Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘1-ŚPIOSZKI – grupa 3-4latki’ Category

Zabawy kreatywne u Śpiochów

W przedświąteczny czwartek gościliśmy w naszej grupie dwie przesympatyczne dziewczynki Oliwię i Gabrysię, które przyjechały do Polski na Wielkanoc z dalekiej Norwegii. Te energiczne i pomysłowe młode osoby pokazały nam jak w prosty sposób wyczarować masę plastyczną zwaną popularnie „glutem”. Ugniataliśmy ją, cieliśmy nożykami, odbijaliśmy wzory różnymi przedmiotami, mieszaliśmy masę z kolorowym piaskiem i brokatem – bawiliśmy się wspaniale. Największą atrakcją było tworzenie balonów z masy. Gabrysi i Oliwii dziękujemy za wspaniałą zabawę. Osobne podziękowania kierujemy pod adresem pani Gabrysi, mamy Wiktorii, która zainicjowała to spotkanie.

Wesołego Alleluja w grupie Spiochów

Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja! Święta Wielkiej Nocy to najważniejsze ze wszystkich świąt. I chociaż jako 3 latki jeszcze nie uświadamiamy sobie wagi tego niezwykłego wydarzenia to powoli na miarę swoich możliwości poznajemy zwyczaje związane z Wielkanocą. Zachwycają nas kurczaczki, pisanki, palmy, wielkanocne koszyczki. Wielką radością było poszukiwanie wielkanocnego zajączka oraz wspólne przygotowywanie pisanek w gronie swoich najbliższych – mam, tatusiów i babć.

Przyszła do nas wiosna- Śpioszki

21 marca przyszła do nas kalendarzowa wiosna i chodź jeszcze za oknem pogoda nie przypomina tej pory roku, dzieci z grupy Śpioszków witały ją przez cały tydzień podczas różnorodnych zajęć. Przedszkolaki śpiewały wiosenne piosenki, wypowiadały się na temat oznak wiosny, tworzyły wiosenne prace plastyczne, przeliczały kwiatki na łące i uczestniczyły w pochodzie wiosennym.  Najwięcej frajdy było jednak podczas zorganizowanych przez mamy zajęciach sadzenia rzeżuchy w wydmuszkach. Na efekt poczekamy jeszcze kilka dni  ale dzieci stwierdziły z przekonaniem, że wiosna już przybyła. A teraz czekamy z niecierpliwością  na cieplejsze dni wiosenne. Serdeczne podziękowania składamy dla mamy Wiktorii, Jasia oraz Oliwki i zapraszamy wszystkich rodziców do kolejnej współpracy.

 

Kosmiczna przygoda u Śpiochów

W jednym z lutowych tygodni Śpioszki brały udział w wielkiej kosmicznej przygodzie. Nasze zabawy bowiem skupiały się na tym temacie. I choć zakres wiedzy o świecie i wszechświecie był dostosowany do możliwości 3 latka to i tak było interesująco. Oglądaliśmy prezentację multimedialną ” Sen Adasia” oraz film edukacyjny ” Kosmiczna podróż”. Poznaliśmy bajkę o tym jak Mama zreperowała księżyc, „lecieliśmy rakietą ” na obcą planetę i tam tworzyliśmy kosmiczną orkiestrę. Skonstruowaliśmy własne rakiety. A w dzień zakochanych przygotowywaliśmy kosmiczne walentynki dla najbliższych.

Dzień Babci i Dziadka w Maluszkach

„Muszę to powiedzieć chociaż Jestem mały.
Babcia jest cudowna, a dziadziuś wspaniały.
Dziś jest Wasze święto, zaśpiewajmy chórem:
Babcia jest Królową, a nasz Dziadek Królem!”

Z tymi słowami musi się zgodzić każdy. Któż daje tyle serca, cierpliwości i ciepła naszym dzieciom jak nie babcia i dziadek. Dlatego mimo opóźnienia spowodowanego feriami grupa maluszków z wielkim zapałem przygotowała program artystyczny dla swoich najbliższych i 12 lutego gościła w przedszkolnych progach ukochanych Dziadków. A oto galeria zdjęć z tego wydarzenia.

W poszukiwaniu dinozaurów – Grupa Maluszków

W ramach „Tygodnia z Dinozaurami” Śpioszki brały udział w różnorodnych zajęciach przybliżających im te prehistoryczne jaszczury. Dzieci wykonywały barwne prace plastyczne, śpiewały w takt piosenek o dinozaurach a także naśladowały sposób poruszania się zarówno mniejszych jak i ogromnych gadów. Tydzień zakończył się wielkim przedsięwzięciem paleontologicznym. Za pomocą specjalistycznych pędzli mali naukowcy badali historię życia na Ziemi na podstawie szczątków organizmów roślinnych i zwierzęcych zachowanych w piaskach znajdujących się na terenie naszego przedszkola 🙂

Śpioszki na spacerku

Czy zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest stwarzanie dzieciom możliwości aktywnego spędzania czasu? Znaczącą kwestią jest, aby rozbudzać u dzieci – już od najmłodszych lat – zaciekawienie tym, co nas otacza. Zwłaszcza, że małe dzieci mają duże potrzeby poznawcze, zadają mnóstwo pytań i najlepiej chłoną wiedzę. U najmłodszych dzieci podstawą aktywności, poza salą przedszkolną, powinny być spacery. Są one nie tylko formą odpoczynku, ale także mogą i powinny pełnić funkcję edukacyjną, wzbogacającą doświadczenie dziecka. Spacer to doskonała okazja do poznawania świata przyrody, roślin i zwierząt oraz obserwowanie zmieniającej się pogody. Zarówno w wodzie morskiej, jak i w powietrzu, które wdychamy w czasie spacerów po plaży, znajduje się wiele cennych pierwiastków, co dobroczynnie wpływa na nasze organizmy, wzmacniając naszą odporność.

 

W poszukiwaniu dinozaurów- Śpioszki

W ramach „tygodnia z dinozaurami” Śpioszki brały udział w różnorodnych zajęciach przybliżających im te prehistoryczne jaszczury. Dzieci wykonywały barwne prace plastyczne, śpiewały w takt piosenek o dinozaurach a także naśladowały sposób poruszania się zarówno mniejszych jak i ogromnych gadów. Tydzień zakończył się wielkim przedsięwzięciem paleontologicznym. Za pomocą specjalistycznych pędzli mali naukowcy badali historię życia na Ziemi na podstawie szczątków organizmów roślinnych i zwierzęcych zachowanych w piaskach znajdujących się na terenie naszego przedszkola 🙂