Nasze Grupy
Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘Nasze Grupy’ Category

Bohater tygodnia w grupie Nieśmiałków- Pola

W pierwszym tygodniu Nowego Roku w naszej grupie bohaterem tygodnia i prawą ręką została nasza koleżanka Pola. Pod koniec tygodnia Pola ze swoimi rodzicami przedstawili wspaniałą prezentacje multimedialną, która opowiadała o dzieciństwie i zainteresowaniach naszej bohaterki. Dzieci mogły zobaczyć nawet film i zdjęcia jeszcze z czasów kiedy Pola była w brzuchu swojej mamy. Grupa Nieśmiałków dowiedziała się, że ich koleżanka lubi aktywnie spędzać czas z rodzicami jak również lubi śpiewać, sprzątać i gotować. Na koniec spotkania została odczytana ulubiona bajka Poli , czyli „Czekoladowa księżniczka”, którą rodzice naszej bohaterki tygodnia przeczytali z podziałem na role. Dzieci były bardzo zainteresowane prezentacją i bajką przygotowanymi przez rodziców Poli. Dziękujemy rodzicom naszej Poli za super przygotowanie i zapraszamy na czytanie bajek w wolnym czasie.

 

Świąteczna atmosfera w grupie Nieśmiałków- Fabryka Świętego Mikołaja

Dzieci z grupy Nieśmiałków przed świętami zamieniły sale przedszkolną w „Fabrykę dekoracji choinkowych Świętego Mikołaja”. Przedszkolaki były twórczymi elfami, które wyczarowały papierowe cudeńka na choinkę. Oczywiście nie zabrakło akcentu patriotycznego czyli łańcucha w barwach naszej flagi. Wszystkie elfy wiedzą już jak zrobić „pawie oczko”, łańcuch, czy choineczkę z papilotek. Dzieciaki świetnie się bawiły, a ich wyobraźnia przekroczyła wszelkie oczekiwania. Dzięki kreatywnym zabawom dzieci budują własną osobowość oraz otwierają się na świat wyobraźni. Elfy Nieśmiałki na szczęście zdążyły z produkcją dekoracji na święta i naszą choinkę pięknie przystroiły.

Ozdoby choinkowe w grupie Gapciów

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Grupa Gapci zaprosiła do naszego przedszkola rodziców. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny wyrecytowały wiersz „Prezent dla Świętego Mikołaj” i zaśpiewały kolędę „Nie płacz Jezu”. Występ dzieci wprowadził wszystkich obecnych w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój.
Uwieńczeniem spotkania było wspólne wykonanie, przez rodziców i dzieci, świątecznych ozdób choinkowych. Na stołach przygotowane były różnorodne artykuły plastyczne i papiernicze, które posłużyły do wykonania przepięknych ozdób choinkowych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i czynny udział w zajęciach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Podziękowania kierujemy dla Pani Agnieszki mamy naszego Filipa za przekazanie choinki dla naszej grupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bohater tygodnia w grupie Gapciów

Nic bardziej nie wzmocni poczucia wartości u dziecka jak możliwość pokazania się przed innymi, „zabłyśnięcia” przez kolegami z grupy. Dlatego zaproponowałam rodzicom udział w projekcie edukacyjnym „Bohater tygodnia”. Zaletą projektu jest nabywanie wzorowych zachowań i dawanie przykładu innym.
Kolejno każde dziecko jest bohaterem. W ciągu tego tygodnia bohater jest najważniejszą osobistością grupy, ma możliwość wyróżnić się czymś szczególnym, opowiedzieć o strukturze swojej rodziny, pokazać zdjęcia.
Cele projektu to:
• uświadomienie dziecku, że jest ważne,
• nawiązanie pozytywnych relacji między dziećmi
• tworzenie postaw prospołecznych (dzielenie się swoimi rzeczami, okazywanie uczucia innym),
• współpraca z domem rodzinnym dziecka
Przywileje bohatera:
• przynosi zdjęcia i wywiesza je w kąciku bohatera
• ma prawo stać w pierwszej parze,
• przed każdym posiłkiem życzy dzieciom – smacznego,
• ma prawo wyboru zabawy dla całej grupy
• ma prawo na dywanie siedzieć koło nauczycielki,
• przez cały tydzień jest w centrum uwagi całej grupy.
Do bohatera tygodnia może przyjść z wizytą członek rodziny: może to być mama, tata, dziadek itp. Zaskoczyło nas ogromne zainteresowanie projektem przez rodziców dzieci. Zauważyłyśmy, że udział w tym projekcie spełnia jeszcze jeden ważny cel – daje możliwość i szansę zaprezentowania się rodzicom, możliwość wykazania się pomysłowością przed innymi. Kolejni rodzice już przygotowują dla dzieci ciekawe pomysły na zajęcia.
Zachęcam wszystkie nauczycielki do realizacji tego projektu we własnej placówce. Projekt przynosi wiele korzyści, wzmacnia poczucie wartości dzieci nieśmiałych, buduje dobra samoocenę dzieci poprzez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach i mocnych stronach.

Od grudnia w grupie Gapciów realizowany jest projekt edukacyjny „BOHATER TYGODNIA”. Projekt ten polega na poświęceniu szczególnej uwagi wybranemu dziecku z grupy. W ciągu tego tygodnia nasz bohater jest najważniejszą osobistością grupy, a za pomocą zdjęć i osobistych przedmiotów każdego dnia opowiada coś o sobie.

Głównym celem tego ćwiczenia jest zwrócenie przez dziecko szczególnej uwagi na wszystkich swoich kolegów i koleżanki oraz dostrzeżenie różnorodności grupy.
OTO BOHATERZY MINIONYCH TYGODNI:
Pierwszym Bohaterem w grupie był Michał G., który, przyniósł wiele zdjęć rodzinnych, ulubione zabawki i książki. Chłopiec opowiedział dzieciom o swojej rodzinie, zainteresowaniach i ciekawych wydarzeniach z życia rodzinnego.
Kolejnym Bohaterem-wybranym po losowaniu-została Marcelina. Marcelina wypełniła kącik Bohatera różnymi przedmiotami mówiącymi o jej zainteresowaniach. Dziewczynka bardzo lubi zwierzęta pokazała zdjęcie swojego chomika. Na spotkanie z przedszkolakami przybyła mama Marceliny, która przygotowała dzieciom bardzo ciekawą prezentację pokazując rożne zdjęcia, filmy i ciekawostki z życia dziewczynki.
Na koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek w formie cukierków.

Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Coroczny Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek to wydarzenie o niezwykłej i magicznej świątecznej atmosferze. Zawsze chętnie przyjmujemy zaproszenie od Przedszkola Miejskiego nr 8, by zaprezentować się na scenie Regionalnego Centrum Kultury wraz z innymi przedszkolakami. W tym roku dzieci z grupy Mędrków i Gapci wystąpiły w prezentacji wokalnej utworu „Nie płacz Jezu”.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałe chwile i gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w tym wydarzeniu i zaprezentowały się we wzruszających występach.

Po występach dzieci na wszystkich zgromadzonych czekała niespodzianka. Rodzice z naszego przedszkola zaprezentowali bajkę pt. „Ratujmy święta”, która wszystkich wprowadziła w atmosferę świąt. Naszym aktorom gratulujmy udanego występu!

Zapraszamy do galerii!

Spotkanie przy choince w grupie Śpioszków

W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia odbyły się w naszej grupie zajęcia popołudniowe z udziałem rodziców i bliskich dzieci, którzy pomagali przy wspólnym wykonywaniu naturalnych ozdób świątecznych. Wszyscy bardzo się zaangażowali, dzięki czemu praca ta była jedynie przyjemnością i miłym spędzeniem czasu, a pomysł wykonania ozdób z naturalnych, pachnących świętami ozdób choinkowych okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż dzieci chciały wykonać nie jedną, a wiele świątecznych ozdób. Dziękujemy wszystkim rodzicom i babciom za przybycie i pomoc, a rodzicom Gustawa i Ludwika za podarowanie naszej grupie przepięknie ogromnej prawdziwej choinki. Życzymy Wszystkim Wesołych świąt
Świąt radosnych i spokojnych ,
W swoim domu, wśród rodziny .
Serc gorących , ciepłych myśli,
Nawet teraz, w środku zimy.

Żeby „ razem” było częstsze,
Niż „osobno” , w samotności .
Żeby nigdzie nie zabrakło
Dobrych życzeń i miłości .

By dzieciątko narodzone
Przepełniło nas miłością.
I codzienną, tak potrzebną
Zwykłą ludzką życzliwością .
Wychowawcy Śpioszków

Spotkanie przy choince w grupie Wesołków

18 grudnia do przedszkola zaprosiliśmy naszych Kochanych Rodziców. Podczas spotkania rodzice mogli zobaczyć, w jaki sposób realizujemy elementy planu daltońskiego w naszej grupie. Wykazywaliśmy się swoją wiedzę na temat obchodów święta Bożego Narodzenia i swoimi umiejętnościami w czytaniu oraz umiejętnościami wokalno – ruchowymi przy piosence „Kolęda na dzwonkach” autorstwa W. Chotomskiej. Przy nastrojach kolęd dzieci wspólnie z rodzicami przystąpili do przygotowania ozdób na choinkę w barwach biało-czerwonych, które nawiązywały do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski.
Na koniec spotkania dzieci ozdobiły choinkę wykonanymi ozdobami. Teraz efekty pięknie udekorowanej choinki można podziwiać na co dzień w sali WSOŁKÓW, a także na zdjęciach umieszczonych na stronie przedszkolnej.
Takie spotkania zawsze zostawiają miłe przeżycia i wspomnienia.
Bardzo dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas w tak ciepłej i miłej atmosferze.

Andrzejki z rodzicami grupa Wesołki

Każda uroczystość przedszkolna jest dobrą okazją do nawiązywania bliższych kontaktów z rodzicami, powierzonych naszej opiece dzieci. Również taką okazją stało się spotkanie integracyjne rodziców, dzieci i nauczycielek z okazji Andrzejek pt. „W Krainie Czarów i Wróżb”.
Celem tego przedsięwzięcia było poznanie ludowych zwyczajów i obrzędów związanych ze świętem andrzejkowym, uwrażliwienie na piękno tradycji i jej podtrzymywanie oraz integracja najbliższego otoczenia dziecka (przedszkole i rodzina).
W listopadowe popołudnie zorganizowałam dla dzieci i ich rodzin spotkanie andrzejkowe. Zanim jednak przyszli nasi goście przygotowałam salę oraz szereg wróżb i zabaw dla wszystkich uczestników naszego spotkania. Panował w niej półmrok, oświetlona różnorodnymi lampkami, które dawały dodatkowy efekt tajemniczego nastroju. Ciemna tkanina przyozdobiona była w złote, srebrne klucze oraz różne buciki, gwiazdki i świeczki wycięte z papieru.
Rodzice wraz z dziećmi przyszli na spotkanie andrzejkowe w różnorodnych przebraniach, co zapowiedziało już wspaniałą i wesołą zabawę. Gdy wszyscy już zajęli miejsca wróżka wyjaśniła przyczynę, dla której się spotkaliśmy: Następnie przeniosła wszystkich uczestników do „Krainy czarów i wróżb”, przy znanej dzieciom piosence „Karuzela” tam na uczestników zabawy czekało wiele niespodzianek z wróżbami.
Szybko mijał miło spędzany czas, ale czym byłyby ,,Andrzejki” bez lania wosku? Nie zabrakło więc na naszym spotkaniu miski z wodą i roztopionego wosku, tradycyjnego klucza. Każdy miał okazję dochować tradycji lejąc wosk.
Między wróżbami dzieci wspólnie z rodzicami mogli poczęstować się słodkościami, o które zadbali rodzice. Na koniec spotkania dzieci wybrali sobie muffinkę z wróżbą, którą sami przygotowali na spotkanie andrzejkowe. Wszyscy byli zadowoleni i miły nastrój zakończyliśmy tańcem przy magicznej i nastrojowej kuli z muzyką.