Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘6-MĘDRKI – grupa 6latki parter’ Category

Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Coroczny Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek to wydarzenie o niezwykłej i magicznej świątecznej atmosferze. Zawsze chętnie przyjmujemy zaproszenie od Przedszkola Miejskiego nr 8, by zaprezentować się na scenie Regionalnego Centrum Kultury wraz z innymi przedszkolakami. W tym roku dzieci z grupy Mędrków i Gapci wystąpiły w prezentacji wokalnej utworu „Nie płacz Jezu”.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałe chwile i gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w tym wydarzeniu i zaprezentowały się we wzruszających występach.

Po występach dzieci na wszystkich zgromadzonych czekała niespodzianka. Rodzice z naszego przedszkola zaprezentowali bajkę pt. „Ratujmy święta”, która wszystkich wprowadziła w atmosferę świąt. Naszym aktorom gratulujmy udanego występu!

Zapraszamy do galerii!

Mędrki z rodzicami przygotowują się do świąt

We wtorek 18.12.2018r. ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia odbyły się w naszej grupie zajęcia popołudniowe z udziałem rodziców i bliskich dzieci, podczas których ozdabialiśmy świąteczne pierniczki. Zanim przystąpiliśmy do słodkiego zadnia, wspólnie z rodzicami rozwiązywaliśmy świąteczne zagadki.  

 Wszyscy bardzo się zaangażowali, dzięki czemu praca ta była jedynie przyjemnością i miłym spędzeniem czasu, a konsumpcja była wynagrodzeniem pracy😊 Niektóre pierniczki nie „dojechały” do domu, były tak smakowite, że palce lizać!

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę RODZICÓW NIKOSIA, za smakowite pierniczki, które nam przygotowali. Dziękujemy również wszystkim rodzicom za przybycie na zajęcia.

Życzymy Wszystkim Wesołych świąt,
Świąt radosnych i spokojnych ,
W swoim domu, wśród rodziny .
Serc gorących , ciepłych myśli,
Nawet teraz, w środku zimy.

Żeby „ razem” było częstsze,
Niż „osobno” , w samotności .
Żeby nigdzie nie zabrakło
Dobrych życzeń i miłości .

By dzieciątko narodzone
Przepełniło nas miłością.
I codzienną, tak potrzebną
Zwykłą ludzką życzliwością .

Wychowawcy Mędrków😊

 

Mędrki wysyłają świąteczne życzenia

Dzieci z grupy Mędrków zdradziły nam, o czym marzą na te święta Bożego Narodzenia. Są wśród nich życzenia zabawne, tradycyjne obok tych zaskakujących, ale też bardzo wzruszające. Najważniejsze, żeby i te – i wszystkie, których pragniemy w głębi serca – spełniły się.

Dzieci tymi życzeniami postanowiły podzielić się ze swoimi bliskimi. Przygotowały własnoręczne bożonarodzeniowe kartki z życzeniami, które Mędrki wysłały do swoich rodzin i najbliższych.

Dbamy o nasze zdrowie

Mędrki przez dwa tygodnie listopada zajmowały się szeroko pojętym tematem zdrowia i człowieka. Dzieci dowiedziały się czym jest Piramida Żywieniowa oraz utrwaliły nazwy produktów należących do każdego piętra piramidy. W związku z tym, ze ruch stanowi najważniejsze piętro piramidy, dzieci miały okazję do wielu dyskusji na temat wpływu aktywności fizycznej na nasze zdrowie.

Rozmawiając o higienie, zgłębiliśmy temat bakterii i wirusów, bezpośrednio związanych z chorobami przedszkolaków. Poznaliśmy sposoby walki z zarazkami, poszerzyliśmy wiedzę na temat środków higienicznych potrzebnych do dbania o zdrowie. Zwieńczeniem tygodnia było utrwalenie numeru alarmowego 112. Rozmawialiśmy także o pracy lekarzy, przygotowany dla dzieci kącik lekarski dał wszystkim dzieciom możliwość wcielenia się w rolę lekarza, pielęgniarki i pacjenta.

Na zaproszenie mamy Karolci odwiedziliśmy aptekę, w której pracuje Pani Ania. Celem wizyty  było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty .Podczas wizyty  dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska.  Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pierwsza część apteki to ekspedycja – to tu pacjent spotyka się z farmaceutą. Druga część to receptura w tej części pracownicy apteki wykonują lekarstwa. Mogliśmy zobaczyć moździerz, w którym dzieci przygotowały sobie kremy.  Pani farmaceutka podczas miłej pogadanki   przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz , że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi , uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania. Na koniec wizyty dzieci otrzymały upominki! Serdecznie dziękujemy Pani Ani oraz wszystkim pracownikom Apteki „DOZ”  za poświęconą nam uwagę, czas  i ciekawe przedstawienie tematu!

 

Andrzejkowa zabawa w grupie Mędrków

“W przedszkolu zabawa

Andrzejek to czas.

Niech magia i wróżba

króluje wśród nas.

Już zaczynamy, już nie czekamy.

Zabawa dalej, start…”

W środę 28 listopada 2018 r. dzieci z grupy Mędrków wraz z rodzicami, rodzeństwem i paniami spotkali się w magicnym świecie wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Mikołajaa” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za aktywny udział w zajęciach i wspólną zabawę! Zapraszamy na kolejne zajęcia w grudniu.

Mędrki odbyły podróż po Polsce

Polska to mój dom- tak brzmiał temat minionych dwóch tygodni. Dzieci podczas rozwiązywania różnych zagadek i wykonywania zadań utrwalały znajomość symboli narodowych: flagi, hymnu i godła.

Nauczyły się wiersza ważnego dla każdego Polaka „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy oraz 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Przedszkolaki poszerzyły wiedzę na temat Polski, polskich miast oraz stolicy. Poznały nowe legendy „O Lechu. Czechu i Rusie” oraz „O Warsie i Sawie”. Przy okazji rozwinęły umiejętność posługiwania się mapą.

Dzieci poznały pojęcie patriotyzm, dowiedziały się na czym taka postawa polega, wspólnie z innymi przedszkolakami świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Mędrki nie zapomniały o odwiedzaniu ważnych miejsc pamięci narodowej w naszym mieście i zapaliły symboliczne „światełko”.

Przygotowane drzewa genealogiczne zainicjowały rozmowy na temat swojej rodziny, dzięki czemu udało się nam lepiej Państwa poznać. Dzieci z chęcią opowiadały o swoich rodzinach, dzieliły się własnymi doświadczeniami.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu do zajęć, bez Państwa pomocy na pewno nie było by to możliwe!:)

Mędrki😊

Dwie skarpetki, czyli para

W dniu 20.11.2018 Mędrki  podczas zajęć z dziecięcej matematyki doskonaliły umiejętność rozpoznawania i nazywania części garderoby .  Z wyciętych ubrań z gazet klasyfikowały w zależności od pogody,  zaś podczas „ Skarpetkowego szaleństwa” dzieci prały po dwie przypadkowo wybrane skarpetki. Podczas zabawy  fabularyzowanej dzieci wlewały wodę do miski, dodawały proszek  lub płyn do prania, płukały, wyciskały i wieszały na sznurku przypinając klamerkami do bielizny. Po zakończeniu prania każde dzieci odnajdywało na sznurku swoją drugą skarpetkę do pary.

Praca z instrukcją wg systemu daltońskiego

Instrukcja czynnościowa

Instrukcja wykonana krok po kroku w klarowny sposób pokazuje dziecku jak prawidłowo wykonać zadanie od początku do końca. Taka wizualizacja daje dziecku możliwość samodzielnego dążenia do osiągnięcia celu. „Deszczowe buty” to przykład pracy z instrukcją.

Grupa Mędrków od września 2018r. rozpoczęła pracę wg systemu daltońskiego, minęły dopiero dwa miesiące a dzieci tak wiele już potrafią. Bez problemu rozróżniają i wymieniają dni tygodnia, mówiąc jaki dzień ma kolor, jak codziennie rano po przekroczeniu progu sali zamiast dać rodzicom buziaka na pożegnanie, najpierw zaznaczały swoją obecność, pilnują również swoich kolegów i koleżanek, którzy zapomnieli „zaznaczyć” swoją obecność.  Dzieci mogą liczyć na wsparcie „Pomocnej dłoni”, potrafią zaznaczyć aktywności na planie dnia. Dzieci wywiązują się z pełnienia dyżurów oraz bez problemu łączą się w pary. Przed nami jeszcze wiele wyzwań, które pozwolą dzieciom na zdobywanie nowych umiejętności oraz nieustanny rozwój.