Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘Nowości’ Category

Na wsi

W piątek, Apsiki mogły poczuć się jak na wsi. A to wszystko dzięki najbliższym Wiktorii – dziadkowi Bolkowi i mamie Gabrysi, którzy nie szczędząc swojej uprzejmości i wysiłku stworzyli namiastkę wsi w naszej przedszkolnej sali. Była kwoka z malutkimi kurczątkami, która wywołała wiele emocji wśród dzieci, dwa młode gołębie i gromadka milusińskich królików. O ile ptactwu dzieci się z ciekawością przyglądały to króliczki wywołały prawdziwe poruszenie zwłaszcza, że można je było dotykać, głaskać i karmić. Panu Bolesławowi i pani Gabrysi jeszcze raz gorąco dziękujemy za wspaniałą lekcję przyrody.

 

 

Zajęcia ceramiczne

Zajęcia z gliną odkrywają i rozwijają dziecięce talenty. Ugniatanie jej, wałkowanie i lepienie rozwija aktywność dzieci, kształtuje wyobraźnię artystyczną i przestrzenną, wrażliwość estetyczną i zdolności manualne. Podczas lepienia dzieci pracują oburącz i tym samym pracują również obie półkule mózgu. Doceniając dobroczynny wpływ zajęć artystycznych, w kwietniu, najstarsze dzieci z naszego przedszkola brały udział w warsztatach ceramicznych odbywających się w pracowni naszej kołobrzeskiej artystki pani Barbary Bałabuch. Wynikiem twórczej pracy sześciolatków były żółwie skarbonki. Zapraszamy do galerii zdjęć.

POZYTYWNA DYSCYPLINA

Klub dla Ojców Kołobrzeg

                             zaprasza: ojców i mamy na:

          Spotkanie  pt. 

                        ‘’POZYTYWNA DYSCYPLINA’’

     

        Przychodzi taki czas…kiedy każdy z rodziców, czy tego chce, czy też nie, pozna na własnej skórze, czym jest wychowanie dziecka.

Wiemy, że łatwiej swoje dziecko pokochać a …..trudniej dyscyplinować. Lepiej nie przegapić tej okazji jak się uczyć odpowiednio zareagować zanim wulkan energii obudzi się i w Waszym dziecku, prowadząc do buntu i problemów wychowawczych.

Dlatego Ojcowski Klub w Kołobrzegu wspólnie z Panią Martą Ustianowską -psycholog, edukator Pozytywnej Dyscypliny organizujemy w/w spotkanie BEZPŁATNIE.

 W trakcie spotkania uczestnicy:
– dowiedzą się, co to takiego TA Pozytywna Dyscyplina
– jakie korzyści dla Rodziców i Dzieci wynikają z jej wdrażania
– zaprezentowane zostanie kilka ćwiczeń, które przybliżą Wam jak wygląda cykl warsztatów z PD
– uzyskacie odpowiedzi na Wasze pytania odnośnie wychowania oraz radzenia sobie z trudnymi   zachowaniami dzieci
– wspólnie będziemy odkrywać pozytywny wpływ i rolę zaangażowanych ojców/rodziców w wychowaniu dzieci i nastolatków.

Data : środa 22.05.2019r    od godz. 19:00-21:00

Miejsce: Hotel Olimp 3, Kołobrzeg ul. Kasprowicza 15.

 Rejestracja konieczna: (dostępne miejsca ograniczone)

https://www.facebook.com/events/2350421851893450/permalink/2350421925226776/

lub telefonicznie: 502 105 627.

                        Z poważaniem

                                   Ade Oyedemi

                                   Klub Dla Ojców Kołobrzeg(www.tato.net)

                                   tel. 502 105 627

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny

13 maja w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbył się V Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 10.

Tegorocznym tematem przewodnim były podróże do krainy bajek i baśni. Dzieci z grupy Wesołków pod okiem pani Kamili,Gosia i Agnieszki zaprezentowały opowieść muzyczno-ruchową Taniec Pszczółki Mai”, dobrze nam wszystkim znaną bohaterkę Maję i jej przyjaciela Gucia. Występ dzieci spotkał się z dużym aplauzem publiczności.

Mędrki uczą się o zwierzętach z wiejskiego podwórka

Przez minione dwa tygodnie rozmawialiśmy na temat zwierząt mieszkających na wsi. Przedszkolaki potrafią już rozpoznać wszystkie zwierzęta hodowlane. Dzieci znają również budowę jajka, zobaczyły co dzieję się ze skorupką jajka, gdy zamoczy się ja w occie.Dzieci doskonaliły również umiejętność współpracy w parze, przygotowując wspólne projekty. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat produktów ekologicznych oraz rozumieją, że praca rolnika jest bardzo ważna oraz że zwierzęta wiejskie nie zasypiają na zimę, jak twierdziły początkowo:) Dzieci z nieskrywaną ciekawością wysłuchały opowieści jak powstaje masło, maślanka, serwatka i twarożek, na dodatek Mędrki mogły spróbować tej trudnej sztuki jaką jest wyrabianie masła. Efekt końcowy wszystkich pysznie zadowolił 🙂

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu zajęć.

Mędrki

Kołobrzeska Międzyszkolna Liga Tenisa i Testy Sprawnościowe

Kolobrzeska Miedzyszkolna Liga Tenisa + plakat

Ciekawa przyroda w grupie Apsików

Apsiki na zajęciach przyrodniczych spotkała nie lada niespodzianka. W zwykłym słoiku przybyli niezwykli goście Kukuś i Limonka – dwie gąsieniczki znalezione w ziemi na działce. I choć stworzonka były maleńkie radość z ich oglądania była wielka. I ogromną odegrały rolę – dzieci zobaczyły jak wygląda, jak się porusza, co zjada jedna z postaci motyla. I o wiele łatwiej mogły przyswoić wiedzę dotyczącą cyklu rozwojowego tego pięknego owada. Na zdjęciach prezentujemy nasze bliskie spotkania z gąsieniczkami.

Wyniki III Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego plastyczno-konstrukcyjny „Piękną Polskę rozsławiamy, bo 100 lat Niepodległości mamy”

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych podopiecznych z grupy Nieśmiałków ponieważ zespół dziewczynek –Ewa, Kaja, Klaudia i Magda pod opieką pani Agnieszki zajęły III miejsce w III Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym plastyczno-konstrukcyjny „Piękną Polskę rozsławiamy, bo 100 lat Niepodległości mamy” . Dzięki pomysłowości całego zespołu dziewczynek, małej pomocy nauczyciela i zebranych materiałów powstała piękna konstrukcja, wręcz prototyp naszej Latarni Morskiej, która jest sławna jako zabytek Polski. Sala grupy Nieśmiałków zamieniła się na jedno popołudnie w pracownie architektoniczną. Dziewczynki miały nie lada zadanie malowanie, zgniatanie, wycinanie, przyklejanie i wiele, wiele innych czynności związanych z konstruowaniem i Latarnia Morska gotowa. Dla naszych 6letnich wykonawców została przyznana nagroda oraz dyplomy. Dzięki zaangażowaniu w tego typu konkursy dzieci nie tylko podnoszą umiejętności konstrukcyjne ale przede wszystkim uczą się wspólnie działać w grupie, a przy okazji zapoznają się z historią naszego miasta, naszego kraju.