Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘Nowości’ Category

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszym przedszkolu!!!

 

Od początku tygodnia tematyka kompleksowa realizowana w naszym przedszkolu dotyczyła naszej ojczyzny i zbliżającego się Święta Niepodległości. W przedszkolu na wszystkich gazetkach pojawiły się godła, flagi, kotyliony wykonane przez dzieci. Nie zabrakło także czytania wielu legend i nauki wiersza „Kto ty jesteś?”. Dzieci z dumą śpiewały hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” i inne pieśni patriotyczne „Serce w plecaku”. „Przybyli ułani pod okienko” itp.
W piątek, 09 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca ważną rocznicę w dziejach Polski – Odzyskanie Niepodległości. Dzieci ze wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony. Część artystyczna rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie grupa 6-latków „Wesołki” wykonały przepiękny taniec „Polonez” i zaśpiewały piosenkę „Serce w plecaku”. Dzieci z dumą prowadziły dialog z Panią Dyrektor recytując wiersz „Kto Ty jesteś” Władysława Bełzy. Grupa „Mędrków” przedstawiła wiersz W. Chotomskiej „Twój dom”, natomiast grupa Gapci w przepięknych strojach krakowskich zatańczyła „Krakowiaka”. Wiersz Czesława Janczarskiego „Powiewa flaga” przedstawiła grupa „Apsików”.
Na zakończenie wszystkie dzieci wraz z paniami wychowawczyniami zaśpiewały piosenkę „Jestem Polakiem”.
Poprzez wyrecytowane wiersze oraz wyśpiewane pieśni patriotyczne przedszkolacy przypomnieli wszystkim zebranym historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła z mapy świata.
To święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.
Obchody 11 Listopada nauczyły dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwinęły poczucie przynależności narodowej.
Święto Niepodległości to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo!!!

Pasowanie na Przedszkolaka Grupa Śpiochy

„Pasowanie na przedszkolaka” to dla dzieci, pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu przedszkolaków, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z naszym przedszkolem. Dla dzieci było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyk, śpiewały piosenki, zatańczyły swój pierwszy taniec „Małe czerwone jabłuszko” otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa.
Zanim dzieci złożyły uroczystą przysięgę również rodzice mieli zadanie do wykonania, z którego wywiązali się w 100%. Pani Dyrektor Dorota Warzocha za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”.
Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny, słodki tort. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.
Drogie Śpioszki witamy Was w gronie przedszkolaków Przedszkola Miejskiego nr 2!
Pragniemy również serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

„Mój dom” Grupa Apsiki

Mój dom – Polska

Jest w każdym naszym słowie,
a słowa są najprostsze –
chleb, mama, dom gościnny,
i Wisła, i Mazowsze. (…)
W mazurku chopinowskim,
i w czarnym węglu Śląska,
i tu, gdzie serce mówi,
że to jest właśnie Polska.
Wierszem „Twój dom” autorstwa naszej patronki Wandy Chotomskiej rozpoczęliśmy wspólne zajęcia z rodzicami w grupie 4 latków Apsików. Celem ich było zapoznanie dzieci z symbolami narodowymi oraz budzenie uczuć patriotycznych, przygotowanie do rocznicy 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasze zajęcie było prowadzone wg koncepcji daltońskiej. Dzieci pracowały w parach, zespołach a na koniec wspólnie z rodzicami wykonały kokardę narodową według podanej instrukcji. Niech żyje Polska!

List MEN i GIS do rodziców.

2018.11.08 – list MEN i GIS do rodziców

Praca z instrukcją wg systemu daltońskiego

Instrukcja czynnościowa

Instrukcja wykonana krok po kroku w klarowny sposób pokazuje dziecku jak prawidłowo wykonać zadanie od początku do końca. Taka wizualizacja daje dziecku możliwość samodzielnego dążenia do osiągnięcia celu. „Deszczowe buty” to przykład pracy z instrukcją.

Grupa Mędrków od września 2018r. rozpoczęła pracę wg systemu daltońskiego, minęły dopiero dwa miesiące a dzieci tak wiele już potrafią. Bez problemu rozróżniają i wymieniają dni tygodnia, mówiąc jaki dzień ma kolor, jak codziennie rano po przekroczeniu progu sali zamiast dać rodzicom buziaka na pożegnanie, najpierw zaznaczały swoją obecność, pilnują również swoich kolegów i koleżanek, którzy zapomnieli „zaznaczyć” swoją obecność.  Dzieci mogą liczyć na wsparcie „Pomocnej dłoni”, potrafią zaznaczyć aktywności na planie dnia. Dzieci wywiązują się z pełnienia dyżurów oraz bez problemu łączą się w pary. Przed nami jeszcze wiele wyzwań, które pozwolą dzieciom na zdobywanie nowych umiejętności oraz nieustanny rozwój.

„Pasowanie na przedszkolaka” w grupie Mędrków

„Pasowanie na przedszkolaka” to dla niektórych dzieci, pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu przedszkolaków, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z naszym przedszkolem. Dla dzieci było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Zanim złożyły uroczystą przysięgę wykonały kilka zadań, dla potwierdzenia jak wiele już potrafią. Zadanie czekało również dla rodziców, którzy spisali się na medal 😊

Pani Dyrektor Dorota Warzocha za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny, słodki tort. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek

Drogie Mędrki witamy Was w gronie przedszkolaków Przedszkola Miejskiego nr 2!

Przedstawienie „Smocza Jama”

Nasze przedszkolaki miały okazje obejrzeć przedstawienie teatralne pt.:„Smocza jama”. Artyści w sposób humorystyczny przedstawili przygody Szewczyka Dratewki, w które zaangażowali również przedszkolaków. Przedstawienie bardzo wszystkim się podobało i zostało nagrodzone dużymi brawami.

Wycieczka do biblioteki grupa Wesołki

W piątek 26 października dzieci z grupy 6 – latków uczestniczyły w spotkaniu z Panią bibliotekarką zorganizowanym w Bibliotece Dziecięcej w Kołobrzegu. Wychowankowie zapoznały się z pomieszczeniami biblioteki, literaturą dziecięcą oraz potrzebą odwiedzania biblioteki, dowiedziały się o sposobie wypożyczania książek. Dzieci chętnie słuchały czytanej bajki przez panią bibliotekarkę pt. „Powrót wilka”. Poprawnie wypowiadały się na temat wysłuchanej treści bajki. Na koniec spotkania Pani bibliotekarka zaprosiła wszystkich uczestników do pracy plastycznej – kolorowania Wilka bohatera wysłuchanej bajki.
Dzieci po drodze dzieliły się swoimi wrażeniami, były bardzo zachwycone tym spotkaniem i obiecały, że wrócą tam ze swoimi rodzicami.