Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘1-ŚPIOSZKI – grupa 3-4latki’ Category

Dzień Dziecka w grupie Śpiochów

Dzień Dziecka to święto, które wypada hucznie obchodzić. Dlatego w najmłodszej grupie tego dnia dużo się działo. Wiele radości sprawiła maluchom jazda kolejką turystyczną po mieście. Świetnie bawiliśmy się w Grocie Solnej. Po powrocie w przedszkolu czekały na nas następne niespodzianki – malowanie twarzy, zabawy przy muzyce, słodki poczęstunek a także drobne upominki, które nasi milusińscy mogli zabrać do domów. Ostatnią niespodzianką tego dnia była pyszna, kolorowa wata cukrowa, którą wszystkim przedszkolakom z naszego przedszkola „wyczarował” tata naszej grupowej koleżanki. Wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację Dnia Dziecka – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Wiosna w grupie Śpiochów

Wiosna – pora radosna!
Idzie wiosna
Puk, puk, puk …w okienko!
– Wyjdźcie dzieci prędko.
Idzie już wiosenka (…)

Idzie piękna pani
z jasnymi włosami.
W zielonej sukience,
wyszytej kwiatami. (…)

A oto nasze wspomnienia z pierwszego dnia wiosny. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zabawy kreatywne u Śpiochów

W przedświąteczny czwartek gościliśmy w naszej grupie dwie przesympatyczne dziewczynki Oliwię i Gabrysię, które przyjechały do Polski na Wielkanoc z dalekiej Norwegii. Te energiczne i pomysłowe młode osoby pokazały nam jak w prosty sposób wyczarować masę plastyczną zwaną popularnie „glutem”. Ugniataliśmy ją, cieliśmy nożykami, odbijaliśmy wzory różnymi przedmiotami, mieszaliśmy masę z kolorowym piaskiem i brokatem – bawiliśmy się wspaniale. Największą atrakcją było tworzenie balonów z masy. Gabrysi i Oliwii dziękujemy za wspaniałą zabawę. Osobne podziękowania kierujemy pod adresem pani Gabrysi, mamy Wiktorii, która zainicjowała to spotkanie.

Wesołego Alleluja w grupie Spiochów

Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja! Święta Wielkiej Nocy to najważniejsze ze wszystkich świąt. I chociaż jako 3 latki jeszcze nie uświadamiamy sobie wagi tego niezwykłego wydarzenia to powoli na miarę swoich możliwości poznajemy zwyczaje związane z Wielkanocą. Zachwycają nas kurczaczki, pisanki, palmy, wielkanocne koszyczki. Wielką radością było poszukiwanie wielkanocnego zajączka oraz wspólne przygotowywanie pisanek w gronie swoich najbliższych – mam, tatusiów i babć.

Przyszła do nas wiosna- Śpioszki

21 marca przyszła do nas kalendarzowa wiosna i chodź jeszcze za oknem pogoda nie przypomina tej pory roku, dzieci z grupy Śpioszków witały ją przez cały tydzień podczas różnorodnych zajęć. Przedszkolaki śpiewały wiosenne piosenki, wypowiadały się na temat oznak wiosny, tworzyły wiosenne prace plastyczne, przeliczały kwiatki na łące i uczestniczyły w pochodzie wiosennym.  Najwięcej frajdy było jednak podczas zorganizowanych przez mamy zajęciach sadzenia rzeżuchy w wydmuszkach. Na efekt poczekamy jeszcze kilka dni  ale dzieci stwierdziły z przekonaniem, że wiosna już przybyła. A teraz czekamy z niecierpliwością  na cieplejsze dni wiosenne. Serdeczne podziękowania składamy dla mamy Wiktorii, Jasia oraz Oliwki i zapraszamy wszystkich rodziców do kolejnej współpracy.

 

Kosmiczna przygoda u Śpiochów

W jednym z lutowych tygodni Śpioszki brały udział w wielkiej kosmicznej przygodzie. Nasze zabawy bowiem skupiały się na tym temacie. I choć zakres wiedzy o świecie i wszechświecie był dostosowany do możliwości 3 latka to i tak było interesująco. Oglądaliśmy prezentację multimedialną ” Sen Adasia” oraz film edukacyjny ” Kosmiczna podróż”. Poznaliśmy bajkę o tym jak Mama zreperowała księżyc, „lecieliśmy rakietą ” na obcą planetę i tam tworzyliśmy kosmiczną orkiestrę. Skonstruowaliśmy własne rakiety. A w dzień zakochanych przygotowywaliśmy kosmiczne walentynki dla najbliższych.

Dzień Babci i Dziadka w Maluszkach

„Muszę to powiedzieć chociaż Jestem mały.
Babcia jest cudowna, a dziadziuś wspaniały.
Dziś jest Wasze święto, zaśpiewajmy chórem:
Babcia jest Królową, a nasz Dziadek Królem!”

Z tymi słowami musi się zgodzić każdy. Któż daje tyle serca, cierpliwości i ciepła naszym dzieciom jak nie babcia i dziadek. Dlatego mimo opóźnienia spowodowanego feriami grupa maluszków z wielkim zapałem przygotowała program artystyczny dla swoich najbliższych i 12 lutego gościła w przedszkolnych progach ukochanych Dziadków. A oto galeria zdjęć z tego wydarzenia.

W poszukiwaniu dinozaurów – Grupa Maluszków

W ramach „Tygodnia z Dinozaurami” Śpioszki brały udział w różnorodnych zajęciach przybliżających im te prehistoryczne jaszczury. Dzieci wykonywały barwne prace plastyczne, śpiewały w takt piosenek o dinozaurach a także naśladowały sposób poruszania się zarówno mniejszych jak i ogromnych gadów. Tydzień zakończył się wielkim przedsięwzięciem paleontologicznym. Za pomocą specjalistycznych pędzli mali naukowcy badali historię życia na Ziemi na podstawie szczątków organizmów roślinnych i zwierzęcych zachowanych w piaskach znajdujących się na terenie naszego przedszkola 🙂