Nasze Grupy
Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘Nasze Grupy’ Category

Na wsi

W piątek, Apsiki mogły poczuć się jak na wsi. A to wszystko dzięki najbliższym Wiktorii – dziadkowi Bolkowi i mamie Gabrysi, którzy nie szczędząc swojej uprzejmości i wysiłku stworzyli namiastkę wsi w naszej przedszkolnej sali. Była kwoka z malutkimi kurczątkami, która wywołała wiele emocji wśród dzieci, dwa młode gołębie i gromadka milusińskich królików. O ile ptactwu dzieci się z ciekawością przyglądały to króliczki wywołały prawdziwe poruszenie zwłaszcza, że można je było dotykać, głaskać i karmić. Panu Bolesławowi i pani Gabrysi jeszcze raz gorąco dziękujemy za wspaniałą lekcję przyrody.

 

 

Mędrki uczą się o zwierzętach z wiejskiego podwórka

Przez minione dwa tygodnie rozmawialiśmy na temat zwierząt mieszkających na wsi. Przedszkolaki potrafią już rozpoznać wszystkie zwierzęta hodowlane. Dzieci znają również budowę jajka, zobaczyły co dzieję się ze skorupką jajka, gdy zamoczy się ja w occie.Dzieci doskonaliły również umiejętność współpracy w parze, przygotowując wspólne projekty. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat produktów ekologicznych oraz rozumieją, że praca rolnika jest bardzo ważna oraz że zwierzęta wiejskie nie zasypiają na zimę, jak twierdziły początkowo:) Dzieci z nieskrywaną ciekawością wysłuchały opowieści jak powstaje masło, maślanka, serwatka i twarożek, na dodatek Mędrki mogły spróbować tej trudnej sztuki jaką jest wyrabianie masła. Efekt końcowy wszystkich pysznie zadowolił 🙂

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu zajęć.

Mędrki

Ciekawa przyroda w grupie Apsików

Apsiki na zajęciach przyrodniczych spotkała nie lada niespodzianka. W zwykłym słoiku przybyli niezwykli goście Kukuś i Limonka – dwie gąsieniczki znalezione w ziemi na działce. I choć stworzonka były maleńkie radość z ich oglądania była wielka. I ogromną odegrały rolę – dzieci zobaczyły jak wygląda, jak się porusza, co zjada jedna z postaci motyla. I o wiele łatwiej mogły przyswoić wiedzę dotyczącą cyklu rozwojowego tego pięknego owada. Na zdjęciach prezentujemy nasze bliskie spotkania z gąsieniczkami.

Zajęcia marcowe w grupie Nieśmiałków

W marcu odbyły się zajęcia otwarte poświęcone mieszkańcom łąki. Nasi podopieczni razem z małą pomocą rodziców wykonali według instrukcji piękne prace techniczno-plastyczne. Grupa Niesmiałków stanęła na wysokości zadania i wspólnie z najbliższymi powstała wiosenna łąka w naszej sali i na korytarzu. Dzięki umiejętnościom oraz wielkiej wyobraźni dzieci i rodziców zostały stworzone barwne gąsienice, motyle oraz zielone żabki. Dziękujemy serdecznie naszym gościom za obecność na zajęciach otwartych oraz pomoc przy tworzeniu pięknych prac. Zapraszamy już wkrótce na zajęcia majowe wszystkich rodziców razem z dziećmi.

Wiosenny ogródek u Apsików.

W czwartek nasze Apsiki powitały pierwszy dzień wiosny a w piątek już ostro wzięły się do roboty w ogrodzie – takim domowym, na parapecie. Najpierw – wiedza w pigułce tzn. pytania Po co sadzić rośliny?, Jak to zrobić ? Jakie warunki należy spełnić by uzyskać plon? oraz dyskusje, obrazki, instrukcje, film edukacyjny. A później już tylko działanie w zespołach. Sami zobaczcie jak pracowały średniaki siejąc rzeżuchę oraz sadząc cebulę, fasolę i cebulki kwiatowe.

 

Czytanie na dywanie w grupie Nieśmiałków

W ostatni piątek w naszej grupie odbyło się „Czytanie na dywanie” w wykonaniu Pani Oli –mamy Marcela. Pani Ola opowiedziała o bajkach jakie zazwyczaj czytaj Marcelowi i jego bratu na dobranoc. Wspólnie z mamą Marcela zostały wybrane bajki do czytania. Jedna z bajek opowiadała o tym aby nie oceniać nikogo po tym jak wygląda bo można się bardzo pomylić. Nieśmiałki były bardzo zaciekawione bajkami i bardzo miło spędziły czas z Panią Olą. Dzięki czytaniu dzieciom wzbogacamy ich wyobraźnię jak również słownictwo. Na zakończenie wizyty naszego gościa Nieśmiałki w ramach podziękowania dla mamy Marcela wykonały piękne rysunki z bohaterami bajek. Niespodzianką pod koniec rysowania była wizyta Pani Agnieszka –mamy Maksa. Pani Agnieszka przyniosła dzieciom do pokazania świnkę morską. Wszystkie dzieci delikatnie starały się pogłaskać zwierzątko, a niektóre Nieśmiałki nawet odważyły się wziąć na ręce małego pupila. Mama Maksa sprawiła wielką niespodziankę i niezapomniane wrażenia dzieciom. Dziękujemy Pani Agnieszce i Pani Oli za zaangażowanie się w aktywne życie grupy.
Zapraszamy rodziców do wspólnego czytania dzieciom na dywanie.

Wiosna u Nieśmiałków

Dzieci z grupy Nieśmiałków z okazji Pierwszego Dnia Wiosny wykonały piękne prace plastyczno-techniczne. Pierwsze oznaki wiosny pojawiły się w naszej galerii. Nieśmiałki również poprzez zadania zespołowe mogły odnaleźć Wiosnę dzięki przeliczaniu motylków oraz rozwiązując zadania matematyczne. Dzieci z chęcią bawiły się w ogrodników sadząc cebulki kwiatów, dzięki temu na parapetach utworzono kącik małego ogrodnika. Wiosna zadomowiła się na dobre w Grupie Nieśmiałków.

Wiosenny ogródek w grupie Apsików

W czwartek nasze Apsiki powitały pierwszy dzień wiosny a w piątek już ostro wzięły się do roboty w ogrodzie – takim domowym, na parapecie. Najpierw – wiedza w pigułce tzn. pytania Po co sadzić rośliny?, Jak to zrobić ? Jakie warunki należy spełnić by uzyskać plon? oraz dyskusje, obrazki, instrukcje, film edukacyjny. A później już tylko działanie w zespołach. Sami zobaczcie jak pracowały średniaki siejąc rzeżuchę oraz sadząc cebulę, fasolę i cebulki kwiatowe.