Nasze Grupy
Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘Nasze Grupy’ Category

Pasowanie na Przedszkolaka Grupa Śpiochy

„Pasowanie na przedszkolaka” to dla dzieci, pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu przedszkolaków, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z naszym przedszkolem. Dla dzieci było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyk, śpiewały piosenki, zatańczyły swój pierwszy taniec „Małe czerwone jabłuszko” otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa.
Zanim dzieci złożyły uroczystą przysięgę również rodzice mieli zadanie do wykonania, z którego wywiązali się w 100%. Pani Dyrektor Dorota Warzocha za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”.
Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny, słodki tort. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.
Drogie Śpioszki witamy Was w gronie przedszkolaków Przedszkola Miejskiego nr 2!
Pragniemy również serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

„Mój dom” Grupa Apsiki

Mój dom – Polska

Jest w każdym naszym słowie,
a słowa są najprostsze –
chleb, mama, dom gościnny,
i Wisła, i Mazowsze. (…)
W mazurku chopinowskim,
i w czarnym węglu Śląska,
i tu, gdzie serce mówi,
że to jest właśnie Polska.
Wierszem „Twój dom” autorstwa naszej patronki Wandy Chotomskiej rozpoczęliśmy wspólne zajęcia z rodzicami w grupie 4 latków Apsików. Celem ich było zapoznanie dzieci z symbolami narodowymi oraz budzenie uczuć patriotycznych, przygotowanie do rocznicy 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasze zajęcie było prowadzone wg koncepcji daltońskiej. Dzieci pracowały w parach, zespołach a na koniec wspólnie z rodzicami wykonały kokardę narodową według podanej instrukcji. Niech żyje Polska!

Praca z instrukcją wg systemu daltońskiego

Instrukcja czynnościowa

Instrukcja wykonana krok po kroku w klarowny sposób pokazuje dziecku jak prawidłowo wykonać zadanie od początku do końca. Taka wizualizacja daje dziecku możliwość samodzielnego dążenia do osiągnięcia celu. „Deszczowe buty” to przykład pracy z instrukcją.

Grupa Mędrków od września 2018r. rozpoczęła pracę wg systemu daltońskiego, minęły dopiero dwa miesiące a dzieci tak wiele już potrafią. Bez problemu rozróżniają i wymieniają dni tygodnia, mówiąc jaki dzień ma kolor, jak codziennie rano po przekroczeniu progu sali zamiast dać rodzicom buziaka na pożegnanie, najpierw zaznaczały swoją obecność, pilnują również swoich kolegów i koleżanek, którzy zapomnieli „zaznaczyć” swoją obecność.  Dzieci mogą liczyć na wsparcie „Pomocnej dłoni”, potrafią zaznaczyć aktywności na planie dnia. Dzieci wywiązują się z pełnienia dyżurów oraz bez problemu łączą się w pary. Przed nami jeszcze wiele wyzwań, które pozwolą dzieciom na zdobywanie nowych umiejętności oraz nieustanny rozwój.

„Pasowanie na przedszkolaka” w grupie Mędrków

„Pasowanie na przedszkolaka” to dla niektórych dzieci, pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu przedszkolaków, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z naszym przedszkolem. Dla dzieci było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Zanim złożyły uroczystą przysięgę wykonały kilka zadań, dla potwierdzenia jak wiele już potrafią. Zadanie czekało również dla rodziców, którzy spisali się na medal 😊

Pani Dyrektor Dorota Warzocha za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny, słodki tort. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek

Drogie Mędrki witamy Was w gronie przedszkolaków Przedszkola Miejskiego nr 2!

Wycieczka do biblioteki grupa Wesołki

W piątek 26 października dzieci z grupy 6 – latków uczestniczyły w spotkaniu z Panią bibliotekarką zorganizowanym w Bibliotece Dziecięcej w Kołobrzegu. Wychowankowie zapoznały się z pomieszczeniami biblioteki, literaturą dziecięcą oraz potrzebą odwiedzania biblioteki, dowiedziały się o sposobie wypożyczania książek. Dzieci chętnie słuchały czytanej bajki przez panią bibliotekarkę pt. „Powrót wilka”. Poprawnie wypowiadały się na temat wysłuchanej treści bajki. Na koniec spotkania Pani bibliotekarka zaprosiła wszystkich uczestników do pracy plastycznej – kolorowania Wilka bohatera wysłuchanej bajki.
Dzieci po drodze dzieliły się swoimi wrażeniami, były bardzo zachwycone tym spotkaniem i obiecały, że wrócą tam ze swoimi rodzicami.

Dzień Dyni w grupie Wesołków

W piątek 26 października wspólnie dzieci z rodzicami uczestniczyły w popołudniowym spotkaniu, podczas którego poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia rodzice wraz z dziećmi przynieśli do przedszkola dynie. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił dzieci wiedzę na ich temat.
Na samym wstępie dzieci wykazały się zdolnością w samodzielnym układaniu z liter hasła pt. „Dzień Dyni”. Doskonale potrafiły wymienić różne potrawy, które można wykonać z użyciem tego „pomarańczowego” warzywa. Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, dyniowe zawody. Mieliśmy też okazję zrobić sobie zdjęcie przy fotobudce dyniowej.
Wiele radości sprawiła dzieciom i rodzicom wspólna zabaw plastyczna przy zdobieniu własnej Dyni, którą teraz możemy podziwiać na wystawie w korytarzu oraz na zdjęciach.
Pod koniec spotkania dzieci poczęstowały się pyszną babeczką przygotowaną przez Panią Renatę mamę Hani. Nie zabrakło także słodkiej niespodzianki w postaci „dyniowych lizaków”. Nasze spotkanie uwieczniliśmy wspólnym grupowym zdjęciem..
Ten dzień był pełen wrażeń i radości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie oraz za wspólną miłą i wesołą zabawę z dziećmi i z nami.

Dzień Chleba w grupie Apsików

Kolejny pełen wrażeń dzień w naszym przedszkolu upłynął na produkcji chleba. Do współpracy zaprosiliśmy prawdziwego kucharza oraz jego asystentkę czyli rodziców naszego kolegi Dominika. Dzieci dowiedziały się skąd bierze się mąka, jak robi się chleb oraz na czym polega praca piekarza. Ciasto zostało przygotowane wspólnymi siłami pod nadzorem naszych gości, którzy zadbali o proporcję składników oraz konsystencję ciasta. W ten oto sposób powstał pyszny pszenny chleb ze słonecznikiem. Zjedliśmy go ze smakiem!!!!!!!
Serdecznie dziękujemy Państwu Urbaniakom za pomoc w pysznych zajęciach.

Zajęcia otwarte w grupie Nieśmiałków

Na zajęciach otwartych w grupie Nieśmiałków rodzice razem z dziećmi zrobili lampiony dyniowe. Rodzice dzielnie radzili sobie z ostrymi nożami w wycinaniu dyń, a dzieci wyciągały miąższ z pestkami. Lampiony dyniowe były wspólną zabawą dla rodziców i dzieci ,a wyszły przepięknie upiorne. Dziękujemy za aktywne uczestniczenie w naszych zajęciach Wszystkich zapraszamy na następne zajęcia listopadowe „Wieczór wróżb”