Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘6-MĘDRKI – grupa 6latki parter’ Category

Praca z instrukcją wg systemu daltońskiego

Instrukcja czynnościowa

Instrukcja wykonana krok po kroku w klarowny sposób pokazuje dziecku jak prawidłowo wykonać zadanie od początku do końca. Taka wizualizacja daje dziecku możliwość samodzielnego dążenia do osiągnięcia celu. „Deszczowe buty” to przykład pracy z instrukcją.

Grupa Mędrków od września 2018r. rozpoczęła pracę wg systemu daltońskiego, minęły dopiero dwa miesiące a dzieci tak wiele już potrafią. Bez problemu rozróżniają i wymieniają dni tygodnia, mówiąc jaki dzień ma kolor, jak codziennie rano po przekroczeniu progu sali zamiast dać rodzicom buziaka na pożegnanie, najpierw zaznaczały swoją obecność, pilnują również swoich kolegów i koleżanek, którzy zapomnieli „zaznaczyć” swoją obecność.  Dzieci mogą liczyć na wsparcie „Pomocnej dłoni”, potrafią zaznaczyć aktywności na planie dnia. Dzieci wywiązują się z pełnienia dyżurów oraz bez problemu łączą się w pary. Przed nami jeszcze wiele wyzwań, które pozwolą dzieciom na zdobywanie nowych umiejętności oraz nieustanny rozwój.

„Pasowanie na przedszkolaka” w grupie Mędrków

„Pasowanie na przedszkolaka” to dla niektórych dzieci, pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu przedszkolaków, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z naszym przedszkolem. Dla dzieci było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Zanim złożyły uroczystą przysięgę wykonały kilka zadań, dla potwierdzenia jak wiele już potrafią. Zadanie czekało również dla rodziców, którzy spisali się na medal 😊

Pani Dyrektor Dorota Warzocha za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny, słodki tort. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek

Drogie Mędrki witamy Was w gronie przedszkolaków Przedszkola Miejskiego nr 2!

Światowy Dzień Chleba w grupie Mędrków

Mędrki, jak pozostałe grupy z naszego przedszkola, 16 października aktywnie uczestniczyły w Światowym Dniu Chleba. Pracę rozpoczęliśmy od wyjaśnienia z czego wziął się chleb, dzieci poznały historię „Od ziarenka do bochenka”.
Kolejna część była bardziej praktyczna. Z prawdziwego zaczynu- prosto z piekarni, zrobiliśmy chlebek pszenno-żytni. Do przygotowani chleba użyliśmy specjalnej maszyny, która zadbała o to, aby ciasto było dobrze wyrobione.

Efekt był bardzo zadowalający i smakowity, tego dnia pachniało chlebem w całym naszym przedszkolu.

Jesiennie i kolorowo u Mędrków, czyli co się u nas ostatnio działo :)

 

Drodzy Rodzice!
Zakończyliśmy pierwszy etap o tematyce jesiennej w naszej grupie. Zajmowaliśmy się owocami i warzywami zarówno typowo jesiennymi i dojrzewającymi podczas innych pór roku. Usystematyzowaliśmy wiedzę a temat jadalnych części warzy i ich systemów korzennych. Dzięki przyniesionym przez Państwa materiałom wszystkie te działania mogliśmy wykonać na prawdziwych przykładach, co sprawiło dzieciom dużą radość. Dowiedzieliśmy się również jak należy przechowywać warzywa i owoce aby móc je spożywać zimą oraz jak zatrzymać lato w słoiku. 
Podsumowaniem całego tygodnia był kolorowy tydzień- wg systemu daltońskiego, podczas którego każdego dnia czekały na nas kolorowe niespodzianki. Dziękujemy rodzicom za wszelkie starania włożone w przygotowanie kolorowych ubrań.
Mędrki😊

 

 

 

 

Dzień Przedszkolaka w grupie Mędrków

Dzień przedszkolaka w grupie Mędrków

Wszyscy swoje święto mają, święto mają
tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają
I też swoje święto mają, święto mają

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo.
Życzymy dzieciom spełnienia marzeń, które wraz z balonikiem powędrowały do nieba. To był naprawdę miły dzień

Jesteśmy bezpieczni w domu i na drodze Grupa Mędrki

W grupie Mędrków w tym tygodniu poruszono niezwykle ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo. Skupiliśmy naszą uwagę nie tylko na znakach drogowych i przejściu dla pieszych (choć te elementy również utrwaliliśmy), ale również na bezpieczeństwie w domu, w kontakcie z nieznajomym, a także w sytuacjach zagrażających życiu, takich jak pożar.
Utrwaliliśmy jak niezwykle ważna jest znajomość przez dzieci dokładnego adresu zamieszkania oraz imienia i nazwiska. Zachęcamy Państwa do powtórzenia tych informacji wspólnie z dziećmi.
Podsumowaniem naszych wiadomości była wycieczka na pobliskie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną i nauka prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.
Zapraszamy do galerii
Mędrki

Czytanie pod chmurką w grupie Mędrków i Gapciów

Wrzesień rozpieszczał nas słoneczną pogodą i był świetną okazją dla naszych przedszkolaków do spędzania dużej ilości czasu na świeżym powietrzu. Oprócz zabaw w ogrodzie przedszkolnym czy zabaw w parku nasze przedszkolaki chętnie przebywają na plaży, ale nie tylko po to, aby grać w piłkę, biegać czy robić babki z piasku, ale posłuchać pięknej dziecięcej literatury. Ładna pogoda sprawiła, że dzieci z grupy „Mędrki” i „Gapcie” z chęcią poznały przygody różnych bohaterów w plenerze kołobrzeskiej plaży.

Wyjście do Pracowni Ceramicznej Grupa Mędrki

Dzieci z grupy Mędrków w poniedziałek 18 czerwca ponownie odwiedziły pracownię ceramiczną w celu pomalowania swoich wcześniej wykonanych dzieł (motyli i smoków).
Jak można zauważyć, dzieci z wielkim zaangażowaniem ozdabiały różnymi wzorami i kolorami swoje wytwory.