Nasze Grupy
Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘Nasze Grupy’ Category

Zajęcia otwarte w grupie Śpioszków

W ubiegłym tygodniu w grupie Śpioszków odbyły się zajęcia popołudniowe, podczas których dzieci z rodzicami stworzyli piękny i naturalny kącik przyrodniczy. Zabawę rozpoczęliśmy od relaksacyjnych masażyków i „zasadziliśmy” na plackach roślinki. Po takim szybkim przygotowaniu wszyscy zabrali się do pracy.

Rękawiczki, ziemia oraz nasionka rozmaitych kwiatów, ziół i owoców poszły w ruch. Musimy przyznać, że dzieci wspólnie z rodzicami wykonały świetną pracę. Było dużo śmiechu, radości i twórczego bałaganu. Teraz pozostaje nam czekać na rezultaty naszych działań i obserwować dzień po dniu, czy jakieś roślinki zaczynają się rozwijać. Jedno jest pewne – w naszej sali już czuć wiosnę! 

Dzieci również chętnie zaprosiły rodziców na zwiedzanie sali, gdzie po paru miesiącach pobytu w przedszkolu czują się już jak ryby w wodzie. Pokazały rodzicom swoje ulubione kąciki i zabawki, a nawet troszkę wspólnie pobawili się na dywanie.

Pięknie dziękujemy rodzicom za profesjonalne przygotowanie, pomoc w organizacji oraz sprzątaniu. Trzymajcie kciuki, aby roślinki z naszego kącika przyrodniczego rosły teraz „jak na drożdżach”.

Mędrki pomagają zwierzętom zimą

Przedszkolaki z grupy Mędrków podczas zajęć, poznały sposoby pomagania ptakom oraz zwierzętom podczas zimy. 
Nasza przedszkolna stołówka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ptaków. Dzieci chętnie angażują się w takie działania zostając przyjacielami przyrody.

Wynalazki w grupie Gapci

W miesiącu marcu dzieci zajmowały się WYNALAZKAMI! Odkrywały historię pojawiania się na świecie różnych przedmiotów, urządzeń niezbędnych do codziennego życia. Poznały nowe pojęcia – wynalazca, patent, prototyp, przybliżały sobie sylwetki wielkich wynalazców takich jak Leonardo da Vinci. Gimnastykowały swój umysł, pobudzały wyobraźnię i…. same zamieniały się również w badaczy i eksperymentatorów.
Nasza podróż w czasie była jeszcze bardziej ekscytująca, za sprawa naszych Wielkich, Kochanych i Zaangażowanych Rodziców, którzy dostarczyli nam na czas nauki różnych zabytkowych przedmiotów, urządzeń, które mogliśmy dotknąć, zobaczyć, a tym samym lepiej zapamiętać przekazywaną nam wiedzę.
Serdecznie dziękujemy!!!

Gapcie poznają Dinozaury

W lutym obchodziliśmy dzień niezwykłych stworzeń – dinozaurów. W tym czasie nasze dzieci,, udały się ’’ w podróż do czasów prehistorycznych, gdzie podczas ciekawych zajęć i zabaw miały możliwość poznania życia tych gadów. Dzieci oglądały albumy, książki i filmy o dinozaurach, podziwiały szkielety i figurki gadów, bawiły się w archeologów oraz wykonywały prace plastyczne. Podczas zajęć robiły w zespołach szkielet dinozaurów i ich ślady, oraz mówiły o dinozaurach przyniesionych z domu. Mierzyły ślad dinozaura za pomocą różnych miar, pokonywały tor przeszkód , a także poznały piosenkę po angielsku „Move like a dinosaurs”

Dokarmianie ptaków w okresie zimy- Grupa Gapci

Akcję rozpoczęliśmy blokiem tematycznym poświęconym ptakom zimującym w Polsce oraz sposobom ich pomagania. Dzięki takim zajęciom dowiedzieliśmy się, w jaki sposób dokarmiać ptaki, żeby im nie szkodzić oraz jak powinien być zbudowany karmnik. Tworzyliśmy również różne prace plastyczne, które pomogły nam utrwalić nazwy ptaków oraz ich pożywienie. W ogródku przedszkolnym wsypujemy jedzenie dla ptaków, a jednocześnie mamy możliwość bezpośredniej obserwacji naszych skrzydlatych przyjaciół. Dzieci z wielką radością dbają o to, żeby w naszych karmnikach nie brakowało jedzenia, pełniąc przy nich codzienne dyżury. Dziękujemy wszystkim osobom, które wspierają nas w tej akcji.

Dzień Pizzy w grupie Gapci

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Warto uczcić to święto w należyty sposób, dlatego sala Gapci zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę.. Przed śniadaniem dzieci wyrabiały ciasto, tarły ser, kroiły paprykę i pomidory oraz odcedzały kukurydzę. Następnie wszyscy z wielkim zaangażowaniem nakładali kolejne produkty na ciasto. Gdy wszystko było już gotowe, włączyliśmy piekarnik i z niecierpliwością czekaliśmy, aż się upiecze. Wreszcie nadeszła oczekiwana przez wszystkich chwila – poczęstunek. Dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Dzięki tej imprezie poznały historię pizzy, kraj, z którego pochodzi. Utrwaliły nazwy i flagi państw europejskich, szukały na mapie Państwa Włochy, poznały ciekawostki nt. pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.

Bohater Tygodnia w grupie Gapci

W ramach projektu w każdy piątek losujemy dziecko, które będzie w następnym tygodniu bohaterem.
W miesiącu lutym Bohaterem tygodnia został Piotrek Z., który zaprezentował zdjęcia z dzieciństwa, zdjęcia z Parku Dinozaurów z Solca Kujawskiego, a także opowiedział o swojej ulubionej zabawce i książce o baśniach i bajkach, a przede wszystkim pokazał swoje trzy chomiki.
Kolejnym Bohaterem Tygodnia została Lena J. która wraz z mamą przygotowała ciekawą prezentację o swoim dzieciństwie, wycieczkach a przede wszystkim zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i taneczne odsłaniają nam sukcesy z tańca baletowego.
Ostatnim Bohaterem Tygodnia w miesiącu lutym został Adam W., który wraz z tatą pokazał nam liczne zdjęcia z dzieciństwa, z różnych wycieczek, oraz przedstawił nam swoje umiejętności narciarskie i piłkarskie.Trzymamy kciuki i życzymy licznych wygranych meczy.
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i miły spędzony z nami czas.

Wycieczka do Grzybowa – grupa Nieśmiałki

Grupa Nieśmiałków w ostatnim czasie była na wycieczce w na którą zaprosili nas Pani Ania z Panem Danielem do Domu Weselnego Omega w Grzybowie. Nasi gospodarze byli wspaniałymi przewodnikami po obiekcie, dzieci mogły zajrzeć wszędzie. Pan Daniel na początku oprowadził dzieci po pięknej sali weselnej. Następnie dzieci dzięki smakowitym zapachom trafiły do kuchni, w której Pani Kucharka przedstawiła nam swój zespół oraz pokazała ogromne sprzęty, których używa się do przygotowania jedzenia dla gości. Pan Daniel pokazał dzieciom również drugą salę weselną, a następnie dzieci mogły zwiedzić pokoje rodziców państwa młodych jak i samych nowożeńców. Mama Julii Pani Ania przygotowała dla dzieci specjalne zadanie, a mianowicie kurs układania serwetek. Nasze Nieśmiałki sprostały zadaniu i w ramach dobrze wykonanej pracy otrzymały słodki poczęstunek oda naszych gospodarzy. Dzięki uprzejmości Pani Ani i Pana Daniela dzieci poznały tajniki pracy osób przygotowujących wesela. Dzieci były bardzo zadowolone i oczarowane pięknymi salami. Grupa Nieśmiałków przesyła wielkie podziękowania dla Pani Ani i dla Pana Daniela za wspaniałą wycieczkę i zorganizowanie oraz sponsoring przejazdu dzieci.