Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘4-NIEŚMIAŁKI – grupa 5latki’ Category

Kolejne  zajęcia u Nieśmiałków  z zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wycieczek, spacerów i wyjazdów.

Wypoczynek – wypoczynkiem ale bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego tez w dalszym ciągu uczymy  nasze dzieci  i utrwalamy  w formie  zabawy  zasady bezpieczeństwa latem.

Włączyliśmy się do Ogólnopolskiej Kampanii miesięcznika Bliżej przedszkola  nt. ”Bezpieczne wakacje” , celem dostarczenia i utrwalenia u naszych  podopiecznych wystarczającej wiedzy dotyczącej ich  wypoczynku latem, by bezpiecznie wróciły  do naszego przedszkola we wrześniu.

  Zajęcia przebiegały bardzo dynamicznie zahaczając o najważniejsze wątki bezpiecznego wypoczynku.

Nieśmiałki  „podróżowały ” różnymi środkami transportu: samolot, samochód, pociąg,  auto, w różne strony kraju i świata przy dźwiękach muzyki i różnych odgłosach, które musiały odgadnąć.

 Dzieci  wysłuchały wiersza o odpowiednim zachowaniu się w różnych miejscach letniego  wypoczynku, układały napis BEZPIECZNE WAKACJE  i dopasowywały  kod  oraz przyporządkowywały    przedmioty służące  zachowaniu bezpieczeństwa do danego miejsca ukazanego na fotografii.

Podsumowaniem zajęć był quiz w którym  dzieci miały  możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy, za który  otrzymały  emblematy  bezpiecznego przedszkolaka na znak , że potrafią zadbać o siebie podczas tegorocznych  wakacji.

Niesmiałki na zajęciach praktycznych z ratownikami WOPR

23 maja nasza grupa brała udział w zajęciach  edukacyjnych na plaży nt.  „Bezpieczne wakacje z  ratownikami WOPR”.

Pani Kasia- Ratownik omawiała podstawowe metody udzielania oraz wzywania pomocy, zademonstrowała podstawowy sprzęt ratowniczy, wskazała niebezpieczeństwa czyhające na dzieci.

Przypomniała również numery, pod które należy dzwonić w razie jakichkolwiek sytuacji niebezpiecznych. Uświadamiała, że każda udana zabawa musi odbywać się w warunkach zapewniających bezpieczeństwo wszystkim osobom, biorącym w niej udział. Przebywając nad zbiornikami wodnymi, placach zabaw czy idąc do przedszkola należy zachować szczególną ostrożność. Na zakończenie zajęć każde z dzieci otrzymało opaskę identyfikacyjna w razie zagubienia się na plaży lub w mieście.

Akcja miała na celu:

  •     1.Kształtowanie bezpiecznych zachowań u dzieci,
  •     2.Przybliżenie dzieciom wiedzy o występujących zagrożeniach i sposobach ich unikania, 
  •     3.Wskazanie codziennych niebezpieczeństw,
  •     4.Ograniczenie ilości niebezpiecznych zdarzeń z udziałem dzieci, 
  •     5.Poznanie numerów kontaktowych (Policji, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej),
  •     6.Wskazanie alternatywnego, aktywnego sposobu na spędzenie wolnego czasu, 
  •     7.Wzbudzanie zaufania do policjanta, strażaka, lekarza, ratownika jako osób mogących udzielić pomocy w sytuacjach trudnych,
  •     8.Stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec osób nieznajomych.

 

Wesołki i Nieśmiałki żegnają starszaki.

 

Do widzenia chłopcy,
dziewczynki żegnajcie,
o naszym przedszkolu
nie zapominajcie.
A gdy minie roczek,
na miłej zabawie,
spotkamy się znowu,
tam w szkolnej ławie. 
Bo i my za roczek
do szkoły pójdziemy,
tylko w tym przedszkolu
trochę podrośniemy.
Do widzenia wam starszacy 
Bądźcie w szkole grzeczni, mili 
I pamiętajcie abyście wstydu nam nie zrobili 
Niech wam w szkole jak w przedszkolu 
Słodko płyną chwile 
Bo już za rok gdy my podrośniemy 
Za wami do szkoły pobiegniemy

Przedstawienie ekologiczne „Szukając Zielonej Planety”.

W dniu  13 czerwca 2017 r. Nieśmiałki wybrały sie na przedstawienie ekologiczne „Szukając Zielonej Planety”. Spektakl zorganizowany w ramach Kampanii edukacyjno-informacyjnej Zielony Kołobrzeg miał formę wesołej, wspólnej zabawy z dziecięcą publicznością. Choć pogoda nie  rozpieszczała nas to i tak nie mogliśmy nie skorzystać z takiej okazji gdzie czekały na nas  konkursy, piosenki, barwne kostiumy oraz… oczywiście, mnóstwo śmiechu.

Dzieci poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą zasad segregacji odpadów i konieczności właściwego gospodarowania odpadami. Poznały również przyczyny powstawania niskiej emisji (np. spalanie śmieci w piecach), jej wpływu na środowisko i ludzi oraz sposobów jej ograniczenia. Aktorzy poprzez zabawę przestrzegali przed wykorzystywaniem niebezpiecznych dla środowiska substancji i materiałów (np. azbestu), a także przypominali jak ważne dla przyszłości jest dbanie o środowisko naturalne. Zabrali dzieci w podróż do przyszłości, gdzie na pokładzie statku kosmicznego poznali bohaterów: dwójkę robotów i małą dżdżownicę Dżanet. Dla uczestników zabawy przygotowano także słodki poczęstunek i drobne upominki. Dziękujemy Pani Edytce za zaproszenie.

Dzień Mamy i Taty u Nieśmiałków.

 Dnia 26 maja w naszej grupie  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy    i Taty.                          

Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości  z dużym wyprzedzeniem    i  zaangażowaniem, by później w pięknych strojach zaprezentować się swoim najbliższym  w  inscenizacji pt. „Grymaśna stokrotka”.Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Dzieciaki  wypadły wspaniale swoimi występami wywołując aplauz wszystkich zebranych. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca a słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców  zapieczętował  tylko ten miły  i jakże uroczysty dzień .

„Europejski tydzień sportu” u Nieśmiałków

W maju obchodzony jest „Europejski tydzień sportu dla wszystkich”. Celem takich działań   jest miedzy innymi promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu.
            Przedszkole nr 2  już po raz kolejny w dniach: 26 maja do 1 czerwca  włączyło się do tej akcji organizując naszym podopiecznym  aktywność ruchową w różnoraki sposób. Dzięki takim   działaniom  zachęcamy zarówno dzieci jak i ich rodziców do jak najaktywniejszego spędzania wspólnego czasu.
Nasze działania rozpoczęliśmy w piątek od zabawy- „Tor przeszkód”, podczas której dzieci pokonywały różnorodne ćwiczenia ruchowe z elementami rywalizacji. Wszystko to odbywało się  na świeżym powietrzu w paku nadmorskim.
W sobotę  dzieci wraz z rodzicami brały udział w „morskim”  przemarszu z okazji Dni Kołobrzegu.

            W poniedziałek pogoda niestety nas nie rozpieszczała i zamiast wielu zabaw na plaży piłkami, przeprowadziliśmy króciutką zabawę „Podaj i rzuć”. Później  poszliśmy bawić się w dalszym ciągu piłkami,  w parku nadmorskim, w którym w zależności od upodobań  dziecka można było wybrać sobie swój sposób aktywności ruchowej.  Chłopcy  rozegrali mini mecz piłki nożnej.

W następnym dniu odbyły się zabawy sportowe na ścieżce rowerowej  z wykorzystaniem pojazdów: rowery, hulajnogi.  Każde z dzieci chwaliło się umiejętnością jazdy na rowerze lub hulajnodze nie zapominając jednocześnie o zachowaniu zasad  bezpiecznej jazdy w   kasku.

Również Dzień dziecka obchodzony był na sportowo. Dzieci  uczestniczyły  w wycieczce do  Parku Dinozaurów we Wrzosowie, gdzie aktywnie spędzały czas uczestnicząc w różnorodnych zabawach ruchowych na świeżym powietrzu :zwiedzanie mini zoo, podziwianie dinozaurów, chodzenie po  parku linowym, zabawy na „dmuchańcach”, trampolinach,  zabawy na placu zabaw, czy w piaskownicy.

Dzieci przez kilka dni poznały różne formy aktywności ruchowej, mamy nadzieję, że swoimi działaniami zachęciłyśmy dzieci jak i rodziców do podejmowania jak najczęściej aktywności ruchowej.

Grupa Nieśmiałków z wizytą w Ratuszu na zajęciach ekologicznych.

W środę nasze dzieciaczki dzięki zaproszeniu Pani Edytki- mamy Natalii uczestniczyły w zabawie przyrodniczo-ekologicznej nt.” Wiedza kołem się toczy” na terenie Wydziału Komunalnego w Urzędzie Miejskim.

Zabawa polegała na kręceniu kołem, na którym znajdowały się zadania z szeroko pojętej wiedzy przyrodniczo-ekologiczno-miejskiej i odgadywaniu pytań ponumerowanych od 1 do 50.

 Każde dziecko kręcąc kołem wybierało odpowiedni numer zadania z danej kategorii  i  odpowiadało na ukryte pod tym numerem pytanie.

 Pytania nie należały do najłatwiejszych, ale jak to pracownicy Wydziału Komunalnego stwierdzili dla naszych Nieśmiałków były „łatwizną” .

Za udział w zabawie i prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymały Torby – słoniki , słodkie małe co nieco i temperówki w kształcie pojemników do śmieci.

Zabawa była świetnym sprawdzianem wiedzy naszych podopiecznych i bardzo ciekawąformą lekcji przyrodniczo-krajobrazowo-ekologicznej.

Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie dla nas tak ciekawego spotkania i przepięknych upominków dla całej grupy.

Nieśmiałki na zajęciach czytelniczych w Bibliotece Dziecięcej.

Dnia 31.05 nasza grupa wyruszyła na wycieczkę do Biblioteki Dziecięcej znajdującej się w  ulicy Brzozowej.  W Bibliotece prowadzone są zajęcia, które kształtują umiejętności prawidłowego korzystania ze zbiorów bibliotecznych przez dzieci i młodzież, oraz  poszerzają wiedzę ogólną .  Zajęcia te miały postać  lekcji bibliotecznej, oraz zabawy plastycznej  na której to nasi wychowankowie wysłuchali  „Bajki o flądrze”,  a następnie narysowali rybkę wg własnego pomysłu. Dzieci miały tez okazję pooglądać różnorodne, bardzo interesujące  pozycje książkowe znajdujące się  w tutejszej  bibliotece. Wizyta była miłą lekcją zachęcająca dzieci do wypożyczania  książek, które wspólnie z rodzicami  i rodzeństwem warto czytać każdego dnia.