Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘1-ŚPIOSZKI – grupa 3-4latki’ Category

Pasowanie na Przedszkolaka Grupa Śpiochy

„Pasowanie na przedszkolaka” to dla dzieci, pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu przedszkolaków, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z naszym przedszkolem. Dla dzieci było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyk, śpiewały piosenki, zatańczyły swój pierwszy taniec „Małe czerwone jabłuszko” otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa.
Zanim dzieci złożyły uroczystą przysięgę również rodzice mieli zadanie do wykonania, z którego wywiązali się w 100%. Pani Dyrektor Dorota Warzocha za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”.
Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny, słodki tort. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.
Drogie Śpioszki witamy Was w gronie przedszkolaków Przedszkola Miejskiego nr 2!
Pragniemy również serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

Październikowe nowości daltońskie w grupie Śpioszków

Mamy nowy miesiąc więc i dla nas pojawiły nowe wyzwania. Nasze maluszki zapoznają się z kolorowymi dniami daltońskimi w pierwszym tygodniu nowego miesiąca. Codziennie ubierane są odpowiednio na dany kolor dnia. Biorą udział w zajęciach utrwalających dany kolor, wykonując różnego rodzaju prace plastyczne oraz wyklejając: „Jesienno-daltońskie drzewko” w odpowiednich kolorach. Codziennie pokazujemy i przypominamy dzieciom o zaznaczaniu odpowiedniego koloru kwiatka na suwaku, oraz o wyszukiwaniu i przyczepianiu kwiatka danego koloru na planie dnia. Niektóre Śpioszki zaczynają pamiętać o przesuwaniu kwiatka na odpowiednią czynność dnia nawet bez naszej pomocy.
W tym miesiącu wprowadziłyśmy również „logowanie” się po przyjściu i przy wyjściu na tablicy obecności w naszej sali. Maluszki z ochotą wykonują tę czynność i w większości bez przypominania zawieszają swoje zdjęcie zaraz po wejściu do przedszkola i przy wychodzeniu.
Nasze dzielne Śpioszki miały w tym miesiącu pierwsza styczność z instrukcją daltońską z którą całkiem nieźle sobie poradziły, także będziemy próbowały wykorzystywać od czasu do czasu instrukcję, celem oswojenia dzieci z takim sposobem wykonania pracy.
Jako, że mija nam kolejny miesiąc pobytu w przedszkolu w dalszym ciągu wdrażamy dzieci do coraz większej samodzielności w czynnościach samoobsługowych i porządkowych w naszej grupie: nakrywanie do stołu, sprzątanie kubeczka i talerzyka do wyznaczonego miejsca czy miski, próby łączenia dzieci w pary.

Dzień Chleba w grupie Śpiochów

Śpioszki, jak pozostałe grupy z naszego przedszkola, 16 października aktywnie uczestniczyły w Światowym Dniu Chleba. Pracę rozpoczęliśmy od wyjaśnienia z czego składa się chlebek, skąd bierze się mąka, jak go zrobić, a wreszcie – gdzie można go kupić. Poćwiczyliśmy też w ramach relaksu i zabawy wzajemne masażyki, gdzie jedna osoba z pary zamieniała się w ciasto do wyrobienia chleba. Było przy tym dużo śmiechu.
Kolejna część dnia była bardziej praktyczna. Z prawdziwego zaczynu zrobiliśmy żytni chlebek z nasionami. Dziecięce rączki okazały się jeszcze za małe do mocnego ugniatania ciasta, natomiast mogły pomagać w wielu innych czynnościach jak sypanie mąki, dolewanie wody, rozrabianie drożdży i przyprawianie. 
Odwiedził nas nawet najprawdziwszy kucharz, który na pieczeniu chleba zna się najlepiej! Z cennymi uwagami profesjonalisty wyszedł pyszny chlebek, którego zapach unosił się w całym przedszkolu. Kosztowało nas to sporo pracy, ale było warto. Chlebek smakował pysznie, szczególnie z masełkiem, który panie przygotowały już z pomocą miksera 😉
Zapraszamy do galerii!

Elementy Planu Daltońskiego w grupie Śpiochów

Nasze dzieci dopiero co, rozpoczęły edukację przedszkolną, także wprowadzone elementy Planu Daltońskiego nie są tak oszałamiające jak w starszych grupach, nie mniej jednak mamy już pierwsze sukcesy na swoim koncie. I tak, udało nam się wprowadzić już piosenkę do sprzątania, na którą dzieci reagują prawidłowo. Nasze śpioszki zostały zapoznane z planem dnia widniejącym w sali , co niewątpliwie nam ułatwiło pracę a dzieciom uporządkowało dzień. Dzieci spoglądając na plan dnia wiedzą co będzie się działo i ile jeszcze czynności pozostało do końca ich pobytu w przedszkolu. Mamy kilkoro dzieci, które przesuwają klamerkę na odpowiedni obrazek bez naszej pomocy z czego jesteśmy bardzo dumne. Jak przystało na nauczycieli daltońskich nie jesteśmy osobami, które wyręczają dzieci w różnych czynnościach i tak możemy pochwalić się jeszcze tym, że nasz śpioszki potrafią :
 Samodzielnie odkręcić i nałożyć sobie pastę na szczoteczkę, oczywiście umyć zęby.
 Znają swoje znaczki w łazience i szatni
 Pomagają w nakrywaniu stołów przed posiłkami i po posiłkach
 Pomagają w składaniu leżaków i kocyków i poduszek
 Starają się samodzielnie ubierać i ściągać ubranka
 Korzystają z instrukcji w łazience i toalecie oraz na miarę swoich możliwości:
 respektują zasady ustalone wspólnie w Kodeksie Przedszkolaka.
 Porządkują salę.
Skoro tak nam świetnie idzie, zaczynamy wprowadzanie kolorów daltońskich i „logowania się na tablicy obecności.:) Breloczki i zdjęcia już gotowe.

Pierwsze dni w przedszkolu grupa Śpiochy

Nasza grupa maluszków ma za sobą trzy pierwsze tygodnie pobytu u nas w placówce. Niektóre z naszych śpioszków czują się u nas jak u siebie, a niektóre maluszki niestety potrzebują więcej czasu na zaklimatyzowanie się w nowych warunkach edukacji przedszkolnej. My wychowawczynie starałyśmy się organizować ciekawe, wesołe zabawy dla naszych milusińskich oraz zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa i poczucia bycia częścią grupy. Dzieci poznały lepiej swoich kolegów i koleżanki, panie, poznały zasady obowiązujące w naszej grupie i wspólnie z paniami ustaliły i podpisały odciskiem swojej rączki Kodeks Przedszkolaka. Dzieci brały udział w zabawach na placu zabaw i na polance w parku nadmorskim, uczyły się zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym zakładając na spacer kamizelki odblaskowe, oraz ogólnie pojętego bezpieczeństwa w czasie pobytu w przedszkolu. Mamy nadzieję, że kolejne tygodnie upłyną nam na równie dobrej i wesołej zabawie bez ocierania łez z ślicznych buziek, bo przecież nie ma to jak w przedszkolu, bo w przedszkolu fajnie jest!

Dzień Przedszkolala w grupie Śpiochów

Dnia 20 września wszystkie przedszkolaki obchodziły uroczyście swoje święto. Wesołych zabaw i atrakcji nie zabrakło także w najmłodszej grupie. Śpioszki już od rana tańczyły
i bawiły się w rytm ulubionych dziecięcych utworów. Łapaliśmy bańki w sali oraz robiliśmy śmieszne zdjęcia w przedszkolnej foto budce 
Dzień Przedszkolaka nie mógł odbyć się bez słodkiego poczęstunku – babeczki, ciasteczka i cukiereczki, czyli to, co dzieci lubią najbardziej. Całość zwieńczyły zabawy sportowe w Parku Nadmorskim, które Śpioszki uwielbiają.
Składamy podziękowania rodzicom, którzy szczególnie włączyli się w przygotowania tego dnia wspólnie z nami. 
Zapraszamy do galerii!!!

Czytanie na dywanie w grupie Śpiochów

Grupa Śpioszków miała przyjemność gościć popołudniu pierwszego odważnego rodzica  Mama Oliwki A. odwiedziła nas z bardzo przyjemną i wesołą książeczką pt. „Nie bój się i pocałuj mnie”, która przypadła do gustu wszystkim dzieciom, a i panie równie dobrze się bawiły. Odwiedziny czytających rodziców zawsze sprawiają wszystkim dzieciom dużo radości. Są one również dumne, że to właśnie ich rodzice odwiedzili przedszkole
i czytają ulubione opowieści kolegom i koleżankom z grupy.
Serdecznie dziękujemy pani Ani za odwiedziny, a pozostałych rodziców gorąco zapraszamy!

Dzień Dziecka w grupie Śpiochów

Dzień Dziecka to święto, które wypada hucznie obchodzić. Dlatego w najmłodszej grupie tego dnia dużo się działo. Wiele radości sprawiła maluchom jazda kolejką turystyczną po mieście. Świetnie bawiliśmy się w Grocie Solnej. Po powrocie w przedszkolu czekały na nas następne niespodzianki – malowanie twarzy, zabawy przy muzyce, słodki poczęstunek a także drobne upominki, które nasi milusińscy mogli zabrać do domów. Ostatnią niespodzianką tego dnia była pyszna, kolorowa wata cukrowa, którą wszystkim przedszkolakom z naszego przedszkola „wyczarował” tata naszej grupowej koleżanki. Wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację Dnia Dziecka – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.