Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘Nowości’ Category

Pan Prezydent w naszym przedszkolu

W dniu 9.11.2017 r. w naszym przedszkolu miało miejsce uroczyste uruchomienie przez Prezydenta Miasta Kołobrzegu- Janusza Gromka oraz  inspektora nadzorującego przebieg inwestycji Pan Ryszard Truszkowskiego, windy gospodarczej przy pionie kuchennym placówki. Są nią transportowane na I i II piętro zarówno posiłki jak i naczynia do ich wydawania, co bardzo usprawniło organizację pracy w przedszkolu.

 

Winda marzeń

W Kołobrzegu, w nadmorskiej okolicy,

mieści się przedszkole w pięknej kamienicy.

„Bajeczna Dwójeczka” jego nazwa brzmi,

a dzieci chętnie spędzają tu wesołe dni.

Lalki, auta, klocki, misie, kolorowe sale…

Czy ktoś mógłby tu mieć jakieś żale?

A jednak była taka rzecz… Liczyliśmy na nią skrycie…

Chodzi o WINDĘ, która ułatwiła nam życie! 🙂

Odtąd nasze panie posiłków nie dźwigają,

gdyż one sprawnie windą przyjeżdżają.

Wszystko to za sprawą Pana Prezydenta.

Spójrzcie proszę jaka teraz kadra uśmiechnięta!

Na bok poszły wszystkie zmartwienia i żale,

mamy więcej czasu by bawić się wspaniale.

Dziękujemy w imieniu wszystkich pracowników i dzieci,

Niech Panu Prezydentowi słoneczko zawsze świeci!!! 🙂

 

Autor: Karolina Rymgayłło

Realizacja Projektu edukacyjnego „Bohater Tygodnia” z edukacja czytelniczą  w ramach  wdrażania  koncepcji Planu Daltońskiego : w Przedszkolu i w  Domu.

Projekt edukacyjny „Bohater tygodnia” będzie realizowany u Nieśmiałków  przez prawie cały rok szkolny. Autorką pomysłu jest Carmen Ibanez Sandin. Według niej każdemu dziecku z grupy należy poświęcić szczególną uwagę przez pełny tydzień, aby w ten sposób poczuło się w centrum uwagi. W ciągu całego tygodnia nasz bohater będzie najważniejszą osobistością  w grupie, a za pośrednictwem zdjęć i osobistych przedmiotów (zabawek, książek…) ostatniego  dnia  w piątek przyjdzie z rodzicami lub rodzicem i opowie coś o sobie.

 Cele projektu:
> Budowanie dobrej samooceny dzieci przez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach i mocnych stronach
> Podkreślanie ich wyjątkowości i niepowtarzalności – dziecko powinno zwrócić szczególną uwagę na wszystkich swoich kolegów i koleżanki oraz dostrzec różnorodność grupy. >Realizowanie koncepcji daltońskiej w domu i przedszkolu

Poszczególne cele:
> Indywidualne traktowanie każdego dziecka: dzieci wyjaśniają swoje zwyczaje, swoją osobowość, styl życia, strukturę rodzinną, kulturę… i poznają swoich kolegów i koleżanki. Tym samym uczą się dostrzegać życie z perspektywy innych, co wzbogaca ich osobowość.
> Wzmacniane pozytywnej samooceny: pokazując wszystkim dzieciom z grupy, że są ważne, wysłuchamy z uwagą tego co je interesuje, poświęćmy im szczególną przestrzeń i czas, dzięki temu będą w centrum uwagi grupy.
> Sprzyjanie relacji dom-przedszkole: stworzenie rodzinom okazji do tego, aby bezpośrednio włączyły się w życie przedszkola, na czas trwania tygodnia bohatera zaplanujemy wizytę jednego lub kilku członków rodziny dziecka na zajęciach.
> Tworzenie postaw prospołecznych – ćwiczenie uczy że należy:
> Szanować ludzi i ich różnice, zwyczaje społeczne
> Dzielić się swoimi rzeczami i okazywać innym uczucia
> Być cierpliwym i zdobyć się na czekanie (kolejność wypowiedzi, wszyscy nie mogą być bohaterami w tym samym czasie)
> Motywowanie i zainteresowanie: poruszamy wątki tematyczne związane z autentycznym światem przeżyć wewnętrznych dzieci, obierając sobie za punkt wyjścia ich rzeczywistość i osobiste doświadczenia. Personalizacja jaka towarzyszy temu ćwiczeniu, sprawia że dzieci są wysoce zmotywowane , ponieważ wszystkie z niecierpliwością oczekują nadejścia tygodnia, w którym one będą bohaterami.

Pierwszą Bohaterką w naszej grupie była Natalia, która wraz z rodzicami przygotowała  prezentację multimedialną o sobie i swojej rodzinie. Zobaczyliśmy Natalkę jakiej nie znaliśmy począwszy od dnia jej narodzin do dnia dzisiejszego . W trakcie oglądania migawek z życia Natalii było mnóstwo śmiechu i wiele do opowiadania o sobie. Podsumowaniem prezentacji była ulubiona rodzinna  bajeczka czytana przez Natalie i mamusie Natalii-Edytkę  pt. „Ogrodnik  Franek ”

. która bardzo wszystkim nam przypadła do gustu. Podsumowaniem wspaniale przygotowanej prezentacji tego dnia była śmieszna i szalona sesja zdjęciowa, którą przygotowali rodzice Natalii dla nas na zakończenie tygodnia.

Serdecznie dziękuje za zaangażowanie się i poświęcony  czas  w nasz projekt , w którym najważniejszym  dobrem jest dziecko i jego rodzina.

 

DZIEŃ  PARASOLA

”Stopy małe, stopy duże przeskakują w mig kałuże.

Omijają strugi rwące, w rynnach już rozbrzmiewa koncert.

Jest parasol, płaszcz deszczowy, kalosz pięknie kolorowy,

Bo to dzień jest parasola, bardzo cieszy się dziś Ola.”

 

W piątek 20.10 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Parasola. Wszystkie panie wraz z dziećmi zaklinały pogodę tańcząc do deszczowych piosenek. Chodź deszczu nie udało się nam wywołać, zabawa wśród pięknych, kolorowych jesiennych liści  była co tu dużo mówić wspaniała. Udowodniliśmy, że dobra zabawa może się udać bez względu na porę roku czy pogodę. Serdecznie dziękujemy pani Karinie Aleksandrowicz z ośrodka „Maksymilian” za słodki poczęstunek, który był miłym zakończeniem naszej  zabawy. Parasole w górę bo już za rok znów się spotykamy! 

Pierwsza Gala Oskarowa Dwójeczki

W piątek, 13 października, podczas obchodów Dnia Nauczyciela  nasi podopieczni przyznali po raz pierwszy Oskary Dwójeczki. Na gali nie mogło zabraknąć czerwonego dywanu i specjalnie zaproszonych na tę okazję gości.
O tym, kto otrzyma Oskara decydowały przedszkolaki oraz ich rodzice, oddając głosy na swoje panie. W czasie tegorocznej gali można było zagłosować w 9 kategoriach.

Różnorodność kategorii (np. gorący uśmiech, bratnia dusza, mikrofon roku) jest dowodem na to, że każdy z nauczycieli zapada w pamięć dzieciom z innych powodów.

Oto lista zwycięzców Pierwszej Gali Oskarowej Dwójeczki:

Kategoria Bratnia dusza:

Pani Monika Bucholc 

Kategoria Najbardziej zabiegany nauczyciel:

Pani Izabela Pawłowska

Kategoria Debiut roku:

Pani Małgorzata Szałkowska

Kategoria Złota rączka:

Pan Zbigniew Iwan

Kategoria Bizneswoman roku:

Pani Dorota Warzocha 

Kategoria Szef kuchni:

Pani Iwona Zawadzka

Kategoria Mikrofon roku:

Pani Kamila Łękowska

Kategoria Najczulsze ramiona:

Pani Bogusława Łapciak i Pani Agnieszka Sieczkarz

Kategoria Gorący uśmiech:

Pani Anna Malec i Pani Angelika Psykała

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym Paniom, serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Rodziców i Dzieci za zaangażowanie i oddane głosy.

 

Podczas Gali Oskarowej nie mogło zabraknąć gwiazd, czas umilił nam występ dzieci z koła tanecznego w piosence „Let’s twist again”, dziewczynki z grupy Apsików w tańcu „Waka Waka”, dla Pań zaspiewał specjalnie zespół Blues Brothers piosenkę „Everybody needs somebody” oraz grupa Wesołków piosenkę „Dziecięcy blues”.

 

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Nauczyciela Pani Dyrektor Dorota Warzocha wręczyła NAGRODY DYREKTORA, które otrzymały Panie: Agnieszka Leper, Monika Bucholc, Małgorzata Paczkowska, Alina Szymcza.

Pani Anna Błażejewska obchodziła w tym roku 25-lecie swojej pracy zawodowej.

Natomiast Pani Izabela Pawłowska odebrała w tym roku NAGRODĘ PREZYDENTA Miasta Kołobrzeg.

 

Naszej Pani dziś składamy słoneczne życzenia: zdrowia, szczęścia i radości i marzeń spełnienia. Aby zawsze było słońce i uśmiech na twarzy, aby wszystko się spełniło o czym Pani marzy. 

Wielka akcja sadzenia roślin

12 października grupa Wesołków brała udział w akacji objętej patronatem prezydenta miasta, która organizowana jest od 2009 roku w ramach Kampanii Informacyjno- Edukacyjnej Zielony Kołobrzeg. Organizatorem jest Referat Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Mieliśmy okazję spotkać się z P Jackiem Woźniakiem i pod jego okiem oraz pomocą popracować jako ogrodnicy.

Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem i umiejętnościami „ogrodniczymi” a efekty naszych prac będą widoczny już wiosną w pobliży cmentarza jeńców francuskich. Na zakończenie otrzymaliśmy upominki i sadzonki do naszego przedszkola, które przyozdobią teren naszej Dwójeczki J

NASI  SPONSORZY!!!  

„Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń …”

Serdeczne podziękowania dla Sponsora Zdrojowa Invest & Hotels za obdarowanie wszystkich Przedszkolaków  w wspaniałe upominki w postaci: worków „Find Your Colour in the best Polish resorts”, w których były kolorowanka, kredki, opaska odblaskowa i słodka niespodzianka.

Bardzo serdecznie  dziękujemy naszym sponsorom Zdrojowa Invest & Hotels !!!

KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY „POKŁÓCONE INSTRUMENTY”

Pierwszy koncert w nowym roku szkolnym 2017/2018r odbył się w poniedziałek 11 września w sali „Śpioszków”.

Wspólnie z muzykami dzieci śpiewały piosenki, klaskały w rytm skocznych melodii- świetnie się przy tym bawiąc. Artyści zaprezentowali muzykę z różnych stron świata. Począwszy od tych najbardziej gorących –afrykańskich rytmów, aż po melodie pochodzące  z arktycznych lądów.

Ważnym celem koncertu było nie tylko zapoznanie przedszkolaków z samą muzyką, lecz również z instrumentami, z których się ona wydobywa . Dzieci poznały nazwę, budowę i brzmienie  takich instrumentów muzycznych jak: altówka, obój i skrzypce . Dzięki takim koncertom przedszkolaki mają okazję do dobrej zabawy, ale także do wzbogacania swojej wiedzy z świata muzyki.

PIKNIK RODZINNY NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017r.

 

W ciągu całego roku szkolnego 2016/17 kalendarz Przedszkola nr 2 wypełniony był do ostatniej kartki działaniami z dziećmi i na rzecz dzieci, środowiska oraz przedszkola. Włączali się w nie wszyscy zarówno dyrektor pani Dorota Warzocha, nauczyciele, rodzice, personel pomocniczy jak i instytucje oraz osoby ze środowiska lokalnego.

O wspólnych zajęciach otwartych, koncertach, wycieczkach, akcjach charytatywnych, działaniach ekologicznych, prozdrowotnych, sukcesach w konkursach różnego typu, osiągnięciach sportowych i artystycznych, spotkaniach teatralnych, spotkaniach z rodzicami i wielu innych działaniach informowaliśmy systematycznie na stronie internetowej przedszkola, oraz na tablicach ogłoszeń.

Rok intensywnej pracy nasze przedszkole zakończyło dużym PIKNIKIEM zorganizowanym w dniu 19 czerwca 2017 r. Impreza miała charakter plenerowy. Licznie przybyli dzieci, rodzice, dziadkowie i opiekunowie. PIKNIK na zakończenie roku szkolnego 2016/17 był jednocześnie okazją do podsumowania pracy przedszkola. W związku z tym, dyrektor przedszkola pani Dorota Warzocha dziękowała wszystkim: nauczycielom, paniom z obsługi, dzieciom i rodzicom za cały rok intensywnej pracy i życzyła wszystkim udanej zabawy oraz wspaniałych wakacji.

Po części oficjalnej wodzirej pan Darek, zajmujący się artystyczno – muzyczną obsługą imprezy zaprosił najmłodszych uczestników do korowodów, wspólnych tańców. Gdy najmłodsi podejmowali zabawy proponowane przez wodzireja, dorośli mogli skorzystać z zaimprowizowanego na czas pikniku bufetu. Wśród specjałów przedszkolnej kuchni znalazła się zupa grochowa, słodycze, napoje, ciasta, babeczki, sałatki, kiełbaski z ogniska i wiele innych. Z piknikowej oferty każdy korzystał według uznania. Było gwarnie, radośnie i rodzinnie, za co serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wspólnej zabawy

Odbył się również turniej piłki nożnej . Była to niepowtarzalna okazja do miłego spotkania w nieformalnej, sportowej atmosferze.

Na Pikniku swoje stanowiska otworzyły także nauczycielki oferując loterię fantową, fantastyczne malowanie twarzy farbkami, zaplatanie kolorowych warkoczyków i robienie kolorowych tatuaży.

Mamy nadzieję, że kolejne imprezy tego typu nabiorą jeszcze wielu nowych barw i będziemy znów mogli spotkać się razem w przyszłym roku szkolnym. Tymczasem całej społeczności przedszkola rodzicom, dzieciom i pani dyrektor Dorocie Warzocha życzymy

UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI POD GORĄCYM, PEŁNYM SŁOŃCA NIEBEM!