Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘Nowości’ Category

Bal Karnawałowy

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.
W czwartek 10 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami, zwycięzcy byli nagradzani cukierkami oraz balonikami. W trakcie zabawy były robione zdjęcia karnawałowe, które uwiecznią barwne kostiumy i uśmiechy na twarzach. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

Bohater tygodnia w grupie Nieśmiałków- Pola

W pierwszym tygodniu Nowego Roku w naszej grupie bohaterem tygodnia i prawą ręką została nasza koleżanka Pola. Pod koniec tygodnia Pola ze swoimi rodzicami przedstawili wspaniałą prezentacje multimedialną, która opowiadała o dzieciństwie i zainteresowaniach naszej bohaterki. Dzieci mogły zobaczyć nawet film i zdjęcia jeszcze z czasów kiedy Pola była w brzuchu swojej mamy. Grupa Nieśmiałków dowiedziała się, że ich koleżanka lubi aktywnie spędzać czas z rodzicami jak również lubi śpiewać, sprzątać i gotować. Na koniec spotkania została odczytana ulubiona bajka Poli , czyli „Czekoladowa księżniczka”, którą rodzice naszej bohaterki tygodnia przeczytali z podziałem na role. Dzieci były bardzo zainteresowane prezentacją i bajką przygotowanymi przez rodziców Poli. Dziękujemy rodzicom naszej Poli za super przygotowanie i zapraszamy na czytanie bajek w wolnym czasie.

 

Świąteczna zbiórka rzeczy dla dzieci z Domu Dziecka w Białogardzie

Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę rodziców z naszego przedszkola za przyniesione dary dla dzieci z Domu Dziecka w Białogardzie. Kochani co roku coraz bardziej angażujecie się w akcje charytatywne, które są przeprowadzane w naszej placówce. Dzięki takim zbiórkom uczycie swoje dzieci jak dbać o drugą osobę bezinteresownie, jak pomagać potrzebującym. Dziękujemy za okazanie serducha i pomoc dla dzieci. Kochani wspierajmy potrzebujących, a przede wszystkim tych najmniejszych, którzy potrzebują dużo miłości i ciepła. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane na ręce dzieci i Pań z Domu Dziecka w Białogardzie. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc i okazane serce rodzicom i dzieciom z naszego przedszkola.

Świąteczna atmosfera w grupie Nieśmiałków- Fabryka Świętego Mikołaja

Dzieci z grupy Nieśmiałków przed świętami zamieniły sale przedszkolną w „Fabrykę dekoracji choinkowych Świętego Mikołaja”. Przedszkolaki były twórczymi elfami, które wyczarowały papierowe cudeńka na choinkę. Oczywiście nie zabrakło akcentu patriotycznego czyli łańcucha w barwach naszej flagi. Wszystkie elfy wiedzą już jak zrobić „pawie oczko”, łańcuch, czy choineczkę z papilotek. Dzieciaki świetnie się bawiły, a ich wyobraźnia przekroczyła wszelkie oczekiwania. Dzięki kreatywnym zabawom dzieci budują własną osobowość oraz otwierają się na świat wyobraźni. Elfy Nieśmiałki na szczęście zdążyły z produkcją dekoracji na święta i naszą choinkę pięknie przystroiły.

Nowe artykuły w dziale Żywienie dzieci.

Żywienie dzieci.

Ozdoby choinkowe w grupie Gapciów

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Grupa Gapci zaprosiła do naszego przedszkola rodziców. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny wyrecytowały wiersz „Prezent dla Świętego Mikołaj” i zaśpiewały kolędę „Nie płacz Jezu”. Występ dzieci wprowadził wszystkich obecnych w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój.
Uwieńczeniem spotkania było wspólne wykonanie, przez rodziców i dzieci, świątecznych ozdób choinkowych. Na stołach przygotowane były różnorodne artykuły plastyczne i papiernicze, które posłużyły do wykonania przepięknych ozdób choinkowych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i czynny udział w zajęciach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Podziękowania kierujemy dla Pani Agnieszki mamy naszego Filipa za przekazanie choinki dla naszej grupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bohater tygodnia w grupie Gapciów

Nic bardziej nie wzmocni poczucia wartości u dziecka jak możliwość pokazania się przed innymi, „zabłyśnięcia” przez kolegami z grupy. Dlatego zaproponowałam rodzicom udział w projekcie edukacyjnym „Bohater tygodnia”. Zaletą projektu jest nabywanie wzorowych zachowań i dawanie przykładu innym.
Kolejno każde dziecko jest bohaterem. W ciągu tego tygodnia bohater jest najważniejszą osobistością grupy, ma możliwość wyróżnić się czymś szczególnym, opowiedzieć o strukturze swojej rodziny, pokazać zdjęcia.
Cele projektu to:
• uświadomienie dziecku, że jest ważne,
• nawiązanie pozytywnych relacji między dziećmi
• tworzenie postaw prospołecznych (dzielenie się swoimi rzeczami, okazywanie uczucia innym),
• współpraca z domem rodzinnym dziecka
Przywileje bohatera:
• przynosi zdjęcia i wywiesza je w kąciku bohatera
• ma prawo stać w pierwszej parze,
• przed każdym posiłkiem życzy dzieciom – smacznego,
• ma prawo wyboru zabawy dla całej grupy
• ma prawo na dywanie siedzieć koło nauczycielki,
• przez cały tydzień jest w centrum uwagi całej grupy.
Do bohatera tygodnia może przyjść z wizytą członek rodziny: może to być mama, tata, dziadek itp. Zaskoczyło nas ogromne zainteresowanie projektem przez rodziców dzieci. Zauważyłyśmy, że udział w tym projekcie spełnia jeszcze jeden ważny cel – daje możliwość i szansę zaprezentowania się rodzicom, możliwość wykazania się pomysłowością przed innymi. Kolejni rodzice już przygotowują dla dzieci ciekawe pomysły na zajęcia.
Zachęcam wszystkie nauczycielki do realizacji tego projektu we własnej placówce. Projekt przynosi wiele korzyści, wzmacnia poczucie wartości dzieci nieśmiałych, buduje dobra samoocenę dzieci poprzez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach i mocnych stronach.

Od grudnia w grupie Gapciów realizowany jest projekt edukacyjny „BOHATER TYGODNIA”. Projekt ten polega na poświęceniu szczególnej uwagi wybranemu dziecku z grupy. W ciągu tego tygodnia nasz bohater jest najważniejszą osobistością grupy, a za pomocą zdjęć i osobistych przedmiotów każdego dnia opowiada coś o sobie.

Głównym celem tego ćwiczenia jest zwrócenie przez dziecko szczególnej uwagi na wszystkich swoich kolegów i koleżanki oraz dostrzeżenie różnorodności grupy.
OTO BOHATERZY MINIONYCH TYGODNI:
Pierwszym Bohaterem w grupie był Michał G., który, przyniósł wiele zdjęć rodzinnych, ulubione zabawki i książki. Chłopiec opowiedział dzieciom o swojej rodzinie, zainteresowaniach i ciekawych wydarzeniach z życia rodzinnego.
Kolejnym Bohaterem-wybranym po losowaniu-została Marcelina. Marcelina wypełniła kącik Bohatera różnymi przedmiotami mówiącymi o jej zainteresowaniach. Dziewczynka bardzo lubi zwierzęta pokazała zdjęcie swojego chomika. Na spotkanie z przedszkolakami przybyła mama Marceliny, która przygotowała dzieciom bardzo ciekawą prezentację pokazując rożne zdjęcia, filmy i ciekawostki z życia dziewczynki.
Na koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek w formie cukierków.

Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Coroczny Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek to wydarzenie o niezwykłej i magicznej świątecznej atmosferze. Zawsze chętnie przyjmujemy zaproszenie od Przedszkola Miejskiego nr 8, by zaprezentować się na scenie Regionalnego Centrum Kultury wraz z innymi przedszkolakami. W tym roku dzieci z grupy Mędrków i Gapci wystąpiły w prezentacji wokalnej utworu „Nie płacz Jezu”.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałe chwile i gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w tym wydarzeniu i zaprezentowały się we wzruszających występach.

Po występach dzieci na wszystkich zgromadzonych czekała niespodzianka. Rodzice z naszego przedszkola zaprezentowali bajkę pt. „Ratujmy święta”, która wszystkich wprowadziła w atmosferę świąt. Naszym aktorom gratulujmy udanego występu!

Zapraszamy do galerii!