Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘6-MĘDRKI – grupa 6latki parter’ Category

Wyjście do Pracowni Ceramicznej Grupa Mędrki

Dzieci z grupy Mędrków w poniedziałek 18 czerwca ponownie odwiedziły pracownię ceramiczną w celu pomalowania swoich wcześniej wykonanych dzieł (motyli i smoków).
Jak można zauważyć, dzieci z wielkim zaangażowaniem ozdabiały różnymi wzorami i kolorami swoje wytwory.

Dzień Mamy i Taty w grupie Mędrków

„ Kochamy Was Mamo i Tato”. Dla małych dzieci rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, dlatego z okazji Dnia Mamy i Taty grupa Mędrków – 5 latków przygotowała program artystyczny, aby wyrazić miłość do swoich rodziców. Nad całością przebiegu uroczystości czuwały panie wychowawczynie Pani Dorota W. , Pani Krystyna Z. oraz P. Angelika z obsługi. Rodzice z dumą i wzruszeniem oglądali występ swoich pociechy wyrażając radość i uśmiech na twarzach. Po zakończeniu części artystycznej rodzice otrzymali przygotowane przez dzieci upominki oraz słodkie buziaki .Dyrektor przedszkola,
 Pani Dorota Warzocha podziękowała wszystkim rodzicom
za liczne przybycie i zaprosiła do wspólnego pamiątkowego zdjęcia .

Wizyta Patyczaków w grupie Mędrków

W maju, grupę Mędrków odwiedziła mama Klaudii z patyczakami. Dzieci były ogromnie ciekawe co to są patyczaki i jak wyglądają. Mama Klaudii wraz z Klaudią bardzo ciekawie opowiedziały dzieciom o tych egzotycznych owadach. Dzieci dowiedziały się co lubią jeść patyczaki, jak należy o nie dbać i jak powinno być „urządzone” dla nich terrarium. Klaudia opowiedziała dzieciom jak codziennie się nimi opiekuje i jakie nadała im imiona. Dzieci dowiedziały się również, ze Patyczaki są wspaniałym pomysłem na zwierzątko dla dziecka, które domaga się zaufania i powierzenia mu opieki nad żywą istotą. Zwierzęta te maja bardzo małe wymagania, nie brudzą, nie wydzielają zapachów, nie trzeba ich wyprowadzać, a przy tym wszystkim pozostają całkiem przyjemnymi stworzonkami. Obserwowanie życia tych zabawnych owadów, tego jak się pożywiają i jak rozmnażają, może sprawić wiele frajdy dzieciom.

Każde z dzieci obejrzało jak wyglądają patyczaki, niektóre nawet próbowały je pogłaskać, a po spotkaniu chętnie je rysowały.
To było bardzo ciekawe spotkanie. Dziękujemy!

Quiz ekologiczny w grupie Mędrków i Gapciów

OBCHODY DNIA ZIEMI W NASZYM PRZEDSZKOLU

Jak co roku w naszym przedszkolu podejmowane zostają działania, mające na celu wdrożenie dzieci do zachowań proekologicznych. Miedzy innymi zorganizowane zostały quizy „ Jesteśmy przyjaciółmi przyrody”. Jeden konkurs rozegrany został pomiędzy grupami 6- latków: Nieśmiałkami oraz Wesołkami, drugi zaś pomiędzy grupami dzieci 5-letnich: Mędrkami oraz Gapciami. Przedszkolaki zaprezentowały wysoki poziom wiedzy i świadomości ekologicznej. Na pewno w dalszym swoim życiu będą kierowały się zasadami wpojonymi w przedszkolu i pokażą, że naprawdę zasługują na miano prawdziwych przyjaciół przyrody.

Wiosna u Mędrków

Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty…
W grupie Mędrków wiosennie już na zajęciach, dzieci samodzielnie sadzą kwiatki, układają historyjki obrazkowe, malują tęczę, wyklejają i wydzierają aby ozdobić pierwsze wiosenne kwiatki. Dzieci zadowolone, uśmiechnięte, cieszą się, że wiosna przyszła… Dzięki praktycznym zajęciom nasze dzieciaki w mig opanowały charakterystyczne zwiastuny wiosny. Każdy posadził cebulki kwiatków, wszyscy razem posialiśmy kiełki rzodkiewki. Teraz tylko czekać aż wszystko urośnie…

Wielkanoc u Mędrków

I zaraz święta… Grupa Mędrków rozpoczęła temat świąteczny od zbadania i budowy jajka. Wszystkie dzieci samodzielnie badały właściwości jajek. Każdy rozbił jajko, opowiedział co widzi, jakiej to jest konsystencji, co się stanie gdy się zamiesza. Dzieci zachwycone i nauczone budowy jajka poprzez praktyczne działania. Następny krok gotowanie jajek, tworzenie barwników naturalnych, farbowanie jajek i ubieranie w ozdobne koszulki. Pisanki gotowe!!! Grupa Mędrków wybrała się również na szukanie zajączkowych niespodzianek. Dzieci najpierw musiały wykonać szereg zadań przygotowanych przez zajączka. Nagrodą za wykonane ćwiczenia była słodka niespodzianka dla wszystkich dzieci. Grupa Mędrków dzięki uprzejmości Grupy Wesołków mogła zobaczyć i pogłaskać kurczaczki. Wszystkie dzieci z zachwytem i delikatnością podchodziły do naszych żółtych, pierzastych gości. Grupie Wesołków dziękujemy za tak miłe doświadczenie!!!
Każdy zadowolony i dumny ze swojej pisanki wychodził do domu, aby dołożyć swoje jajeczko do domowej święconki.

Bohater tygodnia w grupie Mędrków: Eliza i Maks

W ostatnim czasie bohaterami tygodnia byli Eliza i Maks W. , którzy dzielnie opiekowali się naszymi pacynkami. Dzieci wraz z rodzicami zaprezentowali na zdjęciach i przedstawili swoje przygody. Nasze pacynki były na wycieczce koło latarni, na wiosennym spacerze i hulajnodze, poznały domy naszych bohaterów oraz ich najbliższą rodzinę. Eliza wraz z rodzicami opowiedzieli nam o ich pupilu domowym- śwince morskiej, o którą dba i opiekuję się Eliza. Mama Maksa W. na koniec zajęć przeczytała dzieciom legendę o Warsie i Sawie, która bardzo się spodobała dzieciom. Grupa Mędrków z zaciekawieniem słuchała, zadawała pytania odnośnie zwierząt, miejsc i codziennego życia. Rodzicom i dzieciom za bardzo ciekawe prezentacje swoich przygód dziękujemy!!!

Bohater tygodnia Klaudia w grupie Mędrków

Pierwszym bohaterem tygodnia została nasza koleżanka z grupy Klaudia. Miś Mędrek przez cały tydzień był pod opieką Klaudii i jej rodziny. W ostatnim tygodniu Klaudia wraz z rodzicami i bratem odwiedzili nas aby wspólnie opowiedzieć o przygodach misia Mędrkach w ich domu. Mama i tata naszej Klaudii opowiedzieli o rodzinnych pasjach, takich jak gotowanie, bieganie, morsowanie czy zwiedzanie ciekawych miejsc w Polsce. Rodzina Klaudii bardzo aktywnie spędza każdą chwilę razem. Klaudia chętnie gotuje razem z mamą pyszne potrawy, z tatą biega na zawodach. Cała rodzina wspólnie morsuje w różnych miejscach na naszym wybrzeżu. Dzieci chętnie oglądały medale zdobyte w większości przez tatę Klaudii. Mama Klaudii przygotowała piękną prezentację z życia córeczki „Od pieluszki do 5 latka”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały ulubionej książki Klaudii „Franklin czeka na siostrzyczkę”. Bohater tygodnia spisał się na medal razem ze swoją rodziną. Dziękujemy serdecznie za tak wspaniale przygotowane zajęcia!!!