Nasze Grupy
Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘Nasze Grupy’ Category

Domowa orkiestra w grupie Mędrków

Ostatnio w naszej grupie jest trochę głośniej niż zwykle, a to za sprawą domowych instrumentów.  Tak kochani,  dzieci samodzielnie potrafią zrobić grzechotkę,  znaleźć bębny i szereg  innych instrumentów, które pochodzą  nie tylko z kuchni, ale też z szeleszczących kącików gazetowych, pudełka klocków,itp.  Oj tak głośno było o nas ostatnio, ale dzięki temu nasze dzieciaki otworzyły się na muzykę, na tworzenie  i… na miłe i zdrowe  dla ucha dźwięków. Serdecznie pozdrawiamy naszych „muzyków- instrumentalistów”.

W grupie Mędrków ostatnio jest bardzo uroczyście….

„Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki,
bo dziś są Twoje urodzinki.”

Sto lat! Sto lat! Dla naszych przedszkolaków, najserdeczniejsze życzenia tym razem są skierowane w stronę Elizy, Adasia i Madzi. Nasi kochani ostatnio obchodzili swoje urodziny, z tej okazji dzieci składały piękne życzenia swoim koleżankom i koledze. Serdecznie dziękujemy naszym rodzicom za małe słodkości  dla dzieci.

Zabawy matematyczne z patyczkami w grupie Apsików

1,2,3,4…-kolorowe patyczki liczysz ty. Rozsypane patyczki zachęciły nas do przeliczania, doliczania, tworzenia figur geometrycznych, utrwalania kolorów i pojęć tj. nad, pod, obok. A na zakończenie każdy stworzył dowolną patyczkową kompozycję.

 

Konstruowanie  gier  planszowych  w grupie  APSIKÓW

Dzisiejsze czasy i świat zdominowały komputery, tablety, telefony i inne elektroniczne gadżety. Stały się one ulubioną rozrywką , formą zabawy i spędzania wolnego czasu dla dzieci. Często wygodną dla rodziców, wystarczy włączyć dziecku telewizor, bajkę – a coraz częściej komputer i rodzic ma mnóstwo wolnego czasu na uporanie się z pracami i obowiązkami domowymi lub chwilę dla siebie. Świat gier komputerowych, telefonów jest tak atrakcyjny dla dzieci, że rodzicom coraz trudniej zachęcić je do innych form zabawy czy aktywności. Zdarza się też, że całe rodziny w ten sposób wspólnie spędzają wolny czas. 

Celem przyniesienia do przedszkola gier planszowych i rozgrywania ich przez cały tydzień miał na celu zachęcić rodziców i dzieci do takiej formy spędzania wolnego czasu. Gry planszowe są nie tylko świetnym pomysłem na spędzenie wspólnie czasu, ale również spełniają wiele innych ważnych funkcji. Wspólne granie to przede wszystkim bycie razem, ale też i nauka –  gry uczą nie tylko jak wygrywać czy przegrywać, ale też liczyć, myśleć kreatywnie . Każda z gier  jest inna i uczy innych umiejętności. Między innymi gry: kształtują postawy koleżeńskie, uczą opanowania i cierpliwości, wyrabiają nawyki przestrzegania dyscypliny i reguł gry, uświadamiają graczom potrzebę współdziałania i potrzebę podporządkowywania się interesom grupy. Szczególnie dla dzieci  chęć wygrania jest motywacją do zmaksymalizowania wysiłku intelektualnego. Dzięki grom członkowie rodziny mogą zobaczyć swoich bliskich  w innej perspektywie i rolach, poznać swoje mocne i słabe strony, przekonać się , jakie mają poczucie humoru, z czego śmieją się dzieci, a z czego dorośli.  Wspólne granie zbliża i uczy bycia ze sobą. Pozwala zbudować lub odbudować dobre relacje oparte na ciepłych i pozytywnych emocjach.

Dzieci z grupy „APSIKI” z wielkim zaangażowaniem brały udział w tworzeniu gier. Same ustalały zasady gier i grały przestrzegając wszystkich reguł. Przez kolejne dni dzieci chętnie wracały do stworzonych przez siebie gier oraz do gier przyniesionych z domu do przedszkola. Zachęcamy rodziców do wspólnego konstruowania gier z dziećmi w domu.

Bohaterem tygodnia u Nieśmiałków  – Maja B.

W październiku  rozpoczęliśmy akcję „Bohater tygodnia”, która ma na celu przybliżyć nam postać jednego z naszych przedszkolaków, ujawnić nieznane nam dotychczas wątki jego życia. Dzieciństwo, ulubione czynności, zabawki, książki czy ukochane zwierzęta.

Nasz bohater spędza cały tydzień w towarzystwie naszej grupowej maskotki – „Trampolinka”, którego gości u siebie w domu i traktuje jak najlepszego przyjaciela. Powierza mu swoje tajemnice, przedstawia go swoim bliskim, oprowadza po swoim domu i pokazuje ulubione miejsca, bawi się z nim i o niego dba – tak jak dba się o przyjaźń. Na koniec swojego tygodnia „Bohater” dzieli się z nami ciekawostkami swojego życia, jednocześnie pokazując nam to, co uda się przynieść do przedszkola. Tego dnia zapraszamy również do naszej grupy rodzica, który uzupełnia nam wiadomości o swoim dziecku, pokazuje fotografie z dzieciństwa, opowiada ciekawe historie, a także czyta ulubioną bajkę naszego „Bohatera tygodnia”.

O6 listopada drogą losowania, rozpoczął się tydzień Majeczki Bindas 🙂 Nasza Bohaterka przyniosła do przedszkola swoje ulubione bajeczki, wianki, które robiła z mamą i siostrą na wczasach.

 Majka  dzieliła  się z dziećmi i czuła się tego dnia niezwykle ważnym przedszkolakiem. Mama Majki- pani Ania, przygotowała prezentację multimedialną z życia Majeczki i jej rodziny  podczas wizyty  opowiedziała o naszej „Bohaterce”.  Dowiedzieliśmy  się  o tym, że Majka uwielbia bawić się w modelkę ,lubi robić zdjęcia, jej starsza siostra to jej najlepsza przyjaciółka. Maja chętnie spędza aktywnie czas   z rodziną podróżując  i przede wszystkim  uwielbia pływać.  Nie zabrakło również czytania.  Na koniec tej ciekawej wizyty Pani Ania przeczytała dzieciom bajeczkę z serii Martynka pt.  „ Nowa koleżanka ” i wiersze J. Brzechwy  pt. „Na straganie”. Bardzo dziękujemy  Pani Ani  za aktywne włączenie się i urzeczywistnienie naszej projektu!

 Następnym „Bohaterem Tygodnia” i przyjacielem „Trampolinka” jest Arina Pavliutkina.

„Apsiki w Figurolandii”

W grupie „Apsików” odbyły się warsztaty matematyczne. Spotkanie miało na celu rozwijanie wyobraźni i percepcji wzrokowo- ruchowej. Po odczytaniu opowiadania o „Krainie Figurolandii” dzieci przystąpiły do odkrywania kącików przygotowanych przez Króla Figurolandii, w których mogły przybliżyć sobie wiadomości związane z figurami geometrycznymi. Był „Zaczarowany worek” czyli odgadywanie kształtu koła, kwadratu, trójkąta i prostokąta tylko za pomocą dotyku, wesoła zabawa instrumentami muzycznymi w różnych kształtach. Przygotowane były także przedmioty w różnych kształtach, które należało przyporządkować do właściwej figury. W stacji sportowej dzieci mogły wykonywać różne ćwiczenia zgodnie z daną figurą geometryczną. Ponadto dzieci mogły kreślić różne figury geometryczne w tackach z solą, wypełniać plasteliną szablony figur, rysować po śladzie, a także stworzyć „geometryczny obrazek”.

„Apsiki pod Pomnikiem Sanitariuszki”

Dzień zmarłych, choć smutny, stanowi jedno z ważniejszych polskich świąt. Istotne jest zatem, aby dziecko poznało jego znaczenie i sens. Wyniesiona z tego nauka pozwoli mu zrozumieć istotę pamięci, szacunku i tradycji.

Dlatego też 31 października 4 latki odwiedziły „Pomnik Sanitariuszki”, gdzie zapaliły znicze przyniesione z domu.

Smaczny i zdrowy koktajl owocowy

Wesołki doskonale  wiedzą,  że  aby  być  zdrowym  należy  się  prawidłowo  odżywiać.  Z  myślą  o witaminkach,  postanowiły  zrobić  wraz  ze  swoimi  paniami  koktajle  owocowo – jogurtowe. Aby  jednak  sprostać  takiemu wyzwaniu  dzieci  zapoznały  się  z  wyglądem i bezpiecznym korzystaniem z przyrządów kuchennych m.in. blendera.  Zadanie  okazało  się niezwykle proste.  Była  to  prawdziwa  ,, bomba  witaminowa ”.

Uśmiech  na  twarzach  dzieci  gościł  przez  cały  proces  przyrządzania  koktajli,  a  jeszcze  szerzej  uśmiechnięte  buzie  pojawiły  się  po  wypiciu  pysznych,  a  jednocześnie  zdrowych  napojów.

Skoro to zadanie okazało się „proste jak pestka” następnym razem podejmiemy się trudniejszego wyzwania.