Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘Nowości’ Category

BAL KARNAWAŁOWY

 

Dnia 30 stycznia 2018 r. tj. wtorek odbędzie się w naszym Przedszkolu

BAL KARNAWAŁOWY

dla naszych Przedszkolaków.

Serdecznie prosimy rodziców o przygotowanie swoim pociechom kostiumów karnawałowych.

 W trakcie balu będą wykonywane pamiątkowe zdjęcia przez fotografa(prosimy o podpisanie zgody u wychowawców grup).

SERDECZNIE     ZAPRASZAMY!!!

 

 

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

Coroczny Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek to wydarzenie o niezwykłej i magicznej świątecznej atmosferze. Zawsze chętnie przyjmujemy zaproszenie od Przedszkola Miejskiego nr 8, by zaprezentować się na scenie Regionalnego Centrum Kultury wraz z innymi przedszkolakami. W tym roku dzieci z grupy Wesołków i Nieśmiałków wystąpiły w prezentacji wokalno – tanecznej do utworu „Już pierwsza gwiazdka”.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałe chwile i gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w tym wydarzeniu i zaprezentowały się we wzruszających występach.

Zapraszamy do galerii!

DZIADEK DO ORZECHÓW

Nasze przedszkolaki to wspaniałe i uzdolnione dzieciaki. Dziś mieliśmy okazję oglądać spektakl baletowy „Dziadek do orzechów” w reżyserii pani Marty Herbowskiej i wykonaniu tancerzy zespołu Swan Dance. Wśród nich nasi obecni i byli wychowankowie: Zuzia, Hania, Lenka, Piotruś i Sebastian. Niezwykle wzruszające widowisko, piękne stroje i wspaniała choreografia… w dodatku w wykonaniu naszych wychowanków.

Zapraszamy do galerii!

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 27 listopada dzieci z naszego przedszkola brały udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowego Misia”, który towarzyszył im przez cały dzień. Przedszkolaki na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, następnie wspólnie ze swoimi maskotkami oglądały przedstawienie pt. „Przygody Kubusia Puchatka” przygotowane przez kółko teatralne. Tego dnia na dzieci czekały liczne zabawy i niespodzianki m.in.: zbieranie misiowych przysmaków w zimowych rękawiczkach, rozwiązywanie  misiowego quizu „Co wiemy o misiach” oraz w degustacji przysmaków w kąciku „Słodkie, małe co nie co”. Sprawdzone zostały także umiejętności manualne poprzez kolorowanie szablonów misia. Spotkaniu towarzyszyły zabawy taneczne z misiami w rytm piosenek „Misie”, „Miś różowy”, „Jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia”. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Mikołajki w naszym przedszkolu

Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń dla wszystkich milusińskich. Już od początku dnia na przedszkolaki czekało wiele atrakcji, pięknie przystrojone przedszkole przez nasze Panie, które dzielnie pracowały do później nocy. Święty Mikołaj zaszczycił nas swoją obecnością, oprócz wymarzonych prezentów zaproponował wiele wesołych zabaw. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Jego wizyty wszyscy otrzymali prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły pięknymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja.

W tym dniu na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka było to przedstawienie pt. „Gwiazdkowy prezent” w wykonaniu prawdziwych aktorów- naszych Rodziców. Przedszkolacy z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy głównych bohaterów bajki. Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Dziękujemy serdecznie naszym Rodzicom oraz Paniom  za ogrom pracy włożony w przygotowania do przedstawienia.

Już od jutra nie będziemy mogli doczekać się kolejnej wizyty Świętego Mikołaja- zaczynamy wielkie odliczanie do Świąt! 🙂

 

 

Pan Prezydent w naszym przedszkolu

W dniu 9.11.2017 r. w naszym przedszkolu miało miejsce uroczyste uruchomienie przez Prezydenta Miasta Kołobrzegu- Janusza Gromka oraz  inspektora nadzorującego przebieg inwestycji Pan Ryszard Truszkowskiego, windy gospodarczej przy pionie kuchennym placówki. Są nią transportowane na I i II piętro zarówno posiłki jak i naczynia do ich wydawania, co bardzo usprawniło organizację pracy w przedszkolu.

 

Winda marzeń

W Kołobrzegu, w nadmorskiej okolicy,

mieści się przedszkole w pięknej kamienicy.

„Bajeczna Dwójeczka” jego nazwa brzmi,

a dzieci chętnie spędzają tu wesołe dni.

Lalki, auta, klocki, misie, kolorowe sale…

Czy ktoś mógłby tu mieć jakieś żale?

A jednak była taka rzecz… Liczyliśmy na nią skrycie…

Chodzi o WINDĘ, która ułatwiła nam życie! 🙂

Odtąd nasze panie posiłków nie dźwigają,

gdyż one sprawnie windą przyjeżdżają.

Wszystko to za sprawą Pana Prezydenta.

Spójrzcie proszę jaka teraz kadra uśmiechnięta!

Na bok poszły wszystkie zmartwienia i żale,

mamy więcej czasu by bawić się wspaniale.

Dziękujemy w imieniu wszystkich pracowników i dzieci,

Niech Panu Prezydentowi słoneczko zawsze świeci!!! 🙂

 

Autor: Karolina Rymgayłło

Realizacja Projektu edukacyjnego „Bohater Tygodnia” z edukacja czytelniczą  w ramach  wdrażania  koncepcji Planu Daltońskiego : w Przedszkolu i w  Domu.

Projekt edukacyjny „Bohater tygodnia” będzie realizowany u Nieśmiałków  przez prawie cały rok szkolny. Autorką pomysłu jest Carmen Ibanez Sandin. Według niej każdemu dziecku z grupy należy poświęcić szczególną uwagę przez pełny tydzień, aby w ten sposób poczuło się w centrum uwagi. W ciągu całego tygodnia nasz bohater będzie najważniejszą osobistością  w grupie, a za pośrednictwem zdjęć i osobistych przedmiotów (zabawek, książek…) ostatniego  dnia  w piątek przyjdzie z rodzicami lub rodzicem i opowie coś o sobie.

 Cele projektu:
> Budowanie dobrej samooceny dzieci przez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach i mocnych stronach
> Podkreślanie ich wyjątkowości i niepowtarzalności – dziecko powinno zwrócić szczególną uwagę na wszystkich swoich kolegów i koleżanki oraz dostrzec różnorodność grupy. >Realizowanie koncepcji daltońskiej w domu i przedszkolu

Poszczególne cele:
> Indywidualne traktowanie każdego dziecka: dzieci wyjaśniają swoje zwyczaje, swoją osobowość, styl życia, strukturę rodzinną, kulturę… i poznają swoich kolegów i koleżanki. Tym samym uczą się dostrzegać życie z perspektywy innych, co wzbogaca ich osobowość.
> Wzmacniane pozytywnej samooceny: pokazując wszystkim dzieciom z grupy, że są ważne, wysłuchamy z uwagą tego co je interesuje, poświęćmy im szczególną przestrzeń i czas, dzięki temu będą w centrum uwagi grupy.
> Sprzyjanie relacji dom-przedszkole: stworzenie rodzinom okazji do tego, aby bezpośrednio włączyły się w życie przedszkola, na czas trwania tygodnia bohatera zaplanujemy wizytę jednego lub kilku członków rodziny dziecka na zajęciach.
> Tworzenie postaw prospołecznych – ćwiczenie uczy że należy:
> Szanować ludzi i ich różnice, zwyczaje społeczne
> Dzielić się swoimi rzeczami i okazywać innym uczucia
> Być cierpliwym i zdobyć się na czekanie (kolejność wypowiedzi, wszyscy nie mogą być bohaterami w tym samym czasie)
> Motywowanie i zainteresowanie: poruszamy wątki tematyczne związane z autentycznym światem przeżyć wewnętrznych dzieci, obierając sobie za punkt wyjścia ich rzeczywistość i osobiste doświadczenia. Personalizacja jaka towarzyszy temu ćwiczeniu, sprawia że dzieci są wysoce zmotywowane , ponieważ wszystkie z niecierpliwością oczekują nadejścia tygodnia, w którym one będą bohaterami.

Pierwszą Bohaterką w naszej grupie była Natalia, która wraz z rodzicami przygotowała  prezentację multimedialną o sobie i swojej rodzinie. Zobaczyliśmy Natalkę jakiej nie znaliśmy począwszy od dnia jej narodzin do dnia dzisiejszego . W trakcie oglądania migawek z życia Natalii było mnóstwo śmiechu i wiele do opowiadania o sobie. Podsumowaniem prezentacji była ulubiona rodzinna  bajeczka czytana przez Natalie i mamusie Natalii-Edytkę  pt. „Ogrodnik  Franek ”

. która bardzo wszystkim nam przypadła do gustu. Podsumowaniem wspaniale przygotowanej prezentacji tego dnia była śmieszna i szalona sesja zdjęciowa, którą przygotowali rodzice Natalii dla nas na zakończenie tygodnia.

Serdecznie dziękuje za zaangażowanie się i poświęcony  czas  w nasz projekt , w którym najważniejszym  dobrem jest dziecko i jego rodzina.

 

DZIEŃ  PARASOLA

”Stopy małe, stopy duże przeskakują w mig kałuże.

Omijają strugi rwące, w rynnach już rozbrzmiewa koncert.

Jest parasol, płaszcz deszczowy, kalosz pięknie kolorowy,

Bo to dzień jest parasola, bardzo cieszy się dziś Ola.”

 

W piątek 20.10 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Parasola. Wszystkie panie wraz z dziećmi zaklinały pogodę tańcząc do deszczowych piosenek. Chodź deszczu nie udało się nam wywołać, zabawa wśród pięknych, kolorowych jesiennych liści  była co tu dużo mówić wspaniała. Udowodniliśmy, że dobra zabawa może się udać bez względu na porę roku czy pogodę. Serdecznie dziękujemy pani Karinie Aleksandrowicz z ośrodka „Maksymilian” za słodki poczęstunek, który był miłym zakończeniem naszej  zabawy. Parasole w górę bo już za rok znów się spotykamy!