Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘4-NIEŚMIAŁKI – grupa 5latki’ Category

Zajęcia otwarte w grupie Nieśmiałków

Na zajęciach otwartych w grupie Nieśmiałków rodzice razem z dziećmi zrobili lampiony dyniowe. Rodzice dzielnie radzili sobie z ostrymi nożami w wycinaniu dyń, a dzieci wyciągały miąższ z pestkami. Lampiony dyniowe były wspólną zabawą dla rodziców i dzieci ,a wyszły przepięknie upiorne. Dziękujemy za aktywne uczestniczenie w naszych zajęciach Wszystkich zapraszamy na następne zajęcia listopadowe „Wieczór wróżb”

Dzień Chleba w grupie Nieśmiałków

W ostatni wtorek w całym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chleba. Grupa Nieśmiałków wcieliła się na jeden dzień w zawód piekarza. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzą składniki, z których powstaje chleb. Każdy Nieśmiałek samodzielnie zrobił swój mini chlebek, który po upieczeniu zabrał do domu. Dzięki praktycznym zajęciom dydaktycznym dzieci samodzielnie dochodzą do wiedzy, którą później wykorzystują w swoich działaniach, a przy tym uczą się zdrową odżywiać.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE NIEŚMIAŁKÓW

To był nasz dzień! W Dniu Przedszkolaka, który przypada 20 września, czas spędzaliśmy głównie na zabawie i przyjemnościach. Uczyliśmy się mało, za to większość czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu, ciesząc się ostatnimi słonecznymi i ciepłymi chwilami. Wybawiliśmy się na dużym placu zabaw oraz na plaży. Było także słodkie co nieco w postaci przepysznych cukierków. Takie dni wspomina się długo z przyjemnością.

 

Wycieczka do Straży Pożarnej Grupa Nieśmiałków

Grupa Nieśmiałków odwiedziła ostatnio Straż Pożarną w Kołobrzegu. Dzieciaki świetnie się bawiły podczas zajęć z panami strażakami, uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w specjalnie przystosowanej sali edukacyjnej. Nieśmiałki wcieliły się w rolę strażaków i przymierzały stroje, oglądały wozy naszych dzielnych strażaków. Dzieci były zadowolone i uśmiechnięte. Dzięki takim przedsięwzięciom, czyli współpracy ze Strażą Pożarną w Kołobrzegu realizujemy w naszym przedszkolu program profilaktyczny , który jest skierowany na bezpieczeństwo dzieci oraz na zasady zachowania się podczas sytuacji zagrażających życiu.
Dziękujemy za świetną wycieczkę oraz zajęcia praktyczne

„Złotka” – Grupa Nieśmiałki najlepszą drużyną piłkarską w mieście

W dniu 14.06.2018r. dzieci z grupy „Niesmiałki” wzięły udział w V Turnieju Piłki Nożnej Przedszkolaków zorganizowanym przez Przedszkole miejskie Nr 7. Nasza drużyna w osobach: zawodnicy: Kapitan –Bartek, Michał, Marcin, Miłosz, Dominik, Dawid- bramakarz, Rezerwowi: Igor, Natalia, Maja.S, Faustyna, rozegrała dwa mecze z drużynami z innych przedszkoli, co jednocześnie stało się awansem do turnieju finałowego. W pierwszym dniu udało nam się strzelić 8 bramek łącznie, a drugiego dnia przy bardzo zaciętej walce najlepszych zwyciężyliśmy jedną bramką strzeloną przez kapitana drużyny Bartka. Pozostałe bramki strzelili: Michał, Marcin i Bartek Nasze Nieśmiałki grały w tych dniach jak natchnione.
Na szczególne podziękowania zasługują oczywiście zawodnicy rezerwowi, oraz reszta naszej grupy za cudowny do zdarcia gardeł doping, oraz pan Piotr tato Dawida za twarde męskie wsparcie dla drużyny.
Na zakończeniu turnieju „Nasze złotka” otrzymały pamiątkowe złote medale i oczywiście puchar zwycięzcy. Turniej dostarczył szczególnie paniom jak i przedszkolakom wielu wrażeń i przeżyć, pozwolił aktywnie spędzić kilka godzin, zintegrować się z dziećmi z innych przedszkoli oraz zachęcić do gry w piłkę wielu miłośników tego sportu.
W nagrodę za wspaniałą grę fair play panie nagrodziły cała grupę zaproszeniem do kawiarni na smaczne lody.
Zapraszamy do galerii:

LODY DLA OCHŁODY U NIESMIAŁKÓW!

 Nie ma chyba wśród dzieci osoby, która nie lubi lodów… Zwłaszcza jeśli są tak pyszne, a pogoda dopisuje.

 Nieśmiałki  04.06 1018 roku w ramach Dnia Dziecka poszły ze swoimi paniami na lody. Tym razem to nie panie zamawiały lody dla dzieci,  ale nasze Nieśmiałki dokonywały wyboru  i  zakupu loda dla siebie  osobiście płacąc 🙂
 Zapraszamy do galerii!

Bohater tygodnia Michał w grupie Nieśmiałków

Kolejny tydzień minął i przyszedł czas na ostatnią już archiwalną prezentację z życia naszego bohatera- Michała.
Mama Michała opowiedziała nam o małym Michałku, który od swoich pierwszych dni chętnie i szczerze się uśmiechał zdobywając tym samym mnóstwo znajomych.
Michał już od najmłodszych lat uwielbia podróże, te małe i duże. Nasz kolega podróżuje niemało, zdobywając w ten sposób coraz nowe doświadczenia i wiadomości na temat odwiedzanych miast miejsc i państw. Jest również wielkim fanem piłki nożnej i razem z tatą, który gra w lidze zakładowej kibicuje różnym drużynom piłkarskim, choć znowu najbardziej „Naszym”.
Michał bardzo chętnie jeździ samochodem, pływa statkiem, lata samolotem jako pasażer, ale również próbuje kierować pod czujnym okiem rodzica.
Michał uwielbia aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu ze swoimi przyjaciółmi, oraz chętnie pomaga mamie w różnych czynnościach w domu.
Nasz kolega przyniósł swoją ulubioną książeczkę „Franklin gra w piłkę nożną”, którą mamusia Michała- pani Paulina przeczytała naszym Nieśmiałkom.
Tą prezentacja zakończyliśmy nasz udział w Ogólnopolskim Projekcie
Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym rodzicom za mile spędzony czas i poświęcone nam popołudnia.

Nieśmiałki na wycieczce z okazji Dnia Dziecka

Chociaż Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca, grupa Nieśmiałków 28 maja 2018r. wybrała się na wycieczkę do miejscowości Żelimucha właśnie z okazji Dnia Dziecka.

„Zielona farma” tak nazywa się gospodarstwo, które dzieci miały przyjemność poznać bliżej.  Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od przywitania się z przesympatycznymi gospodarzami farmy. Po farmie oprowadzali nas Pan Krzysztof i Pani Marzena. Na początku wybraliśmy się na spacer z Panem Krzysztofem. Podczas spaceru poznaliśmy zwierzęta żyjące na farmie- oglądaliśmy, zwierzęta oraz słuchaliśmy ciekawostek na temat charakterystyki ich funkcjonowania. Następnie wybraliśmy się z Panią Marzeną do ogrodu, gdzie posłuchaliśmy ciekawostek na temat roślin uprawianych na farmie; dotykaliśmy, wąchaliśmy roślinki, a także każdy Nieśmiałek miał możliwość zasadzenia w doniczce kwiatka lub ziół. Obejrzeliśmy maszyny rolnicze, które służą do uprawy pól. Największą atrakcją dla nas był niezapomniany przejazd konną. W wolnym czasie bawiliśmy się na placu zabaw oraz skakaliśmy na trampolinie. Na zakończenie pobytu zjedliśmy przepyszną kiełbaskę z ogniska.

To był wspaniały wyjazd, który dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń oraz poszerzył naszą wiedzę przyrodniczą! Na pewno odwiedzimy jeszcze Zieloną Farmę!