Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘Nowości’ Category

KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY „POKŁÓCONE INSTRUMENTY”

Pierwszy koncert w nowym roku szkolnym 2017/2018r odbył się w poniedziałek 11 września w sali „Śpioszków”.

Wspólnie z muzykami dzieci śpiewały piosenki, klaskały w rytm skocznych melodii- świetnie się przy tym bawiąc. Artyści zaprezentowali muzykę z różnych stron świata. Począwszy od tych najbardziej gorących –afrykańskich rytmów, aż po melodie pochodzące  z arktycznych lądów.

Ważnym celem koncertu było nie tylko zapoznanie przedszkolaków z samą muzyką, lecz również z instrumentami, z których się ona wydobywa . Dzieci poznały nazwę, budowę i brzmienie  takich instrumentów muzycznych jak: altówka, obój i skrzypce . Dzięki takim koncertom przedszkolaki mają okazję do dobrej zabawy, ale także do wzbogacania swojej wiedzy z świata muzyki.

PIKNIK RODZINNY NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017r.

 

W ciągu całego roku szkolnego 2016/17 kalendarz Przedszkola nr 2 wypełniony był do ostatniej kartki działaniami z dziećmi i na rzecz dzieci, środowiska oraz przedszkola. Włączali się w nie wszyscy zarówno dyrektor pani Dorota Warzocha, nauczyciele, rodzice, personel pomocniczy jak i instytucje oraz osoby ze środowiska lokalnego.

O wspólnych zajęciach otwartych, koncertach, wycieczkach, akcjach charytatywnych, działaniach ekologicznych, prozdrowotnych, sukcesach w konkursach różnego typu, osiągnięciach sportowych i artystycznych, spotkaniach teatralnych, spotkaniach z rodzicami i wielu innych działaniach informowaliśmy systematycznie na stronie internetowej przedszkola, oraz na tablicach ogłoszeń.

Rok intensywnej pracy nasze przedszkole zakończyło dużym PIKNIKIEM zorganizowanym w dniu 19 czerwca 2017 r. Impreza miała charakter plenerowy. Licznie przybyli dzieci, rodzice, dziadkowie i opiekunowie. PIKNIK na zakończenie roku szkolnego 2016/17 był jednocześnie okazją do podsumowania pracy przedszkola. W związku z tym, dyrektor przedszkola pani Dorota Warzocha dziękowała wszystkim: nauczycielom, paniom z obsługi, dzieciom i rodzicom za cały rok intensywnej pracy i życzyła wszystkim udanej zabawy oraz wspaniałych wakacji.

Po części oficjalnej wodzirej pan Darek, zajmujący się artystyczno – muzyczną obsługą imprezy zaprosił najmłodszych uczestników do korowodów, wspólnych tańców. Gdy najmłodsi podejmowali zabawy proponowane przez wodzireja, dorośli mogli skorzystać z zaimprowizowanego na czas pikniku bufetu. Wśród specjałów przedszkolnej kuchni znalazła się zupa grochowa, słodycze, napoje, ciasta, babeczki, sałatki, kiełbaski z ogniska i wiele innych. Z piknikowej oferty każdy korzystał według uznania. Było gwarnie, radośnie i rodzinnie, za co serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wspólnej zabawy

Odbył się również turniej piłki nożnej . Była to niepowtarzalna okazja do miłego spotkania w nieformalnej, sportowej atmosferze.

Na Pikniku swoje stanowiska otworzyły także nauczycielki oferując loterię fantową, fantastyczne malowanie twarzy farbkami, zaplatanie kolorowych warkoczyków i robienie kolorowych tatuaży.

Mamy nadzieję, że kolejne imprezy tego typu nabiorą jeszcze wielu nowych barw i będziemy znów mogli spotkać się razem w przyszłym roku szkolnym. Tymczasem całej społeczności przedszkola rodzicom, dzieciom i pani dyrektor Dorocie Warzocha życzymy

UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI POD GORĄCYM, PEŁNYM SŁOŃCA NIEBEM!

KONCERT  UMUZYKALNIAJĄCY „Rodzina Blaszaków”

To już ostatni koncert, który odbył się w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2016/2017r.

Była to świetna okazja, aby poznać bliżej niektóre instrumenty dęte, blaszane. A wszystko w przebojach muzyki światowej. Audycja umuzykalniająca dla dzieci pod patronatem Filharmonii Koszalińskiej, to forma obcowania z muzyką klasyczną, przygotowana z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a także młodzieży.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie audycje umuzykalniające, które przybliżały dzieciom świat dźwięków, prezentując różne instrumenty muzyczne i zapraszamy oczywiście już po wakacjach we wrześniu.

Do zobaczenia!!!

Koło matematyczne „Spadające małpki”

 Dzieci na kole matematycznym doskonaliły umiejętności konstruowania rożnych gier planszowych, tworzenia labiryntów i mapy „skarbów” co przyczyniło się do kształtowania u dzieci logicznego myślenia, rozwijania wyobraźni i współdziałania  z drużyną. 

Na jednych ze spotkań koła matematycznego dzieci ćwiczyły zręczność, oraz koncentrację uwagi grając w grę „Spadające małpki”. 

Gracze wkładają różnokolorowe patyczki w pień palmy, a następnie wrzucają do środka palmy małpki, które zahaczają o patyczki ogonami. Gracz rzuca kostką do gry z kolorowymi polami, by wylosować kolor patyczka, który musi wyciągnąć z palmy. Cała sztuka polega na tym, aby przy tym nie spadła żadna małpka! 

W trakcie gry dzieci wesoło się bawiły, oraz doskonaliły umiejętności przeliczenia i koncentracji uwagi.

Barwny korowód z okazji Dni Kołobrzegu

27 maja o godzinie 12.00 na placu ratuszowym Dni Kołobrzegu i Hanzeatycki Targ Solny otworzył Pan prezydent Janusz Gromek, przecinając toporem sznur. Orkiestra Ligii Morskiej i Rzecznej przygrywała na dziedzińcu kołobrzeskiego ratusza i poprowadziła barwny korowód, wraz z którym reprezentacja PM2 przeszła ulicami miasta.  Z Placu Ratuszowego wyruszyliśmy razem z władzami naszego miasta, zaproszonymi gośćmi, mieszkańcami oraz reprezentantami kołobrzeskich przedszkoli, szkół i instytucji. Wszyscy dotarliśmy do kołobrzeskiego portu pasażerskiego gdzie na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie pełne słońca i uśmiechu.

Serdecznie dziękujemy naszym rodzicom za pomoc i wsparcie w organizacji przemarszu.

KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY „FILIP W KOSMOSIE”

W poniedziałek wszystkie dzieci uczestniczyły w koncercie muzycznym pod patronatem Filharmonii Koszalińskiej, w którym sympatyczny clown Filip zabrał dzieci w podróż po muzycznej mapie galaktyki i kosmicznych przestworzach. Dzieci mogły wspólnie z clownem Filipem śpiewać najbardziej znane piosenki o ufoludkach. Clown Filip zapraszał dzieci do zabawy, przebierając je w kostiumy kosmonautów-chętnych nie brakowało. Na zakończenie koncertu dzieci nagrodziły artystów gromkimi brawami.

Przedstawienie „Czarodziejki las”

Na zaproszenie Dyrekcji oraz  uczniów Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Czarodzieski las”, którego autorami oraz aktorami byli uczniowie tej placówki.

W mistrzowski sposób gimnazjaliści wcielili się w role bajkowych postaci. Gra aktorska połączona z pięknymi strojami i wspaniałą muzyką oczarowała wszystkich. Dobra zabawa i wyśmienity humor dopisywał przedszkolakom z miejscowych przedszkoli. Celem bajki było przypomnienie najmłodszym o przestrzeganiu zakazów i o tym, że należy być dobrym człowiekiem .Grzeczni widzowie otrzymali w prezencie balony, kolorowe długopisy.

KONSTRUOWANIE GIER PLANSZOWYCH

W dniu 16 maja w Hali Sportowej OPP odbył się konkurs matematyczny w zakresie konstruowania gier planszowych zorganizowany przez Przedszkole Morska Kraina. Nasze przedszkole reprezentowały następujące dzieci: Weronika Całkowska, Karina Kotyniak, Hanna Hałasa i Igor Rutkowski.

Na początek mogliśmy usłyszeć piosenkę zagraną przez dzieci z Morskiej Krainy pod tytułem Panie Janie. Byliśmy pod dużym wrażeniem umiejętności dzieci, dlatego że tę piosenkę zaśpiewały w różnych językach a dodatkowo pięknie zagrały na cymbałkach. Dzieci uczestniczące w konkursie mogły zatańczyć w kole  znaną wszystkim piosenkę „Kaczuchy”. Następnie losowaliśmy tematykę gry a potem zaczęło się główkowanie. Było ciężko cztery osoby każdy inny pomysł na grę, ale dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością jak również niesamowitą współpracą. Na koniec nastąpił oczekiwany moment dla dzieci ocenienie prac przez same dzieci (to one tłumaczyły zasady jak również co jest ukryte na danych polach) oraz wręczenie dyplomów.

Bardzo dziękujemy organizatorom za bardzo ciekawy i dobrze zorganizowany konkurs.