Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘Nowości’ Category

Wycieczka do Straży Pożarnej Grupa Nieśmiałków

Grupa Nieśmiałków odwiedziła ostatnio Straż Pożarną w Kołobrzegu. Dzieciaki świetnie się bawiły podczas zajęć z panami strażakami, uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w specjalnie przystosowanej sali edukacyjnej. Nieśmiałki wcieliły się w rolę strażaków i przymierzały stroje, oglądały wozy naszych dzielnych strażaków. Dzieci były zadowolone i uśmiechnięte. Dzięki takim przedsięwzięciom, czyli współpracy ze Strażą Pożarną w Kołobrzegu realizujemy w naszym przedszkolu program profilaktyczny , który jest skierowany na bezpieczeństwo dzieci oraz na zasady zachowania się podczas sytuacji zagrażających życiu.
Dziękujemy za świetną wycieczkę oraz zajęcia praktyczne

INFORMACJA O ZAJĘCIACH SPORTOWYCH

INFORMACJA O ZAJĘCIACH SPORTOWYCH

Drodzy Rodzice

W dniu dzisiejszym tj. 12.09.2018r.

odbyły się zajęcia ruchome z firmą „Przedszkoliada.pl”

dla wszystkich dzieci z przedszkola, prowadzone przez Pana Michała.

Informacja i zdjęcia umieszczone będą na stronie internetowej

przedszkola: pm2kg.pl

Zapraszamy Rodziców i dzieci do zapisów na zajęcia dodatkowe,

które odbywać się będą 1 x w tygodniu za kwotę 36 zł miesięcznie,

bez względu na obecność.

Chętnych Rodziców prosimy, aby deklarowali chęć uczestnictwa

na listach u nauczycieli w grupach do dnia 21.09.2018r.

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa i Narodowe Czytanie

ZDD – PROGRAM

Przedszkole Miejskie nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Kołobrzegu- ważne wydarzenie

Nareszcie!!!! Już mamy certyfikat Przedszkola daltońskiego, jednego z pierwszych w naszym mieście razem z Przedszkolem nr 8;-) … Co za ulga… !!!!!!!! Jednak nie było tak strasznie. Przyjazna atmosfera towarzyszyła nam przez cały dzień. W listopadzie na ogólnopolskiej Konferencji w Koszalinie odbierzemy upragniony certyfikat.

Chciałabym, jako dyrektor podziękować i pogratulować całemu Zespołowi, a w szczególności Nauczycielkom Przedszkola nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Kołobrzegu, za podjęty trud i wyzwanie jakim jest wdrażanie Koncepcji planu daltońskiego. Udało nam się w ciągu 2 lat osiągnąć to co wydawało się niemożliwe. A jednak udało się i było warto. Nie było łatwo ale dzięki Wam nasze przedszkole odniosło sukces. A stało się tak dlatego, że chcemy być coraz lepsi, chcemy edukować inaczej i chcemy dobrze przygotować dzieci do życia, dać im dobra podstawę do tego startu.

Wam Kochani Rodzice   dziękujemy za zaufanie, wsparcie i towarzyszenie nam w tych trudnych zmianach.  Ale zmianach jakże potrzebnych i wartościowych…

Mamy to…. Jesteśmy placówką daltońską !!! Gratulacje dla nas wszystkich. Pani Kasiu dziękujmy.

Z pozdrowieniami

Dyrektor – Dorota Warzocha

#plan Daltoński # przedszkole                   

Zajęcia otwarte z rodzicami w grupie Apsików

13.06.2018r. odbyło się zajęcie otwarte w grupie „Apsików” pt. „Dzieci Świata”. Celem zajęć było kształtowanie szacunku i życzliwości do dzieci z różnych stron świata, wzbogacanie wiadomości na temat życia ludzi na różnych kontynentach, usprawnianie aparatu artykulacyjnego, rozwijanie umiejętności wypowiadanie się na dany temat, doskonalenie koordynacji wzrokowo- ruchowej i sprawności rąk i integracja rodziców z przedszkolem.
Rodzice mogli przekonać się jak dobrze radzą sobie ich pociechy z rozwiązywaniem trudnych zadań. Dzieci zaprezentowały się tańcząc, śpiewając, a także rozwiązując różne zadania postawione przez nauczyciela. Potrafiły określić cechy charakterystyczne dla danego regionu świata. Rozwijały sprawność manualną i umiejętność łączenia ze sobą różnych obrazków wykonując wspólnie z rodzicami plakat o danym „Mieszkańcu świata”. Dzieci aktywnie i chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach.

Koncert umuzykalniający w czerwcu

18 czerwca odbył się już ostatni koncert umuzykalniający w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2017/2018r. Dla najmłodszych słuchaczy muzycy przygotowali wyprawę do KRAINY BAŚNI Walta Disneya. Dzieci wysłuchały największych przebojów z bajek i filmów między innymi: „Król Lew”, „Piękna i Bestia”, „Gumisie” i wiele innych. Dzieci zapoznały się z instrumentami muzycznymi: trąbka, puzon i róg. Cały koncert przebiegał w tanecznej i miłej atmosferze.

Urodziny w grupie Gapciów

Urodziny to szczególny dzień w życiu każdego przedszkolaka. Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną ale wiele radości sprawia im to kiedy mogą przeżywać to wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. W naszej grupie swoje magiczne 5 lat skończyły: Maja, Pola, Ala, Kasia, Julia K., Hela i Hania O. Dużo radości, uśmiechu oraz wielu przyjaciół życzyliśmy naszym solenizantkom! Oczywiście było tradycyjne Sto lat, buziaki, uściski i słodki poczęstunek:)