Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘4-NIEŚMIAŁKI – grupa 5latki’ Category

Wycieczka do Grzybowa – grupa Nieśmiałki

Grupa Nieśmiałków w ostatnim czasie była na wycieczce w na którą zaprosili nas Pani Ania z Panem Danielem do Domu Weselnego Omega w Grzybowie. Nasi gospodarze byli wspaniałymi przewodnikami po obiekcie, dzieci mogły zajrzeć wszędzie. Pan Daniel na początku oprowadził dzieci po pięknej sali weselnej. Następnie dzieci dzięki smakowitym zapachom trafiły do kuchni, w której Pani Kucharka przedstawiła nam swój zespół oraz pokazała ogromne sprzęty, których używa się do przygotowania jedzenia dla gości. Pan Daniel pokazał dzieciom również drugą salę weselną, a następnie dzieci mogły zwiedzić pokoje rodziców państwa młodych jak i samych nowożeńców. Mama Julii Pani Ania przygotowała dla dzieci specjalne zadanie, a mianowicie kurs układania serwetek. Nasze Nieśmiałki sprostały zadaniu i w ramach dobrze wykonanej pracy otrzymały słodki poczęstunek oda naszych gospodarzy. Dzięki uprzejmości Pani Ani i Pana Daniela dzieci poznały tajniki pracy osób przygotowujących wesela. Dzieci były bardzo zadowolone i oczarowane pięknymi salami. Grupa Nieśmiałków przesyła wielkie podziękowania dla Pani Ani i dla Pana Daniela za wspaniałą wycieczkę i zorganizowanie oraz sponsoring przejazdu dzieci.

Dinozaury w grupie Nieśmiałków

W lutym w grupie Nieśmiałków zajęcia otwarte z rodzicami odbyły się na temat dinozaurów. Rodzice razem z dziećmi mieli wykonać pracę plastyczną ale w inny sposób niż zazwyczaj. Pierwsze oznaki, że praca się rozpoczęła można było usłyszeć ponieważ chichot dzieci rozbrzmiewał w całym przedszkolu. Rodzice mieli dosyć trudne zadanie ponieważ należało pomalować stopy dziecka aby stworzyć dinozaura. Nieśmiałki przemieniły się w Śmiałki , gilgotki pędzlem po stopach nie ominęły nikogo. Drugą pracę należało wykonać przy pomocy pomalowanych rąk dzieci i tu też było śmiechu co niemiara. Jak się okazuje gilgotki występują na stopach w całej grupie Nieśmiałków natomiast na rękach tylko u niektórych dzieci. Dziękujemy za super zabawę wszystkim uczestnikom !!! Zapraszamy już za miesiąc na kolejne zajęcia.

Dzień Dziadków w grupie Nieśmiałków

W styczniu w grupie Nieśmiałków odbył się Dzień Babci i Dzień Babci. Dzieci we współpracy  z rodzicami przygotowywali prezenty dla najbliższych. Przygotowania do Święta Dziadków trwały w naszej grupie już od miesiąca. Dzięki zajęciom kucharskim z naszym Panem Markiem- profesjonalnym kucharzem,  dzieci zrobiły pyszne pierniczki, które później razem z rodzicami mogły ozdobić w gwiazdki, serduszka i wiele innych słodkich dekoracji. Na zajęciach otwartych dzieci razem z rodzicami zrobili masę solną w różnych kolorach. Masa solna przy pomocy wyobraźni dzieci i odrobiny pomocy rodziców stałą się pięknymi kolorowymi aniołkami. Dzięki współpracy z Panem Danielem(-montażysta filmowy z zamiłowania) , powstał film „Życzenia dla Babci i Dziadka” , w którym to nasze dzieci składały najserdeczniejsze życzenia dla najbliższych .  W ramach obchodów 100lecia Niepodległości i przy współpracy z rodzicami z naszej grupy powstały dwa kolaże z zdjęciami, które przedstawiały dzieciństwo, wiek dojrzewania dziadków na przestrzeni lat. W dniu uroczystości Dziadków dzieci wystąpiły w Jasełkach, dziewczynki pięknie zaśpiewały kolędy, chłopcy odegrali powierzone im role pastuszków oraz króli. Podsumowaniem uroczystości było rozdanie prezentów dla najbliższych oraz obejrzenie filmu z życzeniami dla dziadków. Pięknie dziękujemy za tak aktywną współpracę wszystkim rodzicom, a w szczególności  Panu Danielowi za montaż naszego filmu oraz Panu Markowi za pyszne zajęcia dla dzieci. Dziękujemy, że byliście z nami w  tym szczególnym dniu i jeszcze raz życzmy wszystkim babciom i dziadkom wszystkiego najlepszego!!!

Bohater tygodnia w grupie Nieśmiałków- Pola

W pierwszym tygodniu Nowego Roku w naszej grupie bohaterem tygodnia i prawą ręką została nasza koleżanka Pola. Pod koniec tygodnia Pola ze swoimi rodzicami przedstawili wspaniałą prezentacje multimedialną, która opowiadała o dzieciństwie i zainteresowaniach naszej bohaterki. Dzieci mogły zobaczyć nawet film i zdjęcia jeszcze z czasów kiedy Pola była w brzuchu swojej mamy. Grupa Nieśmiałków dowiedziała się, że ich koleżanka lubi aktywnie spędzać czas z rodzicami jak również lubi śpiewać, sprzątać i gotować. Na koniec spotkania została odczytana ulubiona bajka Poli , czyli „Czekoladowa księżniczka”, którą rodzice naszej bohaterki tygodnia przeczytali z podziałem na role. Dzieci były bardzo zainteresowane prezentacją i bajką przygotowanymi przez rodziców Poli. Dziękujemy rodzicom naszej Poli za super przygotowanie i zapraszamy na czytanie bajek w wolnym czasie.

 

Świąteczna atmosfera w grupie Nieśmiałków- Fabryka Świętego Mikołaja

Dzieci z grupy Nieśmiałków przed świętami zamieniły sale przedszkolną w „Fabrykę dekoracji choinkowych Świętego Mikołaja”. Przedszkolaki były twórczymi elfami, które wyczarowały papierowe cudeńka na choinkę. Oczywiście nie zabrakło akcentu patriotycznego czyli łańcucha w barwach naszej flagi. Wszystkie elfy wiedzą już jak zrobić „pawie oczko”, łańcuch, czy choineczkę z papilotek. Dzieciaki świetnie się bawiły, a ich wyobraźnia przekroczyła wszelkie oczekiwania. Dzięki kreatywnym zabawom dzieci budują własną osobowość oraz otwierają się na świat wyobraźni. Elfy Nieśmiałki na szczęście zdążyły z produkcją dekoracji na święta i naszą choinkę pięknie przystroiły.

Przedszkolne Jasełka

Pokój na ziemi ludziom,

A w niebie cisza gwiazd,

Grają anieli, świat się chlebem dzieli.

Świat ma dziś świąteczny blask…

Pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

W tym roku przedszkolne Jasełka wystawiła grupa Nieśmiałków. Dzieci pięknie zaśpiewały kolędy i wcieliły się w świętą rodzinę. Pani Dyrektor razem z panią Adą wręczyły nagrody dzieciom, które wzięły udział w  konkursie plastyczny „Patriotyczna ozdoba świąteczna”. Z okazji zbliżających się świąt pani Dyrektor złożyła wszystkim pracownikom i dzieciom serdeczne życzenia.
 

Zabawa „Andrzejkowa” u Nieśmiałków

Było lanie wosku przez klucz, tańce z rodzicami oraz kręcenie butelką. Wszystko po to aby poznać swoją przyszłość! Podczas imprezy towarzyszyła Nam miła atmosfera 😉

Mikołaj w grupie Nieśmiałków

6 Grudnia Święty Mikołaj odwiedził grupę Nieśmiałków. Długo oczekiwany gość wywołał duży uśmiech na twarzach dzieci ! Dzieci zaśpiewały piosenki, powiedziały wierszyk i dostały prezenty. Każdy z przedszkolaków mógł zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem. Na zakończenie dzieci oglądały otrzymane prezenty i wesoło się bawiły przy piosenkach o Mikołaju.