Nasze Grupy
Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘Nasze Grupy’ Category

Wycieczka do Straży Pożarnej Grupa Nieśmiałków

Grupa Nieśmiałków odwiedziła ostatnio Straż Pożarną w Kołobrzegu. Dzieciaki świetnie się bawiły podczas zajęć z panami strażakami, uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w specjalnie przystosowanej sali edukacyjnej. Nieśmiałki wcieliły się w rolę strażaków i przymierzały stroje, oglądały wozy naszych dzielnych strażaków. Dzieci były zadowolone i uśmiechnięte. Dzięki takim przedsięwzięciom, czyli współpracy ze Strażą Pożarną w Kołobrzegu realizujemy w naszym przedszkolu program profilaktyczny , który jest skierowany na bezpieczeństwo dzieci oraz na zasady zachowania się podczas sytuacji zagrażających życiu.
Dziękujemy za świetną wycieczkę oraz zajęcia praktyczne

Zajęcia otwarte z rodzicami w grupie Apsików

13.06.2018r. odbyło się zajęcie otwarte w grupie „Apsików” pt. „Dzieci Świata”. Celem zajęć było kształtowanie szacunku i życzliwości do dzieci z różnych stron świata, wzbogacanie wiadomości na temat życia ludzi na różnych kontynentach, usprawnianie aparatu artykulacyjnego, rozwijanie umiejętności wypowiadanie się na dany temat, doskonalenie koordynacji wzrokowo- ruchowej i sprawności rąk i integracja rodziców z przedszkolem.
Rodzice mogli przekonać się jak dobrze radzą sobie ich pociechy z rozwiązywaniem trudnych zadań. Dzieci zaprezentowały się tańcząc, śpiewając, a także rozwiązując różne zadania postawione przez nauczyciela. Potrafiły określić cechy charakterystyczne dla danego regionu świata. Rozwijały sprawność manualną i umiejętność łączenia ze sobą różnych obrazków wykonując wspólnie z rodzicami plakat o danym „Mieszkańcu świata”. Dzieci aktywnie i chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach.

Urodziny w grupie Gapciów

Urodziny to szczególny dzień w życiu każdego przedszkolaka. Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną ale wiele radości sprawia im to kiedy mogą przeżywać to wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. W naszej grupie swoje magiczne 5 lat skończyły: Maja, Pola, Ala, Kasia, Julia K., Hela i Hania O. Dużo radości, uśmiechu oraz wielu przyjaciół życzyliśmy naszym solenizantkom! Oczywiście było tradycyjne Sto lat, buziaki, uściski i słodki poczęstunek:)

Bohater tygodnia Ala w grupie Wesołków

Nasza koleżanka Ala przygotowała wraz z rodzicami wspaniałą prezentację. Są niezwykle aktywną rodziną, która uwielbia spędzać wspólnie czas i upamiętniać wesołe chwile na pięknych fotografiach i filmach, w tym z drona. Mieliśmy okazję je oglądać.
Tata Ali pracuje w wojsku, a jego ogromną pasją jest wojskowe lotnictwo. Opowieści
i prezentowane zdjęcia zaimponowały wszystkim chłopcom oraz zaciekawiły wiele dziewczynek. Największą niespodzianką okazały się jednak pamiątkowe albumy do kolorowania z modelami samolotów.

„Nasze Pasje” w grupie Wesołków

Wesołki już wkrótce żegnają przedszkole, znają się tak dobrze… ale okazało się, że jeszcze wszystkiego o sobie nie wiedzą. Podczas tygodnia poświęconego pasjom i zainteresowaniom dzieci, nasi wychowankowie mieli okazję poznać się jeszcze lepiej.
Podczas tego tygodnia, nauczycielki zgodnie z Koncepcją Planu Daltońskiego oddały prym dzieciom, które w roli ekspertów dzieliły się zainteresowaniami i wiedzą podczas ciekawych prezentacji, do których przygotowały się wspaniale!
Pasji było wiele. Taniec, jazda konna, piłka nożna, tenis, sklejanie modeli, wznoszenie zaawansowanych konstrukcji LEGO, zainteresowania plastyczne, gry na playstation, czy po prostu ulubione zabawki i przytulanki, bo zabawa też może być dziecięcą pasją  Mamy nawet w swoim gronie miłośnika kolekcjonowania okolicznościowych i pięknych naparstków!!!
Wychowawczynie były pod wrażeniem tego, jakie ciekawe zainteresowania prezentują dzieci i sposobu, w jaki przekazywali samodzielnie swoją wiedzę kolegom i koleżankom. Przebrania, atrybuty, zdjęcia oraz dziesiątki przyniesionych z domu ulubionych eksponatów, przedmiotów i zabawek. Odbyły się także pokazy choreografii tanecznych oraz treningi piłkarskie pod okiem naszych „ekspertów” 
Życzymy Wesołkom dalszych sukcesów, aby ich zainteresowania nigdy nie wygasły, wręcz przeciwnie – nadal się rozwijały!
Zapraszamy do galerii!

Bohater tygodnia Konrad w grupie Wesołków

Kolejna wspaniała prezentacja za nami. Tym razem mieliśmy okazję poznać wiele ciekawych faktów z życia Konrada. Podziwialiśmy fotografie z podróży oraz z codziennych wesołych chwil jego rodziny.
Rodzice Konradka przygotowali również bardzo pouczającą opowieść z uwielbianej przez dzieci serii „Kostka i Bruno” o rozpoczęciu nauki w szkole i emocjom, które mogą towarzyszyć tego dnia dzieciom. Zwieńczeniem tej historii było wspólne wykonanie Drzewa Przyjaźni dla wszystkich Wesołków. Wspaniały pomysł!
Nie zabrakło słodkich upominków… 
Dziękujemy za świetną zabawę i zapraszamy do galerii!

Pożegnanie 6-latków przez 5-latki

„Do widzenia chłopcy,
dziewczynki żegnajcie,
o naszym przedszkolu
nie zapominajcie.
A gdy minie roczek,
na miłej zabawie,
spotkamy się znowu,
tam w szkolnej ławie.

Bo i my za roczek
do szkoły pójdziemy,
tylko w tym przedszkolu
trochę podrośniemy.”

Dnia 22 czerwca zgodnie z tradycją naszego przedszkola, dzieci z grup Gaci i Mędrków pożegnały swoich starszych kolegów odchodzących do szkoły. Były wierszyki, piosenki oraz prezenty – zakładki do książek oraz słodkie smakołyki:) Powodzenia w szkole!

Wesołki w pizzerii „King”

12 czerwca 2018r. dzieci z grupy Wesołków udały się na przepyszne II śniadanie do pizzerii, której właścicielami są rodzice naszej koleżanki z grupy Vanesski.

Bardzo serdecznie zostaliśmy powitani przez Panią Karolinę i pracowników pizzerii. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na moment, w którym pizza znajdzie się na stolikach. Wesołki z wielkim smakiem zjadły przygotowaną pizzę i okazały się wielkimi łasuchami.  Z pełnymi brzuszkami, zadowolone wróciły do przedszkola.

Bardzo serdecznie dziękujemy Mamie Vanesski, za zaproszenie oraz poczęstunek.

Wesołki 🙂