek. Na początku swojej wizyty przedszkolaki poznały kolejne etapy produkcji zabawek poczynając od pracowni projektu , kroju, szwalni, aż po gotowy produkt- miś. Dzieci zobaczyły jak od pomysłu do wykonania długa jest droga każdego misia . Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały w prezencie pluszowego misia, który stał szczególnym członkiem naszej grupy, dzieci obiecały ze będą dbać o niego😊
Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń i nowych doświadczeń. 
Dziękujemy za niespodziankę naszym Rodzicom😀

Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Coroczny Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek to wydarzenie o niezwykłej i magicznej świątecznej atmosferze. Zawsze chętnie przyjmujemy zaproszenie od Przedszkola Miejskiego nr 8, by zaprezentować się na scenie Regionalnego Centrum Kultury wraz z innymi przedszkolakami. W tym roku dzieci z grupy Mędrków i Gapci wystąpiły w prezentacji wokalnej utworu „Nie płacz Jezu”.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałe chwile i gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w tym wydarzeniu i zaprezentowały się we wzruszających występach.

Po występach dzieci na wszystkich zgromadzonych czekała niespodzianka. Rodzice z naszego przedszkola zaprezentowali bajkę pt. „Ratujmy święta”, która wszystkich wprowadziła w atmosferę świąt. Naszym aktorom gratulujmy udanego występu!

Zapraszamy do galerii!