Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘4-NIEŚMIAŁKI – grupa 5latki’ Category

Wycieczka do Straży Pożarnej Grupa Nieśmiałków

Grupa Nieśmiałków odwiedziła ostatnio Straż Pożarną w Kołobrzegu. Dzieciaki świetnie się bawiły podczas zajęć z panami strażakami, uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w specjalnie przystosowanej sali edukacyjnej. Nieśmiałki wcieliły się w rolę strażaków i przymierzały stroje, oglądały wozy naszych dzielnych strażaków. Dzieci były zadowolone i uśmiechnięte. Dzięki takim przedsięwzięciom, czyli współpracy ze Strażą Pożarną w Kołobrzegu realizujemy w naszym przedszkolu program profilaktyczny , który jest skierowany na bezpieczeństwo dzieci oraz na zasady zachowania się podczas sytuacji zagrażających życiu.
Dziękujemy za świetną wycieczkę oraz zajęcia praktyczne

„Złotka” – Grupa Nieśmiałki najlepszą drużyną piłkarską w mieście

W dniu 14.06.2018r. dzieci z grupy „Niesmiałki” wzięły udział w V Turnieju Piłki Nożnej Przedszkolaków zorganizowanym przez Przedszkole miejskie Nr 7. Nasza drużyna w osobach: zawodnicy: Kapitan –Bartek, Michał, Marcin, Miłosz, Dominik, Dawid- bramakarz, Rezerwowi: Igor, Natalia, Maja.S, Faustyna, rozegrała dwa mecze z drużynami z innych przedszkoli, co jednocześnie stało się awansem do turnieju finałowego. W pierwszym dniu udało nam się strzelić 8 bramek łącznie, a drugiego dnia przy bardzo zaciętej walce najlepszych zwyciężyliśmy jedną bramką strzeloną przez kapitana drużyny Bartka. Pozostałe bramki strzelili: Michał, Marcin i Bartek Nasze Nieśmiałki grały w tych dniach jak natchnione.
Na szczególne podziękowania zasługują oczywiście zawodnicy rezerwowi, oraz reszta naszej grupy za cudowny do zdarcia gardeł doping, oraz pan Piotr tato Dawida za twarde męskie wsparcie dla drużyny.
Na zakończeniu turnieju „Nasze złotka” otrzymały pamiątkowe złote medale i oczywiście puchar zwycięzcy. Turniej dostarczył szczególnie paniom jak i przedszkolakom wielu wrażeń i przeżyć, pozwolił aktywnie spędzić kilka godzin, zintegrować się z dziećmi z innych przedszkoli oraz zachęcić do gry w piłkę wielu miłośników tego sportu.
W nagrodę za wspaniałą grę fair play panie nagrodziły cała grupę zaproszeniem do kawiarni na smaczne lody.
Zapraszamy do galerii:

LODY DLA OCHŁODY U NIESMIAŁKÓW!

 Nie ma chyba wśród dzieci osoby, która nie lubi lodów… Zwłaszcza jeśli są tak pyszne, a pogoda dopisuje.

 Nieśmiałki  04.06 1018 roku w ramach Dnia Dziecka poszły ze swoimi paniami na lody. Tym razem to nie panie zamawiały lody dla dzieci,  ale nasze Nieśmiałki dokonywały wyboru  i  zakupu loda dla siebie  osobiście płacąc 🙂
 Zapraszamy do galerii!

Bohater tygodnia Michał w grupie Nieśmiałków

Kolejny tydzień minął i przyszedł czas na ostatnią już archiwalną prezentację z życia naszego bohatera- Michała.
Mama Michała opowiedziała nam o małym Michałku, który od swoich pierwszych dni chętnie i szczerze się uśmiechał zdobywając tym samym mnóstwo znajomych.
Michał już od najmłodszych lat uwielbia podróże, te małe i duże. Nasz kolega podróżuje niemało, zdobywając w ten sposób coraz nowe doświadczenia i wiadomości na temat odwiedzanych miast miejsc i państw. Jest również wielkim fanem piłki nożnej i razem z tatą, który gra w lidze zakładowej kibicuje różnym drużynom piłkarskim, choć znowu najbardziej „Naszym”.
Michał bardzo chętnie jeździ samochodem, pływa statkiem, lata samolotem jako pasażer, ale również próbuje kierować pod czujnym okiem rodzica.
Michał uwielbia aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu ze swoimi przyjaciółmi, oraz chętnie pomaga mamie w różnych czynnościach w domu.
Nasz kolega przyniósł swoją ulubioną książeczkę „Franklin gra w piłkę nożną”, którą mamusia Michała- pani Paulina przeczytała naszym Nieśmiałkom.
Tą prezentacja zakończyliśmy nasz udział w Ogólnopolskim Projekcie
Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym rodzicom za mile spędzony czas i poświęcone nam popołudnia.

Nieśmiałki na wycieczce z okazji Dnia Dziecka

Chociaż Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca, grupa Nieśmiałków 28 maja 2018r. wybrała się na wycieczkę do miejscowości Żelimucha właśnie z okazji Dnia Dziecka.

„Zielona farma” tak nazywa się gospodarstwo, które dzieci miały przyjemność poznać bliżej.  Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od przywitania się z przesympatycznymi gospodarzami farmy. Po farmie oprowadzali nas Pan Krzysztof i Pani Marzena. Na początku wybraliśmy się na spacer z Panem Krzysztofem. Podczas spaceru poznaliśmy zwierzęta żyjące na farmie- oglądaliśmy, zwierzęta oraz słuchaliśmy ciekawostek na temat charakterystyki ich funkcjonowania. Następnie wybraliśmy się z Panią Marzeną do ogrodu, gdzie posłuchaliśmy ciekawostek na temat roślin uprawianych na farmie; dotykaliśmy, wąchaliśmy roślinki, a także każdy Nieśmiałek miał możliwość zasadzenia w doniczce kwiatka lub ziół. Obejrzeliśmy maszyny rolnicze, które służą do uprawy pól. Największą atrakcją dla nas był niezapomniany przejazd konną. W wolnym czasie bawiliśmy się na placu zabaw oraz skakaliśmy na trampolinie. Na zakończenie pobytu zjedliśmy przepyszną kiełbaskę z ogniska.

To był wspaniały wyjazd, który dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń oraz poszerzył naszą wiedzę przyrodniczą! Na pewno odwiedzimy jeszcze Zieloną Farmę!

Nieśmiałki w Straży Pożarnej

9 maja 2018r., dzieci z grupy Nieśmiałków wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, aby poznać tajniki pracy strażaków.
W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko samochodowych.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Następnie dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w czasie pożaru. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112 .
Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie.
Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji.
Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie wykonaną laurkę i dyplom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.
Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba.
Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Bohater tygodnia Bartek w grupie Nieśmiałków

Bartek- bohaterem tygodnia u Nieśmiałków
Kolejny tydzień minął i przyszedł czas na archiwalną prezentację z życia naszego nowego bohatera- Bartka.
Mama Bartka- pani Beatka opowiedziała nam o tym jak to było z malutkim Bartkiem, który urodził się troszeczkę wcześniej niż powinien. Bartosz już od najmłodszych lat był wielkim fanem piłki nożnej i razem z całą rodziną kibicował różnym drużynom piłkarskim, choć najbardziej „Naszym”.
Marzył jako maleńki chłopiec o tym by zostać gdy tylko dorośnie: strażakiem, kierowcą rajdowym, pilotem, kucharzem, Spider-menem, by w końcu uznać , że tak naprawdę uwielbia piłkę i chyba zostanie piłkarzem kadry narodowej.
Bartosz bardzo chętnie pomaga mamusi w różnych czynnościach w kuchni , opiekuje się swoim pieskiem, z którym wychodzi na spacery, ale przede wszystkim pasjonuje się piłką nożną. Nasz kolega jest członkiem Kotwicy Kołobrzeg , w której realizuje swoje pasje i robi to z dużymi sukcesami, bowiem zdobył już tytuł najlepszego strzelca ARKONIA CUP-2017 w Szczecinie, oraz liczne dyplomy i wyróżnienia razem ze swoja drużyną.
Na koniec prezentacji pani Beata rozdała dzieciom własnoręcznie przygotowane wakacyjne krzyżówki oraz przeczytała ulubiona bajkę Bartka: „Franklin idzie do szkoły” jakże adekwatną do sytuacji wszystkich naszych sześciolatków. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku dla naszych Nieśmiałków i losowania kolejnego już ostatniego bohatera w naszej grupie- Michała.
Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i poświęcone nam popołudnie.

Bohater tygodnia Kaja K. w grupie Nieśmiałków

Prezentacja bohatera tygodnia zaczęła się inaczej niż zwykle, ale jakże interesująco, ponieważ mamusia Kai przygotowała dla dzieci niespodziankę i opowiedziała o swojej pracy, a jest farmaceutką.
Pani Urszula przyniosła ze sobą książkę-encyklopedię farmaceuty jeden tom z dziewięciu jakimi posługuje się pracownik apteki. Pokazała dzieciom w jaki sposób przygotowuje się leki na zamówienie, jak się je rozdrabnia, waży i pakuje, tak aby każda porcja leku była odpowiednia. Następnie dzieci obejrzały archiwalne zdjęcia naszej Kajeczki i jej rodzinki.
Rodzice Kai- pan Arek i pani Urszula nakręcili ciekawy teledysk z ich życia, wycieczek ciekawych momentów .
Kaja najbardziej lubi spędzać wolny czas nad jeziorem Pile, gdzie nauczyła się świetnie pływać i skakać do wody w miłym towarzystwie swoich przyjaciół i rodzinki.
Nasza bohaterka uwielbia pływać ze swoim dziadkiem łodzią, chętnie pomaga mamusi w pracach gospodarczych w domu i kuchni . Chętnie bawi się z kolegami i koleżankami z naszej grupy, którzy ja chętnie odwiedzają oraz zapraszają do swoich domów.
Zwieńczeniem tego wspaniałego popołudnia był oczywiście słodki poczęstunek- babeczki przygotowany wspólnie przez mamę i córkę dla naszych Nieśmiałków.
Serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie i mile spędzony z nami czas. Kolejnym bohaterem w naszej grupie będzie Bartek.