Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘1-ŚPIOSZKI – grupa 3-4latki’ Category

Jesienne odkrycia

Poznawanie przyrody to fascynująca przygoda zwłaszcza gdy mamy tyle naturalnych okazów. Dzieci zachwycały młode drzewka kasztanowców wyhodowane przez trochę starszych przyrodników. Oglądadaliśmy liście, kasztany. Jak zawsze nasza nauka odbywała się poprzez zabawę, obserwację i eksperymentowanie. A co robiliśmy później? Później pomaszerowaliśmy szukać ogromnych

W sadzie

Owoce są zdrowe – te słowa słyszymy bardzo często . Na zajęciach, podczas różnych zabaw, dowiedzieliśmy się, że owoce rosną na drzewach a drzewa w sadzie. Porównywaliśmy kształt, kolor i wielkość jabłka, gruszki i śliwki. Przyporządkowywaliśmy owoce do właściwych drzew. Segregowaliśmy  „owoce ” wg koloru do skrzynek. Na koniec przygotowaliśmy z przyniesionych jabłek i marchewek owocowo – warzywny sok. Teraz i my wiemy, że naturalne soki są pyszne i zdrowe!

                                                                           Śpioszki

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Było to nie lada wydarzenie – pierwsza impreza przedszkolna w najmłodszej grupie. Mogliśmy w tym dniu wyglądać zupełnie wyjątkowo, przybrać postać bohaterów z bajek lub po prostu się „wystroić” . Na dowód tego, że jesteśmy przedszkolakami odbijaliśmy ślad prawej dłoni na brystolu. Były zabawy przy muzyce, pokazywanki orasz zabawy przy użyciu chusty animacyjnej. Malowaliśmy wesołe baloniki, które razem z nami powędrowały do domów. Na podwórku puszczaliśmy oraz łapaliśmy tęczowe bańki mydlane. Humory nam dopisywały.

                                                                                              Śpioszki

Śpiochy na zajęciach praktycznych z ratownikami WOPR

26 czerwca nasza grupa brała udział w zajęciach  edukacyjnych na plaży nt.  „Bezpieczne wakacje z  ratownikami WOPR”.

Pani Kasia- Ratownik omawiała podstawowe metody udzielania oraz wzywania pomocy, zademonstrowała podstawowy sprzęt ratowniczy, wskazała niebezpieczeństwa czyhające na dzieci.

Przypomniała również numery, pod które należy dzwonić w razie jakichkolwiek sytuacji niebezpiecznych. Uświadamiała, że każda udana zabawa musi odbywać się w warunkach zapewniających bezpieczeństwo wszystkim osobom, biorącym w niej udział. Przebywając nad zbiornikami wodnymi, placach zabaw czy idąc do przedszkola należy zachować szczególną ostrożność. Na zakończenie zajęć każde z dzieci otrzymało opaskę identyfikacyjna w razie zagubienia się na plaży lub w mieście.

Akcja miała na celu:

  •     1.Kształtowanie bezpiecznych zachowań u dzieci,
  •     2.Przybliżenie dzieciom wiedzy o występujących zagrożeniach i sposobach ich unikania, 
  •     3.Wskazanie codziennych niebezpieczeństw,
  •     4.Ograniczenie ilości niebezpiecznych zdarzeń z udziałem dzieci, 
  •     5.Poznanie numerów kontaktowych (Policji, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej),
  •     6.Wskazanie alternatywnego, aktywnego sposobu na spędzenie wolnego czasu, 
  •     7.Wzbudzanie zaufania do policjanta, strażaka, lekarza, ratownika jako osób mogących udzielić pomocy w sytuacjach trudnych,
  •     8.Stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec osób nieznajomych.

 

Zajęcia z umuzykalnienia w  grupie  Śpiochów

Zajęcia rytmiczno-umuzykalniające dla dzieci w wieku przedszkolnym mają na celu rozbudzenie wrażliwości muzycznej i estetycznej dzieci, rozwijanie zamiłowania do śpiewu, muzyki, tańca oraz zaspokajanie potrzeby ruchu przez: rozwijanie słuchu muzycznego, kształcenie poczucia rytmu, poprawne śpiewanie piosenek, poprawne i estetyczne poruszanie się, wspólne muzykowanie, rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej.

Dzięki grze na instrumentach kształtuje się wrażliwość dziecka na barwę, rozwija się również poczucie rytmu. Grę na instrumentach stosujemy w: ćwiczeniach słuchowych, rytmicznych i ruchowych, w powiązaniu z piosenką

Czytanie na dywanie u Śpiochów:

W roku szkolnym 2016/2017 kontynuujemy „Czytanie Na Dywanie” w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Każdego dnia po obiedzie siadamy z książką na dywanie i czytamy. Na co dzień czytają nam nasze panie wychowawczynie, ale czytają nam też rodzice.

W II półroczu 2016/2017, grupę Śpiochów odwiedziła mama Jasia – pani Anna Gawrońska, Pani Karolina Kmieć mama Antka, Pani Izabella Jankowiak mama naszej Alicji, Pani Edyta mama Michała G.

Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem wysłuchały rożnych książek, chętnie opowiadały o treści opowiadania i z niecierpliwością oczekują  dalszych wizyt swoich rodziców w naszej grupie, bo nie ma nic lepszego jak wysłuchanie pięknej, mądrej bajki, którą przeczyta  właśnie mój rodzic w przedszkolu dla całej grupy.

W imieniu dzieci i wychowawców serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom , którzy włączyli się do naszej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Wiosna, wiosna ach to Ty

Wszyscy odczuwamy, że wokół nas przyroda rodzi się do życia. Zrobiło się zielono i różnorodnie dzięki owadom i kwiatom, które niejednokrotnie znajdują się w polu naszego zainteresowania. Z ogromną ciekawością i uzbrojeni w lupy obserwowaliśmy owady pamiętając, żeby ich nie zabijać. Wiosna jest niezwykłą porą, gdyż dzięki pogodzie możemy cieszyć się ruchem na świeżym powietrzu oraz kreować różne zabawy choćby „ognisko”. A gdy byliśmy w przedszkolu na zajęciach poznaliśmy różne rodzaje owadów, dowiedzieliśmy się, że z brzydkiej poczwarki przeistacza się piękny motyl,  a także stworzyliśmy piękne prace plastyczne. A oto nasz tydzień łąkowy w małym fotograficznym skrócie.  

Maluchy w świecie książek

W ramach tygodnia książki dzieci miały okazję poznać proces powstawania książek w oparciu o film edukacyjny. Utrwaliły sobie zasady korzystania z nich, nauczyły się je szanować, a także wykonały zakładki do ulubionych książek.