Aktualności
Administracja
Media
 • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘1-ŚPIOSZKI – grupa 3-4latki’ Category

Śpiochy na zajęciach praktycznych z ratownikami WOPR

26 czerwca nasza grupa brała udział w zajęciach  edukacyjnych na plaży nt.  „Bezpieczne wakacje z  ratownikami WOPR”.

Pani Kasia- Ratownik omawiała podstawowe metody udzielania oraz wzywania pomocy, zademonstrowała podstawowy sprzęt ratowniczy, wskazała niebezpieczeństwa czyhające na dzieci.

Przypomniała również numery, pod które należy dzwonić w razie jakichkolwiek sytuacji niebezpiecznych. Uświadamiała, że każda udana zabawa musi odbywać się w warunkach zapewniających bezpieczeństwo wszystkim osobom, biorącym w niej udział. Przebywając nad zbiornikami wodnymi, placach zabaw czy idąc do przedszkola należy zachować szczególną ostrożność. Na zakończenie zajęć każde z dzieci otrzymało opaskę identyfikacyjna w razie zagubienia się na plaży lub w mieście.

Akcja miała na celu:

 •     1.Kształtowanie bezpiecznych zachowań u dzieci,
 •     2.Przybliżenie dzieciom wiedzy o występujących zagrożeniach i sposobach ich unikania, 
 •     3.Wskazanie codziennych niebezpieczeństw,
 •     4.Ograniczenie ilości niebezpiecznych zdarzeń z udziałem dzieci, 
 •     5.Poznanie numerów kontaktowych (Policji, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej),
 •     6.Wskazanie alternatywnego, aktywnego sposobu na spędzenie wolnego czasu, 
 •     7.Wzbudzanie zaufania do policjanta, strażaka, lekarza, ratownika jako osób mogących udzielić pomocy w sytuacjach trudnych,
 •     8.Stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec osób nieznajomych.

 

Zajęcia z umuzykalnienia w  grupie  Śpiochów

Zajęcia rytmiczno-umuzykalniające dla dzieci w wieku przedszkolnym mają na celu rozbudzenie wrażliwości muzycznej i estetycznej dzieci, rozwijanie zamiłowania do śpiewu, muzyki, tańca oraz zaspokajanie potrzeby ruchu przez: rozwijanie słuchu muzycznego, kształcenie poczucia rytmu, poprawne śpiewanie piosenek, poprawne i estetyczne poruszanie się, wspólne muzykowanie, rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej.

Dzięki grze na instrumentach kształtuje się wrażliwość dziecka na barwę, rozwija się również poczucie rytmu. Grę na instrumentach stosujemy w: ćwiczeniach słuchowych, rytmicznych i ruchowych, w powiązaniu z piosenką

Czytanie na dywanie u Śpiochów:

W roku szkolnym 2016/2017 kontynuujemy „Czytanie Na Dywanie” w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Każdego dnia po obiedzie siadamy z książką na dywanie i czytamy. Na co dzień czytają nam nasze panie wychowawczynie, ale czytają nam też rodzice.

W II półroczu 2016/2017, grupę Śpiochów odwiedziła mama Jasia – pani Anna Gawrońska, Pani Karolina Kmieć mama Antka, Pani Izabella Jankowiak mama naszej Alicji, Pani Edyta mama Michała G.

Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem wysłuchały rożnych książek, chętnie opowiadały o treści opowiadania i z niecierpliwością oczekują  dalszych wizyt swoich rodziców w naszej grupie, bo nie ma nic lepszego jak wysłuchanie pięknej, mądrej bajki, którą przeczyta  właśnie mój rodzic w przedszkolu dla całej grupy.

W imieniu dzieci i wychowawców serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom , którzy włączyli się do naszej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Wiosna, wiosna ach to Ty

Wszyscy odczuwamy, że wokół nas przyroda rodzi się do życia. Zrobiło się zielono i różnorodnie dzięki owadom i kwiatom, które niejednokrotnie znajdują się w polu naszego zainteresowania. Z ogromną ciekawością i uzbrojeni w lupy obserwowaliśmy owady pamiętając, żeby ich nie zabijać. Wiosna jest niezwykłą porą, gdyż dzięki pogodzie możemy cieszyć się ruchem na świeżym powietrzu oraz kreować różne zabawy choćby „ognisko”. A gdy byliśmy w przedszkolu na zajęciach poznaliśmy różne rodzaje owadów, dowiedzieliśmy się, że z brzydkiej poczwarki przeistacza się piękny motyl,  a także stworzyliśmy piękne prace plastyczne. A oto nasz tydzień łąkowy w małym fotograficznym skrócie.  

Maluchy w świecie książek

W ramach tygodnia książki dzieci miały okazję poznać proces powstawania książek w oparciu o film edukacyjny. Utrwaliły sobie zasady korzystania z nich, nauczyły się je szanować, a także wykonały zakładki do ulubionych książek.

Śpiochy poznają kraje świata

Dzieci z grupy Śpiochy w ramach tygodnia „Dzieci świata” poznały różne kraje oraz ich mieszkańców. W wesołym pociągu dotarliśmy do Ameryki Północnej, gdzie spotkaliśmy:

 • Indian mieszkających w tipi, którzy wybrali się na polowanie na bizona,
 • Murzynka Bambo, który nauczył nas afrykańskiego tańca
 • Japonkę, która pokazała jak wykonać wachlarz z papieru oraz
 • Eskimosa, z którym mieliśmy okazję łowić śledzie

Odwiedziliśmy Australię i poznaliśmy jej egzotyczne zwierzęta.

Dowiedzieliśmy się również ciekawych rzeczy o krajach europejskich tj. Włochy i Grecja, mieliśmy okazję: spróbować przysmaków tych pięknych krajów, które nam bardzo smakowały (makaron, feta), obejrzeć wybuch wulkanu, wykonać greckie dzbany oraz zatańczyć narodowy taniec Greków „Zorbę”.  

Lodowe pyszności

W związku z nadchodzącą porą roku- lato, Śpiochy uczestniczyły w zajęciach plastycznych, na których za pomocą farb i zakraplaczy tworzyły na wacikach kosmetycznych smaki ulubionych lodów.   

Zabawy matematyczne u Śpiochów

W grupie Śpiochów obyły się ciekawe zajęcia matematyczne, w których dzieci rozwijały umiejętności liczenia i przeliczania na konkretach(kolorowe piłeczki).

Dzieci super się przy tym bawiły 🙂 „Robimy porządki” – sprzątanie zabawek jest okazją do ćwiczeń klasyfikacyjnych, segregowania przedmiotów ze względu na ich przeznaczenie lub posiadane cech. Grupujemy w oddzielnych miejscach: lalki, klocki, samochody itp. Klocki czy samochody można klasyfikować dodatkowo ze względu na kolor lub wielkość.
Układanie zabawek na półkach daje dzieciom możliwość posługiwania się określeniami dotyczącymi położenia przedmiotów w przestrzeni np. na dole ustawiamy klocki, wyżej nad klockami samochody itd., lub odwrotnie; na górze usadzamy lalki, niżej pod lalkami misie.

Wszystkie te zabawy wpływają na rozwój umiejętności matematycznych.