Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘Nowości’ Category

8 MARCA

Dzień Kobiet to międzynarodowe święto obchodzone w Polsce 8 marca. Zostało ustanowione w 1910 roku i jest wyrazem szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet.

Warto corocznie przypominać dzieciom, że istnieje takie święto  jak Dzień Kobiet i warto w tym dniu zrobić coś miłego dla każdej kobiety. W naszym przedszkolu wszystkie dziewczynki były bardzo rozpieszczane: mogły poddać się zabiegom upiększającym w  kącikach piękności, każdy chłopiec starał się być miłym i uprzejmym,  pomagał w potrzebie i uśmiechał się przez cały dzień.

Podczas oficjalnej uroczystości z okazji Dnia Kobiet dziewczynki z grupy Apsiki w spaniałych strojach z minionej epoki zaprezentowały kobiecą modę z dawnych lat. Chłopcy z grupy Nieśmiałków oraz  Apsików wypowiedzieli się w krótkim filmiku kim jest kobieta i jak należy im pomagać. Na zakończenie występu chłopcy recytowali wiersz W. Chotomskiej „ Po co na świecie są kobiety” i obdarowali wszystkie panie małym upominkiem. W ramach podziękowania za wspaniałą uroczystość dziewczynki zaprezentowały się w piosence The Lion sleeps tonight i poprosiły chłopców do tańca. Ten dzień był okazją do przeżywania pozytywnych uczuć, radości oraz dostarczył miłych przeżyć wszystkim kobietom uczestniczącym w uroczystości z okazji ich święta.

   

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W czwartek 21 marca 2019 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego święta, przedszkolaki przyszły ubrane na kolorowo. Najbardziej oczekiwaną częścią dnia było przybycie Pani Wiosny, którą staraliśmy się przywołać krótkim programem artystycznym. Przedszkolaki zaprezentowały się na scenie w festiwalowych utworach: „Małe czerwone jabłuszko”-Hania z gr. Śpioszków, „Lekcja rysunku” -julka z gr. Apsików oraz Hania z gr. Wesołki w piosence „Co powie tata”. Pani Wiosna nie mogła być obojętna na tak piękne dźwięki i odwiedziła nas przybywając na kolorowej chmurce w asyście ciepłego wietrzyku. Aby tradycji stało się zadość wybraliśmy się na spacer, podczas którego mogliśmy oficjalnie pożegnać zimę i radośnie powitać wiosnę. Na czele z Marzanną nasz barwny korowód budził zainteresowanie mijających nas przechodniów.

Wiosno zostań z nami na dobre!

Zajęcia otwarte w grupie Śpioszków

W ubiegłym tygodniu w grupie Śpioszków odbyły się zajęcia popołudniowe, podczas których dzieci z rodzicami stworzyli piękny i naturalny kącik przyrodniczy. Zabawę rozpoczęliśmy od relaksacyjnych masażyków i „zasadziliśmy” na plackach roślinki. Po takim szybkim przygotowaniu wszyscy zabrali się do pracy.

Rękawiczki, ziemia oraz nasionka rozmaitych kwiatów, ziół i owoców poszły w ruch. Musimy przyznać, że dzieci wspólnie z rodzicami wykonały świetną pracę. Było dużo śmiechu, radości i twórczego bałaganu. Teraz pozostaje nam czekać na rezultaty naszych działań i obserwować dzień po dniu, czy jakieś roślinki zaczynają się rozwijać. Jedno jest pewne – w naszej sali już czuć wiosnę! 

Dzieci również chętnie zaprosiły rodziców na zwiedzanie sali, gdzie po paru miesiącach pobytu w przedszkolu czują się już jak ryby w wodzie. Pokazały rodzicom swoje ulubione kąciki i zabawki, a nawet troszkę wspólnie pobawili się na dywanie.

Pięknie dziękujemy rodzicom za profesjonalne przygotowanie, pomoc w organizacji oraz sprzątaniu. Trzymajcie kciuki, aby roślinki z naszego kącika przyrodniczego rosły teraz „jak na drożdżach”.

Przedstawienie teatralne „Lodowa kraina”

 

We wtorek 12.03.2019r. W naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z grupy teatralnej „Fantazja”.

Przedstawienie teatralne opierało się na scenariuszu z bajki, chyba najsłynniejszej na świecie w ostatnim czasie 🙂 …. „Kraina Lodu” – gdzie głównymi bohaterami jest Elza, Anna, Kristoff oraz oczywiście Olaf! Dzieci były włączane w opowieść, służyły aktorom radą i pomocą.

Zabawne gagi i przejęzyczenia powodowały co chwilę salwy śmiechu. Spektakl sprawił dzieciom ogromną radość.

Mędrki pomagają zwierzętom zimą

Przedszkolaki z grupy Mędrków podczas zajęć, poznały sposoby pomagania ptakom oraz zwierzętom podczas zimy. 
Nasza przedszkolna stołówka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ptaków. Dzieci chętnie angażują się w takie działania zostając przyjacielami przyrody.

Wynalazki w grupie Gapci

W miesiącu marcu dzieci zajmowały się WYNALAZKAMI! Odkrywały historię pojawiania się na świecie różnych przedmiotów, urządzeń niezbędnych do codziennego życia. Poznały nowe pojęcia – wynalazca, patent, prototyp, przybliżały sobie sylwetki wielkich wynalazców takich jak Leonardo da Vinci. Gimnastykowały swój umysł, pobudzały wyobraźnię i…. same zamieniały się również w badaczy i eksperymentatorów.
Nasza podróż w czasie była jeszcze bardziej ekscytująca, za sprawa naszych Wielkich, Kochanych i Zaangażowanych Rodziców, którzy dostarczyli nam na czas nauki różnych zabytkowych przedmiotów, urządzeń, które mogliśmy dotknąć, zobaczyć, a tym samym lepiej zapamiętać przekazywaną nam wiedzę.
Serdecznie dziękujemy!!!

Gapcie poznają Dinozaury

W lutym obchodziliśmy dzień niezwykłych stworzeń – dinozaurów. W tym czasie nasze dzieci,, udały się ’’ w podróż do czasów prehistorycznych, gdzie podczas ciekawych zajęć i zabaw miały możliwość poznania życia tych gadów. Dzieci oglądały albumy, książki i filmy o dinozaurach, podziwiały szkielety i figurki gadów, bawiły się w archeologów oraz wykonywały prace plastyczne. Podczas zajęć robiły w zespołach szkielet dinozaurów i ich ślady, oraz mówiły o dinozaurach przyniesionych z domu. Mierzyły ślad dinozaura za pomocą różnych miar, pokonywały tor przeszkód , a także poznały piosenkę po angielsku „Move like a dinosaurs”

Dokarmianie ptaków w okresie zimy- Grupa Gapci

Akcję rozpoczęliśmy blokiem tematycznym poświęconym ptakom zimującym w Polsce oraz sposobom ich pomagania. Dzięki takim zajęciom dowiedzieliśmy się, w jaki sposób dokarmiać ptaki, żeby im nie szkodzić oraz jak powinien być zbudowany karmnik. Tworzyliśmy również różne prace plastyczne, które pomogły nam utrwalić nazwy ptaków oraz ich pożywienie. W ogródku przedszkolnym wsypujemy jedzenie dla ptaków, a jednocześnie mamy możliwość bezpośredniej obserwacji naszych skrzydlatych przyjaciół. Dzieci z wielką radością dbają o to, żeby w naszych karmnikach nie brakowało jedzenia, pełniąc przy nich codzienne dyżury. Dziękujemy wszystkim osobom, które wspierają nas w tej akcji.