Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘4-NIEŚMIAŁKI – grupa 5latki’ Category

Bohater tygodnia w grupie Nieśmiałków- Pola

W pierwszym tygodniu Nowego Roku w naszej grupie bohaterem tygodnia i prawą ręką została nasza koleżanka Pola. Pod koniec tygodnia Pola ze swoimi rodzicami przedstawili wspaniałą prezentacje multimedialną, która opowiadała o dzieciństwie i zainteresowaniach naszej bohaterki. Dzieci mogły zobaczyć nawet film i zdjęcia jeszcze z czasów kiedy Pola była w brzuchu swojej mamy. Grupa Nieśmiałków dowiedziała się, że ich koleżanka lubi aktywnie spędzać czas z rodzicami jak również lubi śpiewać, sprzątać i gotować. Na koniec spotkania została odczytana ulubiona bajka Poli , czyli „Czekoladowa księżniczka”, którą rodzice naszej bohaterki tygodnia przeczytali z podziałem na role. Dzieci były bardzo zainteresowane prezentacją i bajką przygotowanymi przez rodziców Poli. Dziękujemy rodzicom naszej Poli za super przygotowanie i zapraszamy na czytanie bajek w wolnym czasie.

 

Świąteczna atmosfera w grupie Nieśmiałków- Fabryka Świętego Mikołaja

Dzieci z grupy Nieśmiałków przed świętami zamieniły sale przedszkolną w „Fabrykę dekoracji choinkowych Świętego Mikołaja”. Przedszkolaki były twórczymi elfami, które wyczarowały papierowe cudeńka na choinkę. Oczywiście nie zabrakło akcentu patriotycznego czyli łańcucha w barwach naszej flagi. Wszystkie elfy wiedzą już jak zrobić „pawie oczko”, łańcuch, czy choineczkę z papilotek. Dzieciaki świetnie się bawiły, a ich wyobraźnia przekroczyła wszelkie oczekiwania. Dzięki kreatywnym zabawom dzieci budują własną osobowość oraz otwierają się na świat wyobraźni. Elfy Nieśmiałki na szczęście zdążyły z produkcją dekoracji na święta i naszą choinkę pięknie przystroiły.

Przedszkolne Jasełka

Pokój na ziemi ludziom,

A w niebie cisza gwiazd,

Grają anieli, świat się chlebem dzieli.

Świat ma dziś świąteczny blask…

Pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

W tym roku przedszkolne Jasełka wystawiła grupa Nieśmiałków. Dzieci pięknie zaśpiewały kolędy i wcieliły się w świętą rodzinę. Pani Dyrektor razem z panią Adą wręczyły nagrody dzieciom, które wzięły udział w  konkursie plastyczny „Patriotyczna ozdoba świąteczna”. Z okazji zbliżających się świąt pani Dyrektor złożyła wszystkim pracownikom i dzieciom serdeczne życzenia.
 

Zabawa „Andrzejkowa” u Nieśmiałków

Było lanie wosku przez klucz, tańce z rodzicami oraz kręcenie butelką. Wszystko po to aby poznać swoją przyszłość! Podczas imprezy towarzyszyła Nam miła atmosfera 😉

Mikołaj w grupie Nieśmiałków

6 Grudnia Święty Mikołaj odwiedził grupę Nieśmiałków. Długo oczekiwany gość wywołał duży uśmiech na twarzach dzieci ! Dzieci zaśpiewały piosenki, powiedziały wierszyk i dostały prezenty. Każdy z przedszkolaków mógł zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem. Na zakończenie dzieci oglądały otrzymane prezenty i wesoło się bawiły przy piosenkach o Mikołaju.

Nieśmiałki ucza się o Polsce

Grupa Nieśmiałków poprzez różnego typu zadania na temat naszego kraju świetnie się bawiła i uczyła. Dzieci wyklejały, wydzierały, a także kolorowały jak również układały wyrazy, puzzle związane z symbolami Polski. Dzięki takim zadaniom dzieci utrwaliły wiedzę na temat naszego kraju.

Matematka wg E. Gruszczyk-Kolczynskiej u Nieśmiałków

Matematka wg E. Gruszczyk-Kolczynskiej u Nieśmiałków. Praca w zespolach. 
Dzieci spisały się rewelacyjnie 🙂

Spotkanie z Panem Pszczelarzem na Dzień Misia

Wesołki i Nieśmiałki w ramach Dnia Misia, w poniedziałek uczestniczyły w spotkaniu z Panem Pszczelarzem. Nasz gość opowiadał o pszczółkach i ich pracy. Dzieci mogły zobaczyć w jaki sposób powstaje pyszny i zdrowy miodek oraz gdzie mieszkają pszczółki. Pan Pszczelarz poczęstował nas pyłkiem pszczelim, który mimo swojej kwaskowatości dzieciom bardzo smakował. Nieśmiałki i Wesołki na koniec spotkania z naszym gościem zostały poczęstowane pysznym miodkiem. W imieniu dzieci i nauczycieli dziękujemy Panu Pszczelarzowi za bardzo interesujące zajęcia.